"ABD isteklerini hep onun aracılığı ile iletiyor"

Genel & Güncel Konular

"ABD isteklerini hep onun aracılığı ile iletiyor"

İletigönderen Çetin Taş » Sal Mar 06, 2007 23:22

Misyonunu tamamlıyor

Evren’in “Türkiye 8 eyalete bölünebilir” sözlerini değerlendiren gazeteci-yazar Erol Bilbilik, “ABD isteklerini hep O’nun aracılığıyla iletiyor” dedi

Evren’in ABD’nin kendisine yüklediği misyonunu tamamlamaya çalıştığını savunan Bilbilik, “Söyledikleri, ‘Yaşlandı. Ne konuştuğunu bilmiyor’ deyip geçiştirilemez” diye konuştu.


Evren TSK’ya mesaj yolluyor
“ABD isteklerini hep O’nun aracılığıyla iletiyor” sözleriyle Kenan Evren’e tepki gösteren Erol Bilbilik, “Bu sözleri ‘Yaşlandı. Ne konuştuğunu bilmiyor.’ diyerek geçiştirmemeliyiz” dedi

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in “Türkiye 8 eyalete bölünebilir” sözlerini değerlendiren emekli Deniz Binbaşı ve gazeteci-yazar Erol Bilbilik, Kenan Evren’in ABD tarafından kendisine yüklenmiş misyonu tamamlamaya çalıştığını söyledi. “Her şeyden önce Kenan Evren’in ABD stratejilerine çok yakın davrandığı ve uzantısı olduğu konusunda şüphem yok. Kenan Evren’i Genelkurmay Başkanlığı’na taşıyan ABD olmuştur” diyen Bilbilik, Washington’un Türk üniter devletini paralamak için formül arayışında olduğunu ve bu formüllerden birini de Evren’le dillendirdiğini ifade etti. Evren’in daha önce de “Kıbrıs’ı verelim gitsin. Yıllardan beri başımızı ağrıtıyor” gibi ifadeler kullandığını belirten Bilbilik şöyle devam etti: ABD’nin Kuzey Irak ve PKK ilişkileri Edip Başer’le sözde çözülmeye başlanıldı. Sonuç alınamayınca DYP lideri Mehmet Ağar’ın “düz ova siyaseti” ile devam ettirilmek istendi. Ağar, ABD tarafından kullanıldı. Ağar planı tutmadığı için Kenan Evren devreye girdi. Evren döneminde, ABD adına kadrolar kurulmuş, emniyet teşkilatı ve MİT tamamıyla ABD’nin emrine verilmişti. Ben eminim ki ölünce de dediğine ilişkin belge ve bilgiler çıkacaktır. Kenan Evren ölene kadar konuşmaya devam edecek ve ABD’de amacına ulaşana kadar birilerini çıkarmaya devam edecektir.”

Askerle görüşür
Kenan Evren’in Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal’e yaptığı açıklamaları da değerlendiren Bilbilik “ Evren 24 Nisan’da Ankara’ya gideceğinden ve askerlerle görüşeceğinden bahsediyor. Genelkurmay Evren’i kırmaz görüşebilirler ama dikkate alınacağını da sanmıyorum” diye konuştu. Bilbilik şunları kaydetti: “Tehlikeli olan da budur. Evren aracılığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bazı insanlara bir mesaj verilmek isteniyor. Evren’in TSK üzerinde etkili olabileceği tahmin ediliyor.”

Kaynak:Yeniçağ Gazetesi,05.03.2007
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

cron

x