ABD’nin Suriye’deki Başarısı Barzani Referandumuna Bağlı / Tevfik BİR

ABD’nin Suriye’deki Başarısı Barzani Referandumuna Bağlı / Tevfik BİR

İletigönderen Tevfik Bir » Prş Eyl 21, 2017 20:04

ABD’nin Suriye’deki Başarısı Barzani Referandumuna Bağlı

25 Eylül Kuzey Irak referandumunu, Barzani ve PKK etkisiyle yada baskısıyla bölgede yaşayan Iraklılar mı istiyor?

Önümüzdeki aylarda Türkiye’nin Suriye’de Apocu terör örgütü PKK/PYD/YPG ve IŞİD’e karşı girişeceği yeni operasyonlardan ve Rusya-Türkiye-İran-Suriye ilişkisinden ve örtülü ittifakından rahatsız olan ve Suriye’de terör örgütü PKK’nın devletleşmesindeki en büyük engelin Türkiye olduğunu bilen Küresel emperyalist Batı (Avrupa ve ABD), Türkiye’yi durdurmanın stratejisini yüz yıl öncesinden, tarihten örnek alarak oluşturdu.

Suriye sınırına her gün daha fazla konuşlanan Türk ordusunu Irak sınırına kaydırma ve Türkiye’yi aynı anda hem Suriye hem Irak ile güvenlik krizine sokarak Suriye’de Apocu terör örgütünün alan hakimiyetini artırma ve egemenliklerini sağlama peşinde koşan bir Batıyla karşı karşıyayız. Tıpkı yüz yıl önce, Kerkük ve Musul’da İngilizlerin işgaline dur diyecek Türk ordusunu Şeyh Said, Koçgiri vb. isimli sözde Kürtçü sözde cihatçı isyanlarla durdurma, meşgul etme stratejileri gibi.

Bugün de aynısı Barzani üzerinden yapılmak isteniyor. Barzani isyanı olarak isimlendirebileceğimiz hukuksuz bir girişimle bölgede Batı isteğiyle yeni bir devletleşme mücadelesi veriliyor. ABD, İsrail ve İngilizlerle içiçe olan sanal bir devlet kurulmak isteniyor. Zamanlama manidar!

Referandum yapılırsa ve Kürtler self-determinasyon diyerek Irak hukukunu da çiğneyerek bağımsızlık ilan ederlerse, yani 25 Eylül 2017 akşamı itibariyle, bitti sanılırken, aslında her şey yeni başlayacak. Bu Yahudi Barzanistan sözde bağımsızlık bölgesinde sınırlarını çizme, kendi kimliğini oluşturma, para basma ve en önce uluslararası kabul görme aşamalarına girecek ve Irak, Türkiye ve İran ile çatışma riski taşıyan bir döneme girecek.

Bütün enerjisini Suriye’ye vermeye hazırlanan ve zaten 15 Temmuz’dan dolayı yara almış olan Türk ordusunun kayda değer bir kısmı Irak’a kaydırılacak, Suriye’de harekâta girişecek birliklerin sayısında azalma yaşayanacaktır. Küresel Sistem, bu yolla Türkiye’yi Suriye’de başarısız kılmak istemektedir.

Eğer Türkiye Suriye’de Apocu terör örgütünün hakimiyet alanlarını ve terör örgütünün bölge yöneticilerini, Irak tarafında da isimleri çok bilinen PKK’lı yöneticileri yok etmezse Irak’ta oluşacak sözde Kürdistan çok kısa süre içinde bölge ülkelerini ve coğrafyayı istikrarsızlığa sürükleyecek bir kanser haline gelecektir, kısa sürede Suriye tarafından da referandum sesleri yükselecektir.

Tevfik BİR, 21 Eylül 2017
http://www.tevfikbir.com
Kullanıcı küçük betizi
Tevfik Bir
Site Yetkilisi
Site Yetkilisi
 
İletiler: 66
Kayıt: Çrş Tem 27, 2011 10:40

Şu dizine dön: Tevfik BİR

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x