Sansürsüz - 22 Şubat 2010 / Osman PAMUKOĞLU - Nazlı ILICAK

Türkiye ve Dünya Gündeminin tartışıldığı izlenceler, açık oturumlar

Re: Sansürsüz - 22 Şubat 2010 / Osman PAMUKOĞLU - Nazlı ILICAK

İletigönderen eskopatj1 » Cum Mar 12, 2010 10:10

Türk-kan çok fazla izlemedim bu video ama gene klasını konuşturmuşsun....
Ama Tüm yorum Yapan Arkadaşlara birşey sorcam peki oyumuzu kıme verecezzz

dip not:Sakın bana doğu perinçek demeyin o adamın %90 başa gelme gibi bir lüksu yok o adamı getirmezler %90 emin olun.....

Yorumlarınızı bekliorum Oy verecek parti gösterin bana!!!!
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletiler: 55

İletigönderen Deli Haydar » Cum Mar 12, 2010 12:39

1. Bir Osman Pamukoğlu mu vardı oy verilecek?
2. Madem ne kadar oy alırsa alsın "getirilmeyecek" kişiler var, o zaman ne diye oy kullanılıyor?
3. Aynı düşünce ile, seçimi kazananların hala daha aldığı oylarla mı başa geldiği düşünülüyor?

İş oyu moyu çoktan aşmıştır. Bu düzen çıkmazından halkın oyu ile değil, ancak bilinçlenmesi ile çıkılabilir. Yoksa CHP de MHP de, bu düzenin partileridir. Hele ki CHP! Kendisi Gazi'nin adını lekelemekten başka ne işe yaramaktadır! O altı ok oraya süs olsun diye mi konulmuştur!

Bu iş eğer halka kalmadan TBMM'de çözülecekse, CHP-MHP koalisyonu AKP'nin verdiği tikel ve ölümcül zararın hesabını elbet soracaktır. O yüzden ne yazıktır ki kanımca oy verilebilecek iki parti CHP ve MHP'dir. Peki ya 1938'den beri verilen zarar... Ona işte siyasetçinin yüreği yetmez, devlet adamı gerekir! Ne demiş atalarımız: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe!

Siz seçimi meçimi boş verin de... Bakarsınız önümüzdeki günlerde Ermenistan ya da Suriye sınırımızla ilgili bir sorun yaşarız. Sonra büyük bir İstanbul Depremi... İstanbul'da taş taş üstünde kalmazsa, kronik hasta adam ayakta kalabilir mi! Ondan sonra kesin bu utanmaz ordu yönetime el koymaya kalkar. NATO mermer NATO kafa anam bunlarınki! Aaaa yoksa şu gelenler müstevlilerin donanmaları, uçakları, tankları mı? Vallahi 1938'den bugüne ne planmış kardeşim! Adım adım, göstere göstere, söyleye söyleye geldi herifler! Olmadı, ayağımıza kadar gelmişken çağdaş uygarlık sahiplerine sorarız hangi partiye oy verelim diye... Belki onların söyleyeceği parti, bizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarabilir! Belli mi olur...
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

İletigönderen eskopatj1 » Cum Mar 12, 2010 13:35

Çok güzel söylüyorsun haydar bey hakiketen halkın yarıdan çoğu bilinçlenmiş artık bu düzenin partilerini getirecekler gene ama osman pamukoglunun %5 lik bi oranda bazı dengelerin değiştirebileceğini düşünüyorum ama fazla bişey yapabileceğini düşünmüyorum site yöneticilerine sesleniyorum belki hakveeşitlik partisiyle ilgili bildikleriniz varsa paylaşın bizde bilelim o zaman ben normalde ezelden beri chp'liyim ama chp yaptığı hiçbir hareketi tasnif etmıyorum ama mevcut duzende yapabılecek partılere bakıyorum bana gore uc partı var chp mhp hepar unutmadan halk son derece bılınclı bu ucluden bırı mutlak gelecek ben bundan gayet emınım ama degısecek bısey olmayacak yenı bız dısarı yarı somurge olmaya devam edecez ne olur sıte yetkılılerı bıldıgınız bazı seyler varsa paylaşın bizimle bizde ogrenelimm
Ama gizli seyler milletin bilmediği partilerin nereleri calıstıgıyla ılgılı....
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletigönderen avrasya » Cum Mar 12, 2010 22:44

eskopatj1 yazdı:
Ama Tüm yorum Yapan Arkadaşlara birşey sorcam peki oyumuzu kıme verecezzz

dip not:Sakın bana doğu perinçek demeyin o adamın %90 başa gelme gibi bir lüksu yok o adamı getirmezler %90 emin olun.....

Yorumlarınızı bekliorum Oy verecek parti gösterin bana!!!!

Doğu Perinçek'i , ABD _AB emperyalistleri tabi ki iktidara getirmez ve getirtmez.
ABD nin düzenini sürdürenler tabi ki Doğu Perinçek'in iktidara gelmesini istemez.

ABD_AB emperyalistleri, İktidar vizesi almak için Waşingtonu , Brükseli tavaf eden , siyasetçileri ve partilerini getirirler başa .
Emperyalizme bağımlılığın, sömürgecilik sisteminin sürüp gitmesini isteyenler Doğu Perinçek'in iktidara gelmesini engellemek için de ellerinden geleni ardlarına koymazlar
Değil iktidara getirmek , her seçim öncesi tertipler düzenleyip hapise atarlar . en son örneği Ergenekon davası ...

Binde sıfır virgül bilmem kaç oy bile Amerikancı düzenin sahiplerini tedirgin etmektedir.
Her türlü kara propaganda ve çamur savaşı psikolojik harple Doğu Perinçek ve partisiyle uğraşırlar.
Neden ?
Çünkü Doğu Perinçek emperyalizmin ve işbirlikçilerinin tekerine çomak sokmaktadır.
Emperyalizmden bağımsız, Milli bir Hükümet'in olabilirliğini tunç yasası gibi İşçi partisinin programıyla Halkın önüne koymaktadır.
Gözünü açan görür. Gönlünü açan el verir, çorbada tuzum olsun der.
Sen yapmasan, ben yapmasam kim yapacak?

Mustafa Kemal Türkiye Cumhuriyetini kurarken emperyalistlerden izin mi aldı ?
Hayır. Aksine emperyalizme karşı savaşarak Türkiye Cumhuriyetini kurdu.

"Çılgın Türkler ", Yani dedeleriimiz ninelerimiz , biz oturalım Mustafa Kemal tek başına emperyalizme karşı savaşsın bizi kurtarsın mı dedi ?
Yoksa fedakarlıklarla, canları pahasına mı emperyalistleri Ülkeden kovdu .

Kime mi oy vereceğiz ?

Bu olmadı bir de bunu deneyin, buyrun burdan yakın !
Bunun boyu posu, bunun kellesi ensesi yerinde .
Bu da kostak ve afilli ve de kabadayı ,kodu mu oturtur!
Bu da paşa paşa yakışıklı ve de yakışır ! mı diyeceğiz ?

Ya da Denenmişi eliniz mecburmuş gibi bir daha deneyip! yine yandım Allah ! mı diyeceğiz?
Yada olmayacak duaya amin deyip, gökten zembille kurtarıcı mı bekleyeceğiz ?

Aaa bir bakmışsınız ki , milliyetçi sandığınız partiye sömürge yasalarını (ikiz ihanet yasalarını " imzalatmışlar !
Halkçı sandığınıza 15 günde 15 yasa çıkartıp , halkı muhanete muhtaç ettirtmişler .

Ata mirasımız Bağımsızlık, ,Halkçılık, Devletçilik nerede ? arayın bakalım ! Bulursanız bana da haber verin.

Hani nerde Atamızın yadigarı diyeceğiz ?
"Babanemin sandık odasında "diyene, sandık odasından çıkarıp programına koymazsan oy alamazsın diyeceğiz.

Programına bakacağız , emperyalizmin reklamlarına, allayıp pullamasına değil.

Ne söylediğine ne yaptığına bakacağız.

Yoksa emperyalizm aynı programı allayıp pullayıp yine önümüze sürer
Ali gider veli gelir.

Sonra ,Tas sorarsan aynı tas , hamam dersen O hamam , gel gör lakin tellaklar değişmiş olur.. O kadar.
Ama Nereye Kadar ?

.......
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

İletigönderen eskopatj1 » Cmt Mar 13, 2010 9:58

Avrasya bak güzel diyosun hoş diosun ama işçi partisi kurulumunu tamamlamadı cok yavas genellıkle tv ınternet sıtelerı uzerınden eylem yapılıyo oda guzel dogu perıncekle ılgılı herseyı ızlıyorum bana avar olsun hepsi olsun farketmez nihat gençde dahıl olmak uzere ama sunu solemek ıstıyorum sıze daha turkıyenın her yerınde kurulmamıs bır partı nasıl basa gelecek sence osman pamukoglu hakkında cok sert elestırılere var ozellıkle maydonosdan hıc beklemezdım cunku o hanı pamukogluna ınanıyodu yapabılecegıne bır program ızledı hemen 90 derece donus yaptı bence yakısmaz bole hareketler eger partı ve kısıyle kesın bılgıye dayalı elınızde bılgı varsa yayınlayın bakalım ama ınanınkı bole sert elestırılere yakısmıyor bence pamukoglu yaptıgı konusmanın ne kadar yanlıs oldugunun farkında emın olun.... hemde cok ıyı farkında kendı gun gectıkce duzeltmeye calısıyor bı hakveesıtlıgın sıtesını gırın bakalım ne kadar yerde kurulmus bıde ıscı partısıne bakın sızı sunu solım pamukoglu sızın hakkınız basa geldıgı zaman cok ıyı sekılde savuncagına emın olun cunku her ozel konusmalarında anlatıyor ben emınımkı fazlayla hakkınızı verecek ıscı kesmının ama bı ınsana anlamadın bılmeden bu denlı elestırı yakısmaz sımdı dıyeceksınızkı sız bunları nerden bılıosun pamukogluyla yakınlıgın var ve konusmalarını gayet ıyı bılıyorum sakın baska bırısıyle karıstırmayın lutfen rıca edıyorum oo herkezın hakkını savunacak ama bu denlı elestırı ınanın yakısmıyor neden dersen yapacagı daha cok hızmet var hak ve esıtlık partısı 70 ıl ve 350 ılcede kuruldu ve hızlı kurulumunu tamamlıyor ve 28 temmuz cagrısı partı programını okumayan varsa bı okuyun partı genel merkezıne gıdın bı dınleyın bakalın yuzyuze gorusurun ama bu denlı elestırı ve akp gıbı gorulmesı bence cok yanlıs askerı ucretı 1000 ytl uzerınde 1500 yapacam dıor ısraflardan kacıncam dıor halka dahatacam dıor bu adam daha ne desın sız belkı dogu perıncegın yanında gorev almıs olabılırsınız ama onlar ın tek basına ne kadar ugrastıgını goruyorsunuz ve yetısemıyolar maddı ımkanı bı yerde bıtıyor bununda ole halkın aıdatlarıyla dran bırpartı bu azorla onun ıcın bı gıdın genel merkezıg gorusme ısteyen bsuphelıysenız sorun ogrenın ama bu denlı onyargı cok yanlısemın olunkı chp mhp daha ıyısını yapacak ben chplıyım ezelden berı benım aılem hep chplı ama ben chp syuankı yapmıs oldugu hıc bır hareketı tasnıf etmıyorum o yuzden bu yenı olusumun ıcınde olacam ben sızdende tum ıscı kesımınden paukoglunadestek cıkmanızı beklerım guncelmeydan tum uyeler ıcınde aynı sekılde kalın saglıcakla
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletigönderen antalyalim » Cmt Mar 13, 2010 13:09

Arkadaslar,
Türkiye'de bir lider arandigi kesindir.Bunda hic kismenin süphesi yoktur. O nedenle kurulmadi mi bu kadar parti, o nedenle degil midir secmenlerin kime oy verecegiz diye yana yana dolasmasi?
Sizce Türkiye'de kac tane irili ufakli parti vardir? ve bu kimin isine yarar?
Aleviler parti kurar CHPnin oyu bölünür,Kemalist milliyetciler parti kurar CHPnin oyu bölünür, sosyalistler parti kurar CHPnin oyu bölünür.Bu zaten herkes tarafindan bilinen birseydir.
Eger bir lider araniyorsa, CHPli olmamama ragmen, özde Kemalist düsünceyi savunan bütün partilerin CHP catisi altinda birlesmesi tek cikar yoludur. Koalisyonlarda anlasmalar yapilir, senin partinden su adam falan bakani olsun, ortak kararlar alinir ve bu sayede her partinin istekleri bir oylama sonucu önce koalisyon partileri icinde tartisilir. Bu aslinda cok karmasik birseymis gibi görünse de aslinda otoriter bir yönetimle cok kolay cözülebilir. Eger amac Kemalist ruhu tekrar canlandirmak ise ülke yönetimi bir hal yoluna girene kadar bu yöntem en mantiklisidir bana göre.

Irili ufakli partilere gelince;
Yorumlarini okudugum bazi arkadaslarim Isci Partisini ufak olmakla itham etmisler. Parti Mitinglerinde veya destek verdikleri yürüyüslerde, Isci partililerin sayisi hic de azimsanacak degildir. Benim bildigim; Türkiyenin de her ilinde bir teskilati oldugudur. Ayrica bu is sayiya bakmaz, az insanla cikan sese bakar.Isci Partili degilim, ancak Dogu Perincek gibi aydin ve kahraman bir liderin Türkiye Cumhuriyeti sinirlari disinda bile Türkiye'nin cikarlarini nasil savundugunu merak edenler "18Mart Talat Pasa Hareketi" adi altinda cok sayida gösteriye sait olabilirler. Simdiye kadar hangi siyasi lider böyle bir konuda Türkiye'yi savunmussa ben oyumu ona vermeye raziyim. Sadece Ermeni meselesi degil,Lozan,KKTC,... ve daha bircok uluslararasi konularda kendisi cok defa cezalar almistir. Isvec'te korkusuzca "ermeni soykirimi yoktur" diyerek iceriye atilan baska bir insan gösterin bana...
Bu baglamda degerlendirirsek "emperyalist gücler, o adami basa getirmezler" mantigi 1918-1919larda Mustafa Kemal'i iceriye tikmaya calisan insanlara sessiz kalan yurttaslarin mantigiyla aynidir.
Biz kahramanlarimizi kendi kafalarimizda "o olmaz" diye yargilarsak, Tayyibanlar o kahramanlari ipe götürür...

Osman Pamukoglu hakkinda cok bir bilgiye sahip degilim. Onun ciktigi her programi izledim ve kanaatim dogrultusunda karar vermem gerekirse; Osman Pasa'nin ülke yönetme gibi bir kabiliyeti olmayacagi bana daha mantikli bir karar gibi geliyor. Yanlis anlasilmasin; Osman Pasa'yi kötülemiyorum ancak cok kisitli bir bilgi cercevesiyle ülke yönetilmez.
Sanirim GM'de bulabileceginiz bir izlencedir bu; Osman Pasa'nin Altan Tan isimli gazeteciye "Atatürk senin dilini yakar" demesi bana göre bir kacis cümlesiydi.
Bir panelde, PKK yanlisi bir cocuga "o namluyu senin agzina sokarim" demesi yine bir kacis cümlesidir.
Ülke yönetimi yakmayla sokmayla yürütülmez, sinirlenerek masaya vuranlarin hallerini görüyorsunuz.
Osman Pasa'nin düsmani tanima cercevesi icinde cok fazla bilgiye birikime ihtiyaci vardir. Bu nedenle ayri bir parti olmak yerine, daha büyük kitleleri icinde barindiran ve secmen kitlesi daha fazla olan bir partiye katilmasi en mantiklisidir.

Var misiniz?
Bu sekilde insanlari karalayarak "o söyle, bu böyle" diyerek, sonunda " eee kimse kalmadi oy verecek" mantigindan kurtulup, bagli bulundugumuz partilerin yöneticileriyle konusarak onlari tek bir parti altinda toplamaya calismaya var misiniz?

CHPnin icinde o kadar gereksiz insan var ki; bu cöpleri bir tarafa birakip,
CHPye "arkadas; ülkenin durumu belli, ben senin secmeninim, benim istedigim adaylari partine almayi bi düsün uyarsa amenna, uymazsa bana bi basin toplantisinda gerekcelerini söyle yine amenna, oyum sana" desek...
ve önerecegimiz insanlarin ülke meselelerinde fikirleri olan en azindan arastirmaci ruhu olan insanlardan olusmasi bize ne kaybettirir.
Alin size örnek; Banu Avar, Yilmaz Özdil, Aslan Bulut, Nihat Genc, Emin Cölasan,Erdal Sarizeybek....
Partilerden, Isci Partisi, Hepar...
Birlesmenin sart oldugu günlerde atomlarimiza kadar bölünmenin kime ne faydasi var.....
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen eskopatj1 » Cmt Mar 13, 2010 13:39

[quote="antalyalim"]Osman Pamukoglu'nu sonuna kadar desteklemek istiyorum, hatta onu oy yagmuruna tutmak istiyorum ama Nazli Ilicak'a bile bu kadar empati yapilmaz ki hocam.
Bu tür insanlarin nelere hizmet ettiklerini bilmiyor musunuz da aslinda Amerikanci oldugunu sivil yalakalarin önderligini yaptigini yüzüne söylemekten neden cekinilmis anlayamadim.
Ne oldugu ortaya cikmasin diye hangi kilifa girecegini sasirmis bu tarz insanlarin ipligi pazara cikali cok oluyor aslinda ama HaberTürk gibi bi kanalda bunu tekrar tekrar anlatmak koyunlarin da bunlari 3 günlük hafizalarinin bir taraflarina kazimalarina yardim etmek Osman Pamukoglu gibi onurlu insanlarin görevidir diye biliyordum...

Şimdi Bak kardeşim bunu ilk sayfaya dön bu sölediğine bi bakalım ama başka birşey söleyecem Osman pamukoglunun BUülkeyi yönetecemeyeceği dair bilgisi olmadıgını söylüyorsun pekii Bak ben ezelden beri chpliyim yinede chpliyim altı çize çize sölim istersen ama chp yaptıklarına bakıyorum halazır yukarıdan aşağı bakıyolar ve sana birşey sölim bu ülkede chp oy çıkmaz neden derse ismet inönü'nün 2 dünya harbinde halkı aç bırakması ve bu unutmayan bissürü kişi var akp hükümeti başa geldiği zaman nasıl geldi merkezin sağına indi topladı oyları geldi başa pekii eyyyy deniz baykal sen nereye indin be adam soruyorum ak parti başa getirdiniz mhp'ley ama şimdi aşağı indirmeye çalışıyorsunuz öle değilmi antalyalı peki osman pamukoglu bu konuşma yaptıktan sonra kendisiyle görüştün kendisi hatasının gayet farkında konuşmayı pek fazla beceremıyor ama durun bi bakalım sıyaset sahnesınde bu adam yenı bı zaman tanıın bakalım senın bilgisi yok dediğin adam herseyi gayet iyi biliyor emin ol buna.....Atom parçacıkları gibi bölünmenin hiçbir faydası yok onemlı olan başa gelebilecek bir lider var halk şuan kararsız o anket yapan şirketlerin yaptıgı anketlere gore demıorum türkiyenin her yerine gezdiğim insanların nabızlarının yokladıgım ıcın az cok soyluyorum bunlar unutmadan chp'yle ilgili şunu söleyecem pasif kalıyolar halazır devlet sırları ortaya cıktı ben bunu chp anlatmasını beklerdım ama halazır anlatmıolar ve bı yolsuzluk dosyasıyla devam anlatırlarsa ne yapıldıgı değişir hersey chp başa gelmesi senden cok ben ıstıyorum ama antalyalı kıyı kesımlerın oyu almakla ıs bıtmıyor orta anadolunun dogununda oyunu alacaksınkı basa gelebılesen ama chp degısım olmaz adam akıllı kı chp ısı zor Şimdi yukarıda sözcüklerine gelince oy yagmuruna tutmak ıstıosan ama bı anda 90 derece bı donus var antalyalı hak ve eşitlik partisinin yapabılecegını ınanmıyosan bana tüm partilerin programlarına göster yada şöyle yapalım chp ile hepar parti programını ıdeolojısı karsılastıralım gır bakalım bı heparın ana sıtesıne oku 28 temmuz cagrısı partı programı ıdeolojısı ama yok ben osman pamukoglunun yapacagına ınanıorumm arkadasım bu partı halkın aıdatları ayakta duran bır partı hazıne trılyon yardım alan bır partı degıl bunları kaldırcagı adam bızzat soluorum pekı osman pamukoglu yuz yuze gorus sor bakalım adama anlatsın ama yok dınlemeden on yargı yapacagını dusunmuyorum ben ıscı partısının kucumseme bagımda demek ıstemedım benım demek ıstedıgım tam teskılatlı ılcelerde kurulmus sadece ıllerde olan bır partı gır bı bak ıster ıscı partısı web sıtesıne ama hepar ole degılkıu kurulusun 17 ay 70 ıl ve 600 ılcede kurulmus bır partı ve hızlı ıller kurulumu tamamlıor bu partı en kötü ıhtımal :%10 barajını gececek emın olun buna benım demek ıstedıgım orada ıscı kesımın haklarını savunacaklara daır verdıklerı sozler var partı ıdeolojısıne gırın okuyun zor degıl ama sılıvre yatan bı adamı allah askına basa getırırlermi dogu perıncek psıkolojık olarak halkın gozunde bıtırdıler dogu perıncegı bende sevıyorum herseyıyle ıyı bı adam yok agbı bu adamı getırmezler ıscı kesmınıo bu konuda hakları en ıyı savunacak hepardır suphesı olan pamukogluylu gorussun bakalım ne dıyecek sıze ama bölündükce bölünüyorum moleküllere ayrıldık atatürkçü parti diye bir parti daha kurulmus gökce fırat kurmus eee herkez parti kuruyor bu iş son derece sakattır hepar sitesine girin ve kurulmus oldugu il ilçe teskilatlarına bı bakın ve hızlı kuruluyor gorun lider işte bu partinin basındakı adam pamukoglu bunu basaracak ben emınım sızden aynı sekılde destek cıkmanızı beklıyorum Saygı ve sevgilerimle
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletigönderen Deli Haydar » Cmt Mar 13, 2010 14:28

eskopatj1 yazdı:
antalyalim yazdı:Osman Pamukoglu'nu sonuna kadar desteklemek istiyorum, hatta onu oy yagmuruna tutmak istiyorum ama Nazli Ilicak'a bile bu kadar empati yapilmaz ki hocam.
Bu tür insanlarin nelere hizmet ettiklerini bilmiyor musunuz da aslinda Amerikanci oldugunu sivil yalakalarin önderligini yaptigini yüzüne söylemekten neden cekinilmis anlayamadim.
Ne oldugu ortaya cikmasin diye hangi kilifa girecegini sasirmis bu tarz insanlarin ipligi pazara cikali cok oluyor aslinda ama HaberTürk gibi bi kanalda bunu tekrar tekrar anlatmak koyunlarin da bunlari 3 günlük hafizalarinin bir taraflarina kazimalarina yardim etmek Osman Pamukoglu gibi onurlu insanlarin görevidir diye biliyordum...

Şimdi Bak kardeşim bunu ilk sayfaya dön bu sölediğine bi bakalım ama başka birşey söleyecem Osman pamukoglunun BUülkeyi yönetecemeyeceği dair bilgisi olmadıgını söylüyorsun pekii Bak ben ezelden beri chpliyim yinede chpliyim altı çize çize sölim istersen ama chp yaptıklarına bakıyorum halazır yukarıdan aşağı bakıyolar ve sana birşey sölim bu ülkede chp oy çıkmaz neden derse ismet inönü'nün 2 dünya harbinde halkı aç bırakması ve bu unutmayan bissürü kişi var akp hükümeti başa geldiği zaman nasıl geldi merkezin sağına indi topladı oyları geldi başa pekii eyyyy deniz baykal sen nereye indin be adam soruyorum ak parti başa getirdiniz mhp'ley ama şimdi aşağı indirmeye çalışıyorsunuz öle değilmi antalyalı peki osman pamukoglu bu konuşma yaptıktan sonra kendisiyle görüştün kendisi hatasının gayet farkında konuşmayı pek fazla beceremıyor ama durun bi bakalım sıyaset sahnesınde bu adam yenı bı zaman tanıın bakalım senın bilgisi yok dediğin adam herseyi gayet iyi biliyor emin ol buna.....Atom parçacıkları gibi bölünmenin hiçbir faydası yok onemlı olan başa gelebilecek bir lider var halk şuan kararsız o anket yapan şirketlerin yaptıgı anketlere gore demıorum türkiyenin her yerine gezdiğim insanların nabızlarının yokladıgım ıcın az cok soyluyorum bunlar unutmadan chp'yle ilgili şunu söleyecem pasif kalıyolar halazır devlet sırları ortaya cıktı ben bunu chp anlatmasını beklerdım ama halazır anlatmıolar ve bı yolsuzluk dosyasıyla devam anlatırlarsa ne yapıldıgı değişir hersey chp başa gelmesi senden cok ben ıstıyorum ama antalyalı kıyı kesımlerın oyu almakla ıs bıtmıyor orta anadolunun dogununda oyunu alacaksınkı basa gelebılesen ama chp degısım olmaz adam akıllı kı chp ısı zor Şimdi yukarıda sözcüklerine gelince oy yagmuruna tutmak ıstıosan ama bı anda 90 derece bı donus var antalyalı hak ve eşitlik partisinin yapabılecegını ınanmıyosan bana tüm partilerin programlarına göster yada şöyle yapalım chp ile hepar parti programını ıdeolojısı karsılastıralım gır bakalım bı heparın ana sıtesıne oku 28 temmuz cagrısı partı programı ıdeolojısı ama yok ben osman pamukoglunun yapacagına ınanıorumm arkadasım bu partı halkın aıdatları ayakta duran bır partı hazıne trılyon yardım alan bır partı degıl bunları kaldırcagı adam bızzat soluorum pekı osman pamukoglu yuz yuze gorus sor bakalım adama anlatsın ama yok dınlemeden on yargı yapacagını dusunmuyorum ben ıscı partısının kucumseme bagımda demek ıstemedım benım demek ıstedıgım tam teskılatlı ılcelerde kurulmus sadece ıllerde olan bır partı gır bı bak ıster ıscı partısı web sıtesıne ama hepar ole degılkıu kurulusun 17 ay 70 ıl ve 600 ılcede kurulmus bır partı ve hızlı ıller kurulumu tamamlıor bu partı en kötü ıhtımal :%10 barajını gececek emın olun buna benım demek ıstedıgım orada ıscı kesımın haklarını savunacaklara daır verdıklerı sozler var partı ıdeolojısıne gırın okuyun zor degıl ama sılıvre yatan bı adamı allah askına basa getırırlermi dogu perıncek psıkolojık olarak halkın gozunde bıtırdıler dogu perıncegı bende sevıyorum herseyıyle ıyı bı adam yok agbı bu adamı getırmezler ıscı kesmınıo bu konuda hakları en ıyı savunacak hepardır suphesı olan pamukogluylu gorussun bakalım ne dıyecek sıze ama bölündükce bölünüyorum moleküllere ayrıldık atatürkçü parti diye bir parti daha kurulmus gökce fırat kurmus eee herkez parti kuruyor bu iş son derece sakattır hepar sitesine girin ve kurulmus oldugu il ilçe teskilatlarına bı bakın ve hızlı kuruluyor gorun lider işte bu partinin basındakı adam pamukoglu bunu basaracak ben emınım sızden aynı sekılde destek cıkmanızı beklıyorum Saygı ve sevgilerimle

Lütfen Türkçe dilbilgisi ve yazım kurallarına uyun.
Ayrıca Osman Pamukoğlu'na destek beklerken daha inandırıcı ve elle tutulur kanıtlar sunmanız gerekmektedir. Zira, sizin deyiminizle konuşmayı pek fazla beceremeyen Osman Pamukoğlu'na destek istediğiniz yukarıdaki metinde elle tutulur bir yan gözükmemektedir.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

İletigönderen antalyalim » Cmt Mar 13, 2010 14:28

Arkadasim, ben bölünmeyelim diyorum sen 90 derece diyosun.
Ben bir parti altinda faydasi dokunabilecek insanlarin toplanmasindan bahsediyorum.
Sahil kesimlerinden oy almakla olmuyor diyorsun ama CHP'nin Antalya Büyüksehir Belediyesini almasinin sadece kendi oylariyla olmadigini diger partilerin adaylarini geri cekip CHPyi desteklemesini bilmiyorsun. Bu baglamda düsünürsen ve herkes kendi partisine oy verirse AKP yine tek basina iktidar olur ve Türkiye'de belki Izmir de dahil olmak üzere bütün Vilayetleri alir.
Madem aran cok iyi Osman Pasa ile buyursun buraya da bize kendi agziyla anlatsin.
Oraya gir buraya gir yok parti tüzügünü oku diyorsun ve senin gibi okuduklarina inananlar da AKPye oy veriyor, cünkü AKP'nin tüzügünde de bu tarz seyler yaziyor.
Bana elle tutulan bir fikri var mi ve onu gerceklestirmek icin ne yapacak onu söyle istedigin kadar oy toplayayim Osman Pasa'ya...
Erdal Sarizeybek kac yillik siyasidir de sen cikmis Osman Pasa daha yeni diyorsun?
Otur bi dinle Sarizeybek'i. Ben Osman Pasa kötüdür demedim ki;sen bu kadar costun.
Tek basina birseyler yapmak istiyorsa bir yere gelemez diyorum. Dogu Perincek'i iceri tikanlar Osman Pasa'yi bir yerlere gelsin diye serbest mi birakacaklar saniyorsun...

"tüzük te yaziyor" diye probaganda mi olur ???
Nazli Ilicak'i bile susturamadiktan sonra yarin Tayyiban'i nasil susturacak???
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletigönderen eskopatj1 » Cmt Mar 13, 2010 14:56

Ben bir parti altinda faydasi dokunabilecek insanlarin toplanmasindan bahsediyorum.
CHP'de varsa göster o zaman!! tüm türkiye antalya,izmir sanma

Parti tüzüklerini oku dememin sebebi yapacaklarıyla ılgı elle tutulan fikri parti idelojisi mevcut okursan görürsün onu sölemek istedim Sarızeybek cok iyi dinledim osman pamukoglunun yapacıklarısında arasında mevcuttur sizlerin destegiyle paşa başarabilir demek istedim ... Dogu perıncegi iceri artıranlar kolay kolay osman pamukoglunu atamazlar avrasyacı hukumetlerin pasanın yanındadır destek vermektedir o kadar uzun boylu degıl perıncek farklı pamukoglu farklı kısılıkler Serbest bırakıcaklar tabiki atsınlarda gorelım eger atabilirlerse o cesaret varsa tum sozlerımı gerı alıyorum tüzükte yazıyor dememdeki kasıt parti yapacaklarıyla ilgili Nazlı ılıcagı tayyıbı zamana geldigi zaman görürsün adam susturmakla milletin gözüne girilmez yapacaklarıyla milletin gözüne girecek.
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletigönderen antalyalim » Cmt Mar 13, 2010 15:43

eskopatj1 yazdı:CHP'de varsa göster o zaman!! tüm türkiye antalya,izmir sanma

isteklerini daha anlasilir sekilde yazarsan, sana cevap verebilirim ama neyi göstermem gerektigini anlamadim.

eskopatj1 yazdı:Parti tüzüklerini oku dememin sebebi yapacaklarıyla ılgı elle tutulan fikri parti idelojisi mevcut okursan görürsün onu sölemek istedim

Ben de diyorum ki; Parti tüzükleriyle probaganda olmaz. Siyasiler; icraatlarini nasil gerceklestireceklerini anlatirlarsa daha da inandirici olur ve daha fazla oy toplayabilirler. Bunu yazmamdaki amacim; HEPAR'in daha fazla oy toplayabilmesine yardimci olmaktir.

eskopatj1 yazdı:sizlerin destegiyle paşa başarabilir demek istedim ...

Destek verelim, hem de sonuna kadar eyvallah ama senin deyiminle "konusmayi beceremeyen" bir siyasiye kimse oy vermez. Siyaset yapmak konusma becerisini tam anlamiyla elde tutmaktan gecer. Bak AKPye nasil da konusuyor ve topluyor etrafina koyunlari...
eskopatj1 yazdı: Dogu perıncegi iceri artıranlar kolay kolay osman pamukoglunu atamazlar avrasyacı hukumetlerin pasanın yanındadır destek vermektedir o kadar uzun boylu degıl perıncek farklı pamukoglu farklı kısılıkler Serbest bırakıcaklar tabiki atsınlarda gorelım eger atabilirlerse o cesaret varsa tum sozlerımı gerı alıyorum tüzükte yazıyor dememdeki kasıt parti yapacaklarıyla ilgili Nazlı ılıcagı tayyıbı zamana geldigi zaman görürsün adam susturmakla milletin gözüne girilmez yapacaklarıyla milletin gözüne girecek.

Arkadasim bak "dünya süleymana kalmadi" diye bir deyim vardir, umarim duymus ve anlamissindir bu deyimi. Kendisini dev aynasinda gören bir insan degildir Osman Pasa ve secmenlerinin de onu bir dev olarak göstermesinden hoslanmayacak mütevazi bir yapisi vardir diye biliyorum. Umarim yanilmiyorumdur. Silivride yatan kahramanlarin arkasinda ordular var, halk ordulari, TSK ordulari var. Kim hangisini kurtarabildi?
Sana uysam "atsinlar da gör" derdim ama Pasa'ya el uzatmalarini kesinlikle istemem, zira o da bizim kurtulusumuzun bir neferidir. Ancak, tekrar tekrar söylemek zorunda birakiyorsun beni; Parti tüzügüyle icraatlar farklidir.
Sana ufak bir örnek vererek aslinda HEPAR'in sadece parti tüzügünü göstererek siyaset yapmamasi gerektigini vurgulamak istiyorum.
Ben simdi bir parti kursam ve adim Tayyip olsa ve parti tüzügünde
Madde 4 - Temel Amaçlar
4.1 - AK PARTİ; Türk Milleti'nin en önemli yönetim kazanımının, Cumhuriyet olduğuna ve egemenliğin, kayıtsız ve şartsız milletimize ait bulunduğuna inanır

olsa, sen gelip bana oy vermez misin?
Ne degisti simdi?
HEPAR böyle bir partidir demiyorum ama Nazli Ilicak-Altan Tan vb. kadar ufak bir emperyalisti susturmak da bu kadar zorlanan bir baskan Tayyibi nasil susturacak.
Buyursun sustursun da biz de bizim "fatihimizi" bulalim....
Ayrica bi ara zamanin olunca "avrasyacı hukumetlerin pasanın yanındadır destek vermektedir" cümlendeki avrasyaci hukumetleri bi anlatirsan sevinirim, en azindan bilgimiz olur....
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletigönderen eskopatj1 » Cmt Mar 13, 2010 16:15

CHP'de varsa göster o zaman!! tüm türkiye antalya,izmir sanma

Hani demiştinya antalya diğer parti liderleri çekildi.Şeçimi chp kazandı diye ona karşı yazmıştım tüm türkiye antalya,izmir sanma diye Başını yanlış yazdım kusura bakma..
Parti tüzükleriyle probaganda olmaz. Bende bunun Zıddını sölemek istiyorum olur Ama koyun çok olduğu gerçek propagandaya değil Akp propagandasına inanırlar.. Bende bunu sölemek istiyorum..
eskopatj1 yazdı:
sizlerin destegiyle paşa başarabilir demek istedim ...

Herşeyini düzelti Ama Konuşmayı bir türlü düzeltemedi Ama yakında Onuda düzeltecek...
Sende O zaman o koyunları gerçeği göster... Hep Destek Tam Destek..

Son olarakta Osman paşayı ben Dev aynasında göstermek istemedim. Zaten Hiç hoşlanmaz Öyle yapılmasından. Bende kendi düşüncemi sölüyorum osman pamukoglunu atamazlar cezaevine o kadar uzun boylu degıl..
Diğer bir sölemek istediğim şey parti tüzüyle icraatlar farklı değildir Bu kişiden Kişiye değişir.
Sana ufak bir örnek vererek aslinda HEPAR'in sadece parti tüzügünü göstererek siyaset yapmamasi gerektigini vurgulamak istiyorum...
Orda hatalıyım O benim hatam..
Sen kurmuş olsan parti tüzüğünü okusam ben oy vermem ilk öncelikle bir ön araştırma yaparım Tdh yaptığım gibi....
Zamana geldiği Zaman Susturacak Emin ol buna...
Kullanıcı küçük betizi
eskopatj1
Üye
Üye

İletigönderen avrasya » Cmt Mar 13, 2010 19:50

eskopatj1 yazdı:
Herşeyini düzelti Ama Konuşmayı bir türlü düzeltemedi Ama yakında Onuda düzeltecek...
Sende O zaman o koyunları gerçeği göster... Hep Destek Tam Destek..

Diksiyon problemi olduğunu sanmıyorum.
Heybenizde ne varsa onu dökersiniz ortaya .
Olmayınca neylesin ?
" koyunları" derken ne dediniz , neyi kastettiniz ?
Son olarakta Osman paşayı ben Dev aynasında göstermek istemedim. Zaten Hiç hoşlanmaz Öyle yapılmasından. Bende kendi düşüncemi sölüyorum osman pamukoglunu atamazlar cezaevine o kadar uzun boylu degıl..

Pamukoğlu paşanın hapise atılmasını istemem elbet. O kadar uzun boylu değildiyse, kısa boylumuydu ?
Daha uzun boylu ve rütbece daha yukarı Orgeneralleri niye hapislere attılar ?
Amiralleri hem de muazzaf ..
Diğer bir sölemek istediğim şey parti tüzüyle icraatlar farklı değildir Bu kişiden Kişiye değişir.
Sana ufak bir örnek vererek aslinda HEPAR'in sadece parti tüzügünü göstererek siyaset yapmamasi gerektigini vurgulamak istiyorum...

Parti tüzüğüne yazmayacak da suya mı yazacak ?
Hem yazmıyor , hem söylemiyor, hem göstermiyor . kafasının içinde mi saklıyor ?
Orda hatalıyım O benim hatam..
Sen kurmuş olsan parti tüzüğünü okusam ben oy vermem ilk öncelikle bir ön araştırma yaparım Tdh yaptığım gibi....
Zamana geldiği Zaman Susturacak Emin ol buna...

Şimdi Ilıcakları böyle rahat rahat, hahara hihiri konuşturup, övgülerine mazhar olup, zamanı gelince mi cevaplarını verecek ?
Kullanıcı küçük betizi
avrasya
Üye
Üye

İletiler: 279

İletigönderen kaanka68 » Cmt Mar 13, 2010 22:06

eskopatj1,

Hamaset ile yapılan siyasete prim verecek olsaydık, şu an AKP'lilerin yazıştığı bir sitede yazışıyor olmamız gerekirdi.

"Ateş" iyidir, sıcak tutar. Ama yakar da...

Duymak istediklerimizi söyleyenlerin peşinden doludizgin gitmek yerine biraz kendine mesai harcayıp, kendini geliştirmeye çalışmanı öneririm.

Buna, Türkçene dikkat ederek başlayabilirsin.
Sen söylemeden belirteyim; "Nasıl yazdığım değil, ne demek istediğim önemli olan" diyemezsin, diyebilme lüksün yok!

Uzun süredir bu forumda yazılanları ve yazanları takip ediyorum, yurtdışındaki arkadaşlarımız bizlerden çok daha dikkatli bu konuda. Kendilerini haddim olmasa da tebrik ediyor, ve haddim dahilinde teşekkür ediyorum.

Eğer "Türküm" diyorsan, bayrağına sahip çıkacaksın!
Bayrağı sadece sözlük anlamında görme, dilin de senin bayrağındır!

Dilin de senin bayrağın olduğu için yırtınıyor emperyalizm, dilini elinden alacak ki bayrağını dürebilsin.

"Pervasız atılım" cephe savaşında işe yarar ve o zaten hepimizin genlerinde var. Bu bir "artı" değil Türk için, zaten mayamızda var. Ama o gün gelene kadar (ve hatta o güne gerek kalmaması için) ses tellerimiz ve mimiklerimizden ziyade, bunlara hükmetme yetisine sahip beynimizi kullanmalıyız.

Daha net ifade etmeye çalışayım;

Asla olmaz da, oldu diyelim; Pamukoğlu iktidar oldu...
Sonra?

Haydi dediğini de yaptı, PKK'yı (misak-ı millî sınırı içerisindeki dağlarda diyeyim de parantez içinde, hayal bile olsa madara olmayayım) bitirdi...
Sonra?

Pamukoğlu'na bir asker olarak saygı duymak bir şeydir, onu asla kendi kulvarı olmayan bir havuzda desteklemek başka bir şeydir.

Belki ağır gelecek ama Pamukoğlu'na biraz sevgi ve saygınız varsa, onu omuzlarından tutup sarsınız ve kendine getiriniz.

Çünkü ne kadar iyi niyetli olsa da (öyle olduğunu umut ederek söylüyorum), Türk siyaset tarihine "oyları bölen ihtiraslı Paşa" olarak geçecek...

Atamız, hayatı askeriyeyken Erzurum'da kendi inisiyatifiyle üniformasını üstünden atmışken, sonraki (sonraki derken hepsi) asker kökenli siyasetçiler sırmalarına, madalyalarına rey bekliyorlarsa, hem de Bursa Nutku'na rağmen hâlâ rağbet görüyorlarsa, yazık ki anlatamamış Atam meramını...
Kullanıcı küçük betizi
kaanka68
Üye
Üye

İletiler: 90

İletigönderen ulusalcı » Pzr Mar 14, 2010 2:32

A) Arkadaslar bu kadar karamsar düsünmeye gercekten gerek var mi?
Osman Pamukoglu'nu bu izlencede bende begenmedim. Tamam.
Fakat sirf bir izlenceden birisini degerlendirmek yanlistir. Eger sizler Osman Pasa'nin baska yerlerde de böyle konustuguna rastladiysaniz, düsünmekte gerek vardir. fakat sade bir izlenceden önyargi yapmayalim. Ben onu simdiye kadar saglam biliyorum.

algılama Ihtimalleri:

1) Osman Pasa yanlis izlenim birakti, cünkü: kendisini o kadar iyi ifade edemiyor. Bunu da hesaba katalim.

2) Ikinci nokta ise, o izlencenin olay günü yayinlanmasidir. Yani olaylar taze iken. Böyle hallerde kim bir defa şaşırmaz? Bu bir ihitmal olamaz mi?

3) Osman Pasa'nin konusmasi taktik sebebden olabilir. Kendisi sert tavirlari ile taninan birisi. Belki kamuoyuna biraz daha yumusak konusmaya gayret etmis olamaz mi?

4) Pamukoglu karsi tarafa kaydi.

Sonucta konusmalarini takib edelim. O zaman anlasilir.
_____

B.) Bir arkadas hangi partiye oy verelim diye soruyor?
Eger HEPAR baska yöne kayarsa, Benim icin rota Isci Partisi'dir. Gönülden MEHMET PERINCEK'I genel baskan görmek isterdim. MEHMET PERINCEK genc, dinamik, bilgili ve samimi birisidir. Hemde sevilen bir isim. Partinin basina gecse, fena olmaz. Siz ne dersiniz bu fikire?
Kullanıcı küçük betizi
ulusalcı
Üye
Üye

İletiler: 93

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Türkiye ve Dünya Gündemi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x