18 Eylül Kadiköy Mitinginden Çekiliyoruz - Basın Açıklaması

Sitemiz hakkında duyurular buradan bildirilecektir..

18 Eylül Kadiköy Mitinginden Çekiliyoruz - Basın Açıklaması

İletigönderen Güncel Meydan » Pzt Eyl 12, 2011 11:47

18 EYLÜL KADIKÖY MİTİNGİNDEN ÇEKİLİYORUZ…

Basın Açıklaması – 12 Eylül 2011

Son günlerde gözlenen gelişmeler, ABD ve Avrupa’nın Suriye konusunda ağız değiştirdiğini, Suriye’ye ‘acil müdahale’ söyleminin ertelendiğini göstermektedir. Suriye halkının dış müdahaleye karşı gösterdiği kararlı tavır ve sözde ‘muhalifleri’ - batı istihbaratı görevlilerini- ortaya çıkarması sonucu batı şimdilik geri adım atmıştır. Suriye meselesi nadasa bırakılmış, birkaç ay içinde yeterince istihbarat ‘çalışması’ yapıldıktan sonra, tepesine üşüşme kararı verilmiştir.

Yaptığımız son değerlendirme ve özellikle Küresel çetenin yaptığı açıklamaları göz önüne aldığımızda Suriye gündemden düşürülmüştür.

11 Eylül'de Taksim Meydanı'nda yapılan "Şehitlerimize saygı ve Komşularımızla savaşa HAYIR!" basın açıklamasına gösterilen ilgi de gündem kaymasına işaret etmektedir.

Ayrıca Sendikalar, STK'lar, Baro ve çeşitli kurumların katılım için olumlu cevap vermemeleri, 18 Eylül'de de, Kadıköy Meydanı'nda yeterli katılımcının olmayacağı duygusu oluşturmaktadır.

Bunun geniş kitlede yaratacağı hayal kırıklığı gözönüne alınarak, konuşmacılar Banu AVAR (Gazeteci-Yazar), Erdal SARIZEYBEK (Em. Asker, Yazar), Abidin BAYSAL (Eğitim-İş Sendikası), Yunus DURDU (Tek Gıda İş 2. Şube Başkanı), İlker YÜCEL (Türkiye Gençlik Birliği), Kenan KARABULUT (MHP), Buket MÜFTÜOĞLU (CHP), İsmail ŞANAL (SP) ve Prof. Mehmet YUVA (Türkiye Suriye Dostluk Komitesi Koordinatörü) 18 Eylül mitinginden çekildiğimizi bildiririz.

Çok daha örgütlü ve geniş katılımlı bir toplantı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye

İletiler: 584

Re: 18 Eylül Kadiköy Mitinginden Çekiliyoruz - Basın Açıklaması

İletigönderen Güncel Meydan » Pzt Eyl 12, 2011 13:18

Bu gelişme doğrultusunda, Güncel Meydan da mitingden desteğini çekmiştir, kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kullanıcı küçük betizi
Güncel Meydan
Üye
Üye

İletiler: 584

İletigönderen selma malgaz » Pzt Eyl 12, 2011 15:15

çok iyi olmuş.taksimde iptal edilsin diye dua ettim.yoksa kadıköye sadece üzerime düşeni yapmak için gelecektim.pes etmek yok ama.sadece hamı pişirip,yanacak bir olgunluğa erdirecek sürece çekilmek bu.
Kullanıcı küçük betizi
selma malgaz
Üye
Üye

İletiler: 9

İletigönderen atikanlife » Pzt Eyl 12, 2011 21:22

basın açıklaması yapan kişilere şahsi kınamamdır... atikan..

Ben fikir adamlarını artık yıumuşatılmış dine benzetmeye başladım.. Belki hatalı düşünüyorum.. Ama artık fikir insanları fikirlerini yayımlamasın.. Bir hafta sonra Suriyeye kapitalist ülkeler içlerine türkiye 'yide alıp müdahele ederse; BU MİTİNGİ İPTAL EDEN YAZAR VE DİĞER FİKİR SAVAŞÇILARINA ŞİMDİDEN KINAMA MESAJIMI YAYINLIYORUM..

Suriyeye müdahale olursa zaten bir daha sizlerin yazılarınızı okumayacağımı biliniz.. Yumuşamış fikir bu hükümeti yüceltmektir.. Hepinizi yapmış olduğunuz bu basın açıklaması dolayısıyla kınıyorum..
HEPİNİZE TAVSİYEM SİYASET YAPMAYA BAŞLAYIN.. BAŞARILI OLACAĞINIZA EMİNİM..
AKEPE SİZLERE KUCAK AÇACAKTIR.. atikan..
Kullanıcı küçük betizi
atikanlife
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Eyl 12, 2011 21:39

Bu insanlar hayatlarını ortaya koymuşlar bu VATAN için. Siteye kınamak için üye olmanın dışında sen ne yapmaktasın atikanlife?

Suriye hakkında Türk milletini silkeleyen, yazıları, belgeselleri, söyleşileri, Suriye ziyareti ile gerçekleri göz önüne serenlere mi ihanet partisi kucak açacakmış? Vatana hizmetini emekliliği ile noktalamayan, Anadolu'yu karış karış gezerek konferanslar düzenleyen, yazılar yazanlara mı yoksa?

Eleştirmek, görüş sunmak eyvallah! Kara çalıçıların Güncel Meydan'da yeri yoktur.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen atikanlife » Pzt Eyl 12, 2011 23:30

( Ben fikir adamlarını artık yıumuşatılmış dine benzetmeye başladım.. Belki hatalı düşünüyorum.. Ama artık fikir insanları fikirlerini yayımlamasın.. Bir hafta sonra Suriyeye kapitalist ülkeler içlerine türkiye 'yide alıp müdahele ederse; BU MİTİNGİ İPTAL EDEN YAZAR VE DİĞER FİKİR SAVAŞÇILARINA ŞİMDİDEN KINAMA MESAJIMI YAYINLIYORUM.. )

TÜRKİYEDE SAVAŞMI VAR.. HAYIR.. BU YAZARLARIMIZ SEMİNERLER VERMİŞ.. BENDE VERMEMİŞLER DEMEDİM.. izin alınmış bir mitingin neden sadece katılımın az olacağı düşünülerek iptal edilmesine kızıyorum..eğer seminerler veren yazar ve hayatını tehlikelere atanlarınız toplu olarak basın açıklaması yapmışsanız bunun başka bir nedeni olmalı bunu söylemeniz gerekirdi.. KADIKÖYDE BAYRAĞA AYAKKABISINI SİLENLERE BİR YAZI YAZMADAN BANA BU YAZIYI YAZIYORSANIZ BİRAZ HEYECANLI VEYA GENÇ BİRİSİNİZ.. türk-kan kardeşim siteye üye olmam basın açıklamasıdır bu doğru.. basın açıklamasındaki kişilerin üzerine yazdığım yazıyı yazmam için üye olmaya zorlanmam benim elimde olmayan bir olgudur.. GÜNCEL MEYDAN la ilgili bir yorum yapmadığımı görmeniz gerekirdi.. kınama yazım.. gayet açık.. basın toplantısı yapıp nedenlerini yazmış olan yazarlarımızadır.. halk katılmayacak korkusu normal olabilir ama HALKI ÇOĞALTACAK ÇÖZÜMLER BULMAK YERİNE KATILACAK OLANLARIN CESARETİNİ KIRMAK HİÇTE DOĞRU BİR HAREKET DEĞİLDİR.. sizin türk-kan olarak yazınızı ve beni eleştirmenizi normal karşılıyorum.. ama bana siz değilde yazarlarımız ve basın açıklaması yapanların, yazmasını isterdim.. tepkiler olacak ki düşünmeyi öğreneceğiz.. bu şekilde daha evvel yapmadıklarımızı yapmayıda öğrenerek medeniyete bir adım daha yakınlaşmış olacağız..
( BEN KARA ÇALI DEĞİLİM.. önce beni tanımaya çalışmalıydınız.. kara çalıya pek inanmam, hurafelerim yoktur.. ama kara çalıyı biirim ve eşeğime bindiğimde hızlı gitsin diye çok kullandım.. ) saygılar.. sayın türk-kan önceki yazımı tekrar okumanızı diliyorum.. iyi günler.. atikan..
Kullanıcı küçük betizi
atikanlife
Üye
Üye

İletigönderen Sabırlı_Vatandaş » Sal Eyl 13, 2011 8:29

Türk-Kan, bence de fevri davranmışsın. Adamın GM'ye yönelik tek eleştirisi mitingin iptaliyle ilgili yoksa daha önce yapılanlarla yazılanlarla ilgili bir eleştirisi olmamış. Sakin olmalıyız dostum.

Aslına bakarsan bu işe ben de kızgınım. Sırf katılım az olacak diye böyle bir halk tepkisinin iptal edilmesinin bir adı vardır elbet de benim aklıma gelenleri saysam beni de aforoz ederdin, kesin. Bu şey gibi; "haydi milli mücadeleye başlayalım, ülkeyi işgalden kurtaralım..ı ıh yok ya kimse katılmaz ki..o zaman iptal edelim" gibi bir geyiğe dönmüş durumda benim gözümde. Tabi ki bunu organize edenler değer verdiğimiz insanlardır, öncülerimiz dediğimiz insanlardır, tabi ki hayatlarını bu VATAN'a adamışlardır da neden böyle bir kararı bize rağmen, o "azıcık" güruha rağmen alabildiler; işte bu beni hayal kırıklığına uğrattı. Mesela ilk şehitleri anma yürüyüşünde Sakarya'da 100-150 kişi vardı. Sinirimden ağladım eve dönünce ve yürüyüşün yarısında terk ettim! Niye? İşte bu mitingi iptal edenlerin düştüğü hata nedeniyle. Rakamlara iltifat etme hatasına düştüm diye! Ama sonra hata ettiğimi anladım. Bir mücadele başarıya ulaşmak zorunda değildir. Mücadele olduğu için anlıdır şanlıdır! Taraftarları da bu anlı şanlı mücadeleye nefer olabildikleri ölçüde asildir, yücedir, KAHRAMANDIR. Yoksa nicelik olarak yüksek olan tarafta oldukları için değil. Tarih defalarca buna tanıklık etmiştir.

Belki o Kadıköy'deki kalabalık o günde ülkeyi kurtaramayabilir. Ama önemli olan mücadele etmektir. Şimdi kimse bu mitingin iptalini geri çekilme taktiği vs numaralarla izah etmeye kalkmasın. Yiyen varsa önden buyursun! Bizim azmimiz kırılmaz, kimse korkmasın da; düşmana nasıl prim verildiğinin umarım farkındadırlar!
Kullanıcı küçük betizi
Sabırlı_Vatandaş
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 101

İletigönderen Türk-Kan » Sal Eyl 13, 2011 10:40

Tekrar: Basın açıklamasında ismi geçenler gördükleri lüzûm üzerine mitingden konuşmacı olarak çekilmişlerdir!

Bu dava insanlarına bu kararlarından dolayı

demek kara çalmanın dik alasıdır! Burada Güncel Meydan'a bir eleştiri getirilip getirilmemesinin önemi yoktur!

Miting tertip komitesi mitingin iptal edilmediğini bildirmiştir. Arzu eden 18 Eylül'de Kadiköy'de olabilir!

Yukarıda adı geçenler "Çok daha örgütlü ve geniş katılımlı bir toplantı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz." diyerek mücadeleye her zamankinden daha yoğun devam edeceklerini açıklamışlardır.

Burada "yumuşaklık" gören klavye kahramanları bakış açılarını tekrar gözden geçirmelidir!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen atikanlife » Sal Eyl 13, 2011 19:33

Türk-Kan kardeşim sen hala bana neden kızıyorsun anlamıyorum.. benim okuma yazmam var.. iyide yorum yaparım.. basın açıklaması yapanların açıklaması için yorum yaptım diye neden bana saldırma gereği duyuyorsun anlamıyorum.. bırak benim yazmış olduğum yazıya muhattab olanlar yazı yazsın.. benim yazımı eleştirmen ve beni hedef alman benim için çok önemli değil.. ama yazmış olduğun yazıda lütfen eleştirimin tamamını yaz; yarım cümlesi hiç bir anlam taşımıyor..

AŞAĞIDAALINTI YAPTIĞIM YAZINIZDA
( gönderen Türk-Kan » Sal Eyl 13, 2011 11:40

Tekrar: Basın açıklamasında ismi geçenler gördükleri lüzûm üzerine mitingden konuşmacı olarak çekilmişlerdir!

demek kara çalmanın dik alasıdır! Burada Güncel Meydan'a bir eleştiri getirilip getirilmemesinin önemi yoktur!

Miting tertip komitesi mitingin iptal edilmediğini bildirmiştir. Arzu eden 18 Eylül'de Kadiköy'de olabilir! ) DEMİŞSİNİZ ..

BENİM KİMSEYE KARA ÇALMADIĞIMI ÇOK İYİ BİLİYORSUNUZ.. BIRAKIN BENİM YORUM VEYA ELEŞTİRİ YAPTIKLARIM BANA YAZSIN.. BURADA İYİ BİR REYTİNG YAKALAYIN.. GELEYİM SİZE YAZDIĞINIZ YAZIDA ŞU CÜMLE ÇOK GARİP GELDİ..aynen şöyle yazmışsınız..
( Miting tertip komitesi mitingin iptal edilmediğini bildirmiştir. Arzu eden 18 Eylül'de Kadiköy'de olabilir! )
bunuda siz değil gene tertip komitesindeki kişilerin yazmasını isterdim.. şimdi türk-kan kardeşime neden böyle oldu bir gelin bir gelmeyin dendi desem cevap almam bile zor olacaktır.. eger bu yazıyı tertip komitesi nerden isterse yazıp yaınlamış olsaydı daha iyi olmazmıydı diye soruyorum.. ve tekrar ediyorum bu olayda bir gariplik var .. az insan gelecek diye konuşmacılıktan çıkıyorsalar anlarım ama miting iptal edildi diyorsalar gariplik var.. çünkü şimdide isteyen kadıköye gidebilir denmesi; her haraketin ÇELİŞKİLER İÇİNDE OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR..

TÜRK-KAN kardeşim bırak sen değil kendileri bu yazıları yazsın.. SENİNLE BİR ZORUM VEYA SORUNUM YOK ..senin sevdiğin kişiler yani KONUŞMACILAR BİR MİTİNGİ SABOTAJ EDEBİLİYORSALAR.. BU KONUŞMACILARI DAVET EDENLER DÜŞÜNMEYE BAŞLAMALILAR.. SİYASİ GÜÇLER HAZIR TOPLULUKLARI ÇOK SEVERLER.. BIRAK, BANA; BENİM YAZIMIN MUHATTABLARI YAZI YAZSIN.. HEM Bİ BAKARSIN BENDE GAZETECİ OLUP ÇIKMIŞIM.. Bİ BAKARSIN BİR YERLERE BAŞ OLMUŞUM.. BENİM YAZI YAZMA ÖZGÜRLÜĞÜMDEN YAYINCILAR HİÇBİR ZAMAN ZARAR GÖRMEZLER.. SEN SAKİN OL SAKİN DÜŞÜN ..MUHATTABLARIM BENİM NE DEDİĞİMİ ANLARLAR.. ANLAMAZSALARDA BEN ARTIK HEP BURALARDAYIM.. İSTEYEN BENİ RAHATLIKLA BULABİLİR.. eğer e-posta vermek yasak değilse açık olarakta verebilirim.. fikirlerimle varım ve fikirlerimle olmaya devam edeceğim.. sana görevlerinde kolaylıklar diliyorum.. nice güzel yazılar ve yorumlar diliyorum.. atikan..
Kullanıcı küçük betizi
atikanlife
Üye
Üye

İletigönderen KOLBAŞI » Sal Eyl 13, 2011 20:29

Bu açıklama maalesef tatmin edici değil. Gündem kaymasının bizim hedef ve ilkelerimize yön vermesini anlamış değilim.
Örgütlü olmak için bir irade beyanı idi. Geri adımı doğru bulmuyorum.
Kullanıcı küçük betizi
KOLBAŞI
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 41

İletigönderen Türk-Kan » Sal Eyl 13, 2011 22:35

atikanlife yazdı:Türk-Kan kardeşim sen hala bana neden kızıyorsun anlamıyorum..

Pes :) Hâlâ mı anlamıyorsun?

Okuma yazma biliyorum diyorsun, ama yukarıdaki basın açıklamasında yalnızca konuşmacıların çekildikleri gerçeğini görmüyor, "bunuda siz değil gene tertip komitesindeki kişilerin yazmasını isterdim" diyorsun. Oysa ki, Tertip Komitesi'nin sayfasında bu mevcut. Çekilen konuşmacıların da sayfalarında da açıklamalar mevcut.

İlk başa dönersek,
"Eleştirmek, görüş sunmak eyvallah! Kara çalıçıların Güncel Meydan'da yeri yoktur."

demek kara çalmanın dik alasıdır!

Buralarda olacaksan dikkate almalısın. :)

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen atikanlife » Cum Eyl 16, 2011 6:35

merak ettiğim konu aynen şu.. türk-kan kardeşim.. sen hala yazdığım için bana çatıp duruyorsun.. şu yazdığın ayzı senin değilmi ("Eleştirmek, görüş sunmak eyvallah! Kara çalıçıların Güncel Meydan'da yeri yoktur.") sen önce kendini bir anla sonra beni anlarsın..
( 18 Eylül Kadiköy Mitinginden Çekiliyoruz - Basın Açıklaması) nı yapan kişiler için yazdığım yazıya sen hala cevap verip bana KARAÇALI deyip hakaret ediyorsun kendi yaptığını görmeden bana sataşman senin durumunu biraz düşünmene neden olmalı..
benim yazdığım yazıda ne sizin GÜNCEL MEYDANINIZA NEDE SİZİN KİŞİLİĞİNİZE BİR SÖZ YOKTUR..BIRAKIN BANA CEVAP YAZMASI GEREKENLER.. AŞAGIDAKİ YAZIDA OLANLARDIR.
( Bunun geniş kitlede yaratacağı hayal kırıklığı gözönüne alınarak, konuşmacılar Banu AVAR (Gazeteci-Yazar), Erdal SARIZEYBEK (Em. Asker, Yazar), Abidin BAYSAL (Eğitim-İş Sendikası), Yunus DURDU (Tek Gıda İş 2. Şube Başkanı), İlker YÜCEL (Türkiye Gençlik Birliği), Kenan KARABULUT(MHP), Buket MÜFTÜOĞLU (CHP), İsmail ŞANAL (SP) ve Prof. Mehmet YUVA (Türkiye Suriye Dostluk Komitesi Koordinatörü) 18 Eylül mitinginden çekildiğimizi bildiririz.

Çok daha örgütlü ve geniş katılımlı bir toplantı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.)

GÜNCEL MEYDAN NEDEN İNATLA BU KİŞİLERİ KORUMAK GEREĞİ DUYUYORSA, BUNU BİLEMEM..? türk-kan kardeşim bana boşuna bu tür yazılar yazma ben kimseyi karalamıyorum.. sadece geri çekilmenin akepeye yarıyacağını gösteriyorum.. şu ana kadar yapılan tüm mitinglerin akepeye yaramadığını hiç kimse söyleyemez.. yazınız aynen

(Bu dava insanlarına bu kararlarından dolayı
demek kara çalmanın dik alasıdır!

Buralarda olacaksan dikkate almalısın.
Türk-KanKuvva-i Milliye İletiler: 6575Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 21:56)

kara çaldığım adam yok kişilerin özgürlüğünüde ellerinden almadım.. kişilere saygısızlıkta yapmadım.. sadece bu geri çekilişe gerekli fikir yorumumu yaptım.. rahatsız olan zaten bana yazar..
TÜRK-KAN; sen hala neden bana HALA KARA ÇALMANIN DİK ALASIDIR DİYE YAZIYORSUN ANLAMADIM..
BIRAK KARDEŞİM GÜNCEL MEYDAN DUVARINDA TERBİYEMİZLE FİKİRLERİMİZİ PAYLAŞALIM....EĞER YAZMAMIZI , FİKİRLERİMİZİ ORTAYA KOYMAZSAK EKONOMİK VE SİYASAL OLARAK ABLUKA ALTINDAKİ HALKIMIZ HAREKET BİLE ETMEK İSTEMİYECEKLERDİR.. EYLEMLER ÖZGÜR OLMAK İÇİNDİR.. GÖRSEL ŞÖLEN VEYA SADECE ADAM KAFASI SAYMAK İSTESEYDİK; HAVAİ FİŞEK VE BİKİNİLİ KIZLARI SOKAK PODYUMUNA ÇIKARDIKMI; BİNLERCE İNSANI TOPLARDIK.. AMA O İNSANLAR BİR MOOK A BENZEMEZDİ..! iyi düşünmek lazım.. herkese saygılar.. atikan..

(
Kullanıcı küçük betizi
atikanlife
Üye
Üye

İletigönderen turgay68 » Pzr Eyl 18, 2011 15:15

Bu kadar insan emek verdi, hazirlik yapti, bu insanlarin ugrayacagi hayal kirikligini hesap edebildiniz mi? Bu gruplari tekrar bir eylem olacagi zaman nasil motive edeceksiniz? Güven kaybettiginizin farkindanmisiniz?
Kullanıcı küçük betizi
turgay68
Üye
Üye

İletiler: 0

Şu dizine dön: Duyurular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x