Osman Pamukoğlu 'Hak ve Eşitlik Partisi'ni kuruyor

Tartışma Alanı

İletigönderen Erdmm » Pzt Ağu 25, 2008 23:40

Osman Pamukoğlunun siyasete girmesi beni gerçekten çok sevindirdi.Ceviz kabuğundada kendisini izledim gerçekten çok güzel fikirleri var ve şuanki politikacılarda olmayan bi özelliği var amerikanın değil milletimizin çıkarlarını savunuyor.
Kullanıcı küçük betizi
Erdmm
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen rafet » Sal Ağu 26, 2008 13:36

Parti kurmak, toplumda bu partiye yandas bulmak, partinin sesini duyurmak zor is, zaman alan
bir is.Bu acidan yeni kurulan bir partinin cok cok iy taninan bircok insani, cevresi olmadan
bu partinin girilen ilk secimde oy almasi, milletvekili cikarmasi cok zor bence.

Bu acidan mevcut partiler icinde calisilabilecek, ona destek olunabilecek bir durum yok muydu?
Mesela Isci partisi icinde calisamazlar miydi?

Cok bolunmus, cok sesli bir muhalefetle secimlere gidilirse yine AKP nin yuksek oy almasi
kacinilmaz olabilir:

MHP halkin gozunde itibar kaybetti.Belirli bir secmen kitlesinin disinda fazla bir oy
alacagini sanmiyorum.
CHP de muhalif cikislar, ayrilmalar durulmuyor, onun da fazla bir atilim yapacagi supheli.
Baska sosyal demokrat partiler de var, onlar da ayni oya talip olacaklar.

Sagda AKP nin karsisinda dogru durust bir parti yok gibi gorunuyor.
Belediye olanaklarini, iktidar olanaklarini, medya destegini de alinca AKP yine
onde olacak.

tek umud onumuzdeki gunlerde ekonomi dibe vurur da halk homurdanmaya baslarsa,
AKP den ayrilmalar, cozulmeler olabilir, belki o zaman baska bir parti one gecebilir.

Partilere devlet yardimindan ben de yanayim.Aldiklari oy miktarina gore olmali,
meclise girsinler girmesinler tum partilere yapilmali.Yoksa partileri zenginlerin,
yabanci sermaye sahiplerinin eline bakar duruma getirmek Turkiye'ye kar
degil zarar verir.

Hayirli olsun diyelim.
Kullanıcı küçük betizi
rafet
Üye
Üye

İletiler: 185

İletigönderen maydonos » Sal Ağu 26, 2008 14:57

rafet arkadasim cikar amaciyla kurulan ve para para diye olen bu vekillerin o partiden ayrilacagini hic sanmiyorum.oylamalarda muhalefet olamayan onurlu millet vekili var mi kollarini kaldirip indiriyorlar zombi olmus hepsi..rtenin agzina bakip evet hayir yapan kisilikleri alinmis vekiller dagilmazlar..kopan insanlarin hali ortada itibarlarli olanlarin hali ortada o partiden ayrilanlarin basina gelenlere bakilirsa birde korkuyorlar..olmayan itibarlarini nasil varliklarini surdurecekler..hersey halka bagli...uynirlarsa bir gun bu gafletten ancak o zaman birseyler olur, yoksa yarinlarimiz yok..herseyimiz satilmis...cocuklarimizi kolelige hazirliyoruz..
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

hak ve eşitlik partisi 4 eylül 2008 de kuruluyor...

İletigönderen hakveeşitlik » Prş Ağu 28, 2008 23:21

hak ve eşitlik partisi 4 eylül 2008 de kuruluyor...
Kullanıcı küçük betizi
hakveeşitlik
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen emesiz1979 » Cum Eyl 26, 2008 19:21

Pamukoğlu: İdamı geri getireceğiz
26 Eylül 2008 Cuma 15:37
HAK ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, iktidara gelmeleri halinde idamı geri getireceklerini söyledi.
HAK ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, iktidara gelmeleri halinde yolsuzluklarla ilgili zaman aşımını ve milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracaklarını belirterek, “İdamı geri getireceğiz. Terörü bitirmek için Diclenin doğusuna bakacaksın. Şehirlerle, çetelerle uğraşacaksın. Bunlarla ilgili güçlü bir irade şart” dedi.

Osman Pamukoğlu, partisinin il başkanlığının açılışını yapmak için İzmire geldi. Partisinin programı hakkında bilgi veren Pamukoğlu, ülke sorunlarını hızla çözebilmek için yeni bir parti ve kadroların kurulmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Halkın ve gençlerin temsilcisi olduklarını vurgulayan Pamukoğlu, “Uyutmaya, avutmaya son vermek için geliyoruz. İktidar olduğumuzda ilk iş olarak yoksulluk ve cehalete karşı seferberlik ilan edilecek. Bütün kaynakları bu sorunların çözümünde kullanacağız. Partimizin en önemli ilkesi bu olacak. Ayrıca bütün dokunulmazlık, hırsızlık ve yolsuzluklarda zaman aşımını kaldıracağız” dedi.

Terörü bitirmek için yapılması gerekenlere de değinen Pamukoğlu, “Terörü bitirmek için Diclenin doğusuna bakacaksın. Şehirlerle, çetelerle uğraşacaksın. Bunlarla ilgili güçlü bir irade şart. İktidara geldiğimizde idamı geri getireceğiz” diye konuştu.

Dün mecliste CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fıratın canlı yayındaki tartışmasını da değerlendiren Pamukoğlu, “Kamuoyu önünde yapılan tartışma Türkiyedeki siyasetin seviyesinin ne kadar düştüğünün göstergesidir” dedi.

http://www.hurhaber.com/news_detail.php ... 1222809019
cok hızlı teşkilatlanıyor
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün dediği gibi

"Ben sporcunun zeki cevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim"
“Halkın her dediği demokrasinin gerekleri olarak kabul edilirse bu bir çoğunluk diktatörlüğü yaratabilir. Demokrasinin sınırlarını halk belirlemez, demokrasinin temel ilkeleri belirler.”
Prof. DR. AHMET TANER KIŞLALI
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletiler: 70

İletigönderen emesiz1979 » Cum Eyl 26, 2008 19:32

“Halkın her dediği demokrasinin gerekleri olarak kabul edilirse bu bir çoğunluk diktatörlüğü yaratabilir. Demokrasinin sınırlarını halk belirlemez, demokrasinin temel ilkeleri belirler.”
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletigönderen emesiz1979 » Pzr Eki 26, 2008 20:36

Hak ve Eşitlik Partisi
28-30 Ekim Tarihleri arası
Sayın Osman Pamukoğlu
Tarafından açılışı yapılacak
Olan il ve ilçe örgütleri
Açılış tarih ve saatleri
aşağıdaki gibidir

28 Ekim Salı Saat: 16:00
ESKİŞEHİR İL BAŞKANLIĞININ
AÇILIŞI
Arifiye Mah.Özger Sok.
N:1/ B

29 Ekim Çarşamba Saat:11:30
BURSA İL BAşKANLIĞI AÇILIŞI
Demirtaş mah. Sabuneli sok
İri İş Merkezi N:6

29 Ekim Çarşamba Saat:16:00
İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI
AÇILIŞI
Sahkulu mah. İstiklal Cad.
N:233 Arda Apt. D:3
Beyoğlu

30 Ekim Perşembe günü
İSTANBUL İLÇE
BAŞKANLIKLARININ AÇILIŞLARI

Kadıköy ,Beykoz, Ümraniye
Maltepe , Fatih, Avcılar

Daha önceki Yalova , İzmir, Düzce, Bolu, Gebze , Keçiören deki açılışlarının
Videolarını http://www.osmanpamukoglu.com.tr/#/hak-ve-esitlik/
Sitesinden izleyebilrisiniz.

İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

ilgilenen arkadaşların da cevresini mail yoluyla da haberdar etmesini dilerim
saygılar
Kullanıcı küçük betizi
emesiz1979
Üye
Üye

İletigönderen yaramazkartal » Prş Eki 30, 2008 6:00

oook iyi
Kullanıcı küçük betizi
yaramazkartal
Üye
Üye

İletiler: 1

Re: Osman Pamukoğlu 'Hak ve Eşitlik Partisi'ni kuruyor

İletigönderen sessiz sedasız » Cmt Kas 22, 2008 4:51

Türk-Kan yazdı:3. Siyasi partiler ve seçim yasaları tam bir demokratik düzene sokulacaktır.

12. 1960’dan başlayarak, gerçekleşmiş veya yarım kalmış teşebbüsler halinde Ordunun siyasi sürece müdahaleleri vardır. Ordu, direkt veya dolaylı hayatı boyunca fiilen siyaset dışı kalacaktır.

16. Söze, yazıya, fikre ve düşünceye hiçbir sebep ve gerekçeyle gem vurulamaz, sansür uygulanamaz.

sayın Pamukoğlunun söylediklerinin tamamı çok güzel şeyler ve bunları yapmak şu an ki hiç bir siyasetçinin harcı değil.umarım girdiği bu yolda sonsuz başarılar elde eder.bende oyumu muhtemelen bu partiye veririm.yalnız söylediği maddelerden yukardaki üç maddeye takıldım.bu kadar keskin ve sert söylemleri olan asker kökenli biri bunları gerçekten yapmak ister mi? anladığım kadarıyla 3. madde de seçim barajını ve akp nin şu an ki durumunda aldığı gibi aldığı oy sayısıyla meclisteki temsil oranı arasında ki adaletsizliği kasdediyor.temsil adaletsizliğini tabiki ortadan kaldırsın ama kürt kökenli bir partinin (özellikle dtp gibi meclise girebilme şansını eline geçirmiş ama son derece yalnış kullanmış bir partiden sonra ) meclise baraj sorunu olmadan girmesini sağlayacak şekilde bir değişiklik yapacağını sanmıyorum ki böyle bir değişikliği dtp örneğinden sonra bende istemiyorum.ardından 12. madde için şunları söyleyeyim.bu ülkeye belli aralıklarla akp görüşündeki partiler egemen oluyor ve her seferinde cumhuriyetin niteliklerini sonuna kadar zorluyor olamzsa olmaz bazı ilkeleri esnetmeye çalışıyor,geri dönüşü olmayan yalnışlar yapılıyor ödünler veriliyor.bunun karşısında ordu da olmazsa sonumuz daha da kötü olur.her zaman iktidar Kemalist çizgide olan bir partinin elinde olamayacağını düşünürsek bu konuya çok fazla dokunmamak gerek bence.darbe yanlısı değilim ama özellikle orduyu tamamen siyasetten dışlamak pek akılcı gelmiyor bana.sayın Pamukoğlunun da bu konuya değindiği gibi bir davranış içine girmek isteyebileceini sanmıyorum ve istemiyorum.son olarakta son maddede değindiği düşünce özgürlüğünün bu kadar kapsamlı olacağını söylemesiyle 2.kısımdaki "7. Hasım kazanmanız kaçınılmazdır. Savaşçı bir karaktere sahip olmalısınız ve haklı olduğunuzu bildiğiniz zaman, asla uzlaşmaya gitmemelisiniz. Hak verilmez. "maddesi birbirine tamamen zıt.bu konuda da bahsettiği kadar esnek davranacağını sanmıyorum ki bu şekilde davranmasını bende istemem.aklımda değindiğim maddeler dışında soru işareti yok ve tüm kalbimle başarılı olmasını diliyorum.bilmem ki değindiğim maddeler hakkında ne düşünürsünüz...?
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen herosmyrna » Cmt Kas 22, 2008 9:51

Evet Türkiye de siyaset sahnesi için yeni bir yüze ihtiyaç var. Bunu zaten tartışmaya gerek yok. Ama bu ismin Osman Pamukoğlu olduğunu düşünmüyorum. Bu ülkede yöneticilik yapabilecek ve siyaset kurumunu layık olduğu şekilde temsil edebilecek insanlar var ki. Fakat bunlar bana göre kesinlikle siyasetçiler değil belki kendimce yarattığım bir paradokstur. Peki bu insanlar kimdir yine bana göre geçmişi belli ve bilimden yana olan ve bilime inan akademisyenler olabilir. Çünkü birçok insan gibi bende siyasilere inanmıyorum. İsim arayanlar google da küçük bir araştırma yapabilir ve birçok isim bulabilir. Tabii koltuk sevdası denen şey bulaşıcı değilse
Kullanıcı küçük betizi
herosmyrna
Üye
Üye

İletiler: 5

İletigönderen maydonos » Cmt Kas 22, 2008 11:25

izmirin kahramani arkadas;
yaptigin yorum bilmece gibi.acik acik yazda internette cok gezdirme bizi.belki senin kadar zamanimiz yok..baskindan bahsediyorsan ittir et gitsin...adinda hayir yok...albasmalari geliyor aklima...stress oluyorum..
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen CihanTuran » Prş Mar 12, 2009 2:21

Evet Arkadaslar,dediniz gibi Memleketin durumu cok ama cok vahim!Bence ne Baykal ne Bahceli ne bilmem hangileri Ulusumuzun bu Konularina bir aciklama yapti,sade Muhalefet mevcut Partileri elestirdi durdu,ama Osman Pasayi en azindan gercekci biri olarak görüyorum.Eminim kararli bir Devlet Adami olarak Ulusumuzu yönetecektir,bence.Biz Ailece hemenhemen 30 Yildir MHPye oy kullandik,Babam 16 Yil Ülkü Ocakgin Baskanlini yapti,Rahmetli Türkes den sonra gelen Bahceliye hic sicak bakmadi Babam(Babamda 2,5 Yildir rahmetli)ve inaniyorumki eger Babam Hayatta olsaydi,oda Osman Pasaya artik oylarini verirdi.Osman Pasa Babama cok ama cok benziyor,bilmem ondan mi bu güvenliyim Pasaya.Ama bir baska nedende,bu Siyaset Sahnesinde Osman Pamukoglu gibi kararli bir Siyaset Adamini göremiyorum,bence RTE den Gül den beter olamaz,en azindan Türklügünü inkar etmiyor! Halk olarak Pasaya bi Sans tanimamiz lazim,artik AKPle battik batacaz ve Muhalefetin kendine bir Faydasi yokki Halkina olsun,onun icin.Dilerim hak ve esitlik bütün Türk Halkini bulur!Allah Türkü korusun ve Yüceltsin!
Kullanıcı küçük betizi
CihanTuran
Üye
Üye

İletiler: 15

Sn.OSMAN PAMUKOĞLU

İletigönderen TÜRKİYEM » Cmt May 16, 2009 19:10

SN.OSMAN PAMUKOĞLU'NUN Sonuna kadar yanındayım inş. seçimlerde meclise gireceğiz bu ülkeyi kurtaracak tek lider Osman Pamukoğludur 35 yıl askerlik yapmıs ve pkk nın ne olduğunu en iyi o bilir 365 günde pkkyı bitireceğini söylüyor bence bitirir çünkü askerlik yaptığı dönmelerde pkkya yapılan en büyük darbeleri yapmıstır.Arkadaşlar Osman Pamukoğlu'nun hayatını herkesin okumasını isterim gerçekten TÜRKİYE'NİN Lideri olacak bir insan
Kullanıcı küçük betizi
TÜRKİYEM
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen the holocaust » Sal Tem 28, 2009 7:07

Atatürkten sonra başımıza gelecek en büyük devlet adamı diye düşünüyorum.
Kararlı, sözünde duran, ülkesini seven ve haksızlığa düşman olan biri. Hemen hemen bütün kitaplarını okumamla birlikte çıktığı tv kanallarındaki konuşmalarınıda izledim. Askeri bilgisinin yanı sıra olaylara bakış açısını ve çözümlerini çok kaydadeğer buldum. Kendisine çok güveniyorum. Türkiyenin son umudu. Artık tayyip ve tayfasından kurtulmamız lazım.
Kullanıcı küçük betizi
the holocaust
Üye
Üye

İletiler: 16

İletigönderen KILICINRUHU » Sal Tem 28, 2009 9:19

Yandaş medyaya yansımasa bile iyi bir örgütlenmesi var partinin şuanda.ARt'de katıldığı bir programda sadece üniversitelerde 18bin kayıtlı üyesinin olduğunu söylemişti Sayın Osman Pamukoğlu buda iyi bir örgütlenme olduğunu gösteriyor açık olarak.
Bu memleket,tarihte Türk'tü,halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
KILICINRUHU
Üye
Üye

İletiler: 49

Önceki

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x