ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması

Genel & Güncel Konular

Re: ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması

İletigönderen Abdulhamit » Sal Eki 20, 2009 22:40

Abdullah Gül'ü İngilizler sever, Gül'de İngilizleri çok sever. Kendisinin ABD ile irtibatlandırılması kasıtlı propagandadır. Gül'ün JİNSA ve İngiliz bağlantıları çok iyi araştırılmalıdır. AKP'nin kuruluş süreci JİNSA ve İngiltere'den geçer. Üst Dereceli Mason Tony Blair'in AKP'ye ziyaretlerini herhalde unutmadınız. AKP amblemindeki ışık saçan 7 kollu şamdana benzeyen sembolüne ve bunun Masonik bağlantısına hiç değinmiyorum. İhsan Doğramacıyı buradan anmadan geçmek haksızlık olur, AKP'nin Köşklerde kuruluş sürecinde?? Köşk dediğim Çankaya değil, Boğazdaki Yalılarda :)
Kullanıcı küçük betizi
Abdulhamit
Üye
Üye
 
İletiler: 8
Kayıt: Pzt Eyl 21, 2009 23:43

Re: ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması

İletigönderen Türk-Kan » Sal Eki 20, 2009 23:43

Resim

Organizatör Türkiye’de!

Mr. Powell, gizli protokolü yerinde test edecek


TEZGAHA bak tezgaha... Türkiye İş Kadınları Derneği İstanbul’da “Anneler Teröre Karşı” konulu konferans düzenliyor ve nokta atışı yaparak Kürt açılımının mimarı olan ABD’nin eski Dışişleri Bakanı ve CIA ajanı Colin Powell’ı konuşmacı olarak davet ediyor... Tam da teröristlerin dağdan indiği gün...

Federasyon hazırlığı

POWELL’ın, Haziran 2003’de Dışişleri Bakanı olan Abdullah Gül’le görüştüğü ve 9 maddelik gizli bir protokol imzalandığı basına yansıdı. Olay, Gül tarafından gazeteci Sedat Sertoğlu’na açıklandı. Bugüne kadar yalanlanmayan protokol, üniter devlet yapısının terk edilerek federasyona geçilmesini gerektiriyor.

2 sayfa ve 9 madde

GÜL, o görüşmeyle ilgili olarak, Vatan gazetesinde yer alan habere göre şöyle diyordu: Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki. Powell, Suriye’ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var....

Açılımın tohumunu atan CIA ajanı Powell Türkiye’de!

Dışişleri Bakanlığı döneminde Abdullah Gül ile imzaladığı gizli mutabakatla tanınan CIA ajanı Powell, dağdan inen PKK’lıların serbest bırakıldığı gün Türkiye’ye geldi!..

Haber: Salim YAVAŞOĞLU

Dağdan inen PKK’lıların serbest bırakıldığı gün, Kürt açılımının ilk tohumlarını atan Eski ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell, İstanbul’a geldi. Türkiye İş Kadınları Derneğince İstanbul’da düzenlenen “Anneler Teröre Karşı” konulu konferansa katılmak üzere Atatürk Havalimanı’na gelen Powell’ı, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş ve Prof. Dr. Neşe Kavak karşıladı. Konferansta bir konuşma yapacak olan Colin Powell, alandan ayrılırken Diyanet İşleri Başkanlığının davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Dünya Müslümanlar Birliği Halkla İlişkiler Direktörü Suudi Arabistanlı Muhammed Saedd Al-Majdovi ile tokalaşarak bir süre sohbet etti.

Gül itiraf etmişti

Colin Powell, son 4 aydır Türkiye gündemini işgal eden Kürt açılımının tohumlarını atan adam olarak biliniyor. Görevi döneminde mevkidaşı Abdullah Gül ile gizli bir mutabakat imzalayan Powel, 2 sayfa 9 maddelik metinde bölücü terör örgütünü siyasallaşma yolunu açan taleplerini dayatmıştı. Gizli anlaşmayı Abdullah Gül ağzından kaçırmıştı.

24 Mayıs 2003 tarihli Vatan gazetesinde Sedat Sertoğlu’na açıklamalarda bulunan Gül, bir soru üzerine şunları kaydetmişti: “Ben bu gezileri yapmadan önce, şimdi senin oturduğun koltukta (eliyle koltuğa vurarak) ABD Dışişleri Bakanı Powell oturuyordu. Onunla 2 sayfalık 9 maddelik bir plan üzerinde anlaştık. Ama ben her yaptığımı kalkıp açıklayamam ki. Powell, Suriye’ye giderken de benimle konuştu. Gizli olan bir sürü gelişme var.” Bu açıklamaların hemen sonrasında 9 maddelik mutabakat basına sızmıştı. Bugüne kadar yalanlanmayan mutabakatta şu maddeler yeralıyordu:

ABD müdahale edebilir

1- Irak’ın kuzeyinde bulunan bütün Türk birlikleri ve Türk ordusuna bağlı özel kuvvetler, aşamalı olarak Türkiye sınırları içine çekilecek. Türk ordusu bundan böyle hangi gerekçeyle olursa olsun, sınır ötesi harekâtlarda bulunmayacak.

2- PKK/KADEK’e karşı Türkiye devletinin egemenlik alanı içinde yapılacak askeri harekâtlar için, ABD askeri makamlarına haber ve bilgi verilecek, izin alınacak. Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD askeri makamlarına bilgi vermeden ve izin almadan harekât yapacak olursa, ABD Hükümeti, uyarıda bulunma hakkını kullanabilecek. Bu durumda ABD gerekli gördüğü ambargo ve silahlı müdahale gibi siyasal ve askeri yaptırımları saklı tutacak.

Pentagon’a üs verilecek

3-Türkiye, ABD’nin İran’a ve diğer Ortadoğu ülkelerine karşı uygulayacağı sınırlı askeri harekâtlara, ABD’nin talep etmesi halinde şartsız olarak üs ve taşıma kolaylıkları sağlayacak, askeri birlik verecek.

4- Türk ordusunun asker sayısı ve silah kuvveti, ABD’nin uygun bulduğu sayı ve kabiliyete indirilecek, özellikle tank ve ağır silahların miktarı düşürülecek, savaş uçağı sayısı sınırlanacak.

Kürdistan tanınacak

5- Irak’ın kuzeyinde kurulmuş olan ve ’Kürdistan’adı verilen devlet resmen ilan edildikten sonra Türkiye tarafından da resmen tanınacak.

6- Abdullah Öcalan ve diğer dört lideri dışında bütün PKK/KADEK yönetici ve elemanlarına geniş kapsamlı af çıkarılacak.

Eyaletleşmenin önü açılacak

7- Kamu Reformu Yasası ve Yeni Yerel Yönetim Yasaları hızla çıkartılacak, Türkiye’deki Kürt nüfusun yoğun olarak yaşadığı şehir ve kasabaların belediyelerinin özerkleşmesi süreci kararlı olarak yürütülecek.Türkiye, dört yıl içinde uygulanacak bir planla, üniter devlet yapısını terk ederek, federasyona geçecek.

8- KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, ’Arafat modeli’denen uygulamayla devre dışı bırakılacak, Kıbrıs’ta Annan Planı bazı küçük değişikliklerle hayata geçirilecek. :arrow: http://www.guncelmeydan.com/pano/erdogan-ve-talat-in-cumhurbaskani-denktas-ve-kktc-yi-bitirme-konusmalari-t22818.html Ege kıta sahanlığı konusunda Türkiye, Yunan doktrinine daha esnek davranacak, Türk jetlerinin uçuş alanı daraltılacak.

9- Türkiye’nin Ermenistan ile ilişkileri normalleştirilecek ve iyileştirilecek, sınır ticaretinde Ermeniler lehinde düzenlemeler yapılacak. :arrow: http://www.guncelmeydan.com/pano/akp-hukumeti-teslimiyet-protokolunu-imzaladi-t22735.html

Türkiye İş Kadınları Derneği’nce İstanbul’da ‘Anneler teröre karşı’ isimli konferans düzenlendi. Konferansa Colin Powell’ın yanı sıra AKP Genel Başkan Yardımcısı Abdülkader Aksu da katıldı.

YENİÇAĞ, 21 Ekim 2009
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması

İletigönderen Ram » Çrş Eki 21, 2009 1:04

Kendisinin ABD ile irtibatlandırılması kasıtlı propagandadır.


Hadi İngilizlerle irtibatlandırılmasını anladım da, "ABD ile irtibatlandırılması kasıtlı propagandadır" ne demektir¿? Biz Gül'ün İngilizlerle nasıl ilişkiler kurduğunu, hangi üniversitesinden mevzun olduğunu, şuyunu-buyunu biliriz. Yıllardır İngiltere'nin ABD'nin yardımcılığını yaptığı herkesçe bilinen bir gerçekken, -sırf bu mantıkla hareket edebilecek- bilgisiz biri bile kesin olarak ifade ettiğin söylemin tersini savunacakken, bu kesinliğin anlamı nedir¿?

Öyleyse biraz soruyla devam edelim.

 • 90'lı yılların başından beri, "G. Fuller'in gözünün nuru, pek sevgili asistanı" Barkey, Tayyip ve Gül ile enseye tokat-yanağa şaplak samimiyetinde görüşüyor muydu¿?

 • Gül'ün, hangi devlete her "gezisinde" hoşbeş ettiği yakın dostu 'Kavakçı'ların türbansever 'Merve'si, hangi devletin, Din Hürriyeti Tasarısı kapsamında devşirilmiş ve tasması çıkarılmıştır¿?

 • Gül'ün -şu sıralar 'cennetin anahtarı rozetimizdir' diye meczubî söylemlerde bulunan- hocasıyla birlikte, başkanıyla hoşbeş ettiği UASR hangi devletin İslâmî örgütüdür¿?

 • Gül ile 'İslâm ve Demokrasi' uzmanı John Lee Esposito'nun ilişkisi nedir¿? Esposito'nun ve Fuller'in yakın dostu olan S. Sayarı'nın içinde olduğu ayrı ayrı kuruluşların bulunduğu Georgetown University hangi devletin istihbarat teşkilâtının güdümündedir¿?

 • Gül, 1995'in Ağustos ayında .....kan devletinin istihbarat teşkilâtının başkanı Başkanı John Deutch ile görüştü mü, sonrasında hangi devlete gitti¿?

 • Gül, 1997 yılının Şubat ayında, .....kan-Türk Konseyi yıllık toplantısına katılmış mıdır¿?

 • Abdullah Gül aynı yılın, aynı ayının 18'inde görüştüğü Richard Barkley, hangi devletin Ankara eski büyükelçisidir¿?

 • Abdullah Gül aynı yılın, aynı ayının 26'sında, CFR'nin yuvarlak masa toplantısına katılmış mıdır¿?

 • Gül, 1998'de USIP başkanı M. Grossmanla gizlice görüştü mü¿? Bu görüşmeye M. Abramowitz de katılmış mıdır¿?

 • Gül, o sırada Dışişleri Bakanı olduğu 2006 yılının 4-5 temmuzunda, hangi devlete gidip aradaki soğukluğu gidermek için tavizler verdi¿? Hangi devletin bugün Azerbaycan Büyükelçisi olan parlak çocuğuyla, o günlerde bir otel odasında hoşbeş etti¿?

 • "The Atlantic Council"in 13 Eylül 2007'de düzenlediği toplantıya katılan M. Grossman, M. Abramowitz ve M. Parris, hangi devletin eski Ankara büyükelçileridir¿? Toplantının konusu, hangi devlet ile Türkiye'nin geleceği hakkındadır¿? İlgili toplantıda, Abdullah ve Tayyip için "Güvenilir isimlerdir. Verdikleri sözleri tuttular. Daima ...'nin iyi müttefiki oldular" diyen N. Burns, hangi devletin Dışişleri bakanının yardımcısıdır¿? Toplantıdan birkaç gün sonra Burns, Ankara'ya gidip Gül ile görüştükten sonra devletinin başkenti Washington'a döndü mü¿?

 • Her şeyden önce JINSA hangi devlette kurulmuştur¿? Etkinliklerini hangi devletin merkezinde yürütmektedir¿? İsrail dışında, hangi devletin çıkarlarını korumakla yükümlü olduklarını bildirilerinde belirtmişlerdir¿? Yönetim kurulu üyeleri ve danışmanları arasında hangi devletin emekli generalleri yer almaktadır¿? JINSA hangi devletin kongresine raporlar sunar¿? JINSA hangi devletin istihbarat teşkilâtının eski başkanlarını ve üst düzey yetkililerini bünyesinde barındırır¿?
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Re: ABDullah Gül'ün 2 Sayfa 9 Maddelik Gizli Anlaşması

İletigönderen Abdulhamit » Prş Eki 22, 2009 17:37

Bu konuya cevap yazarken durup duruken internet bağlantım koptu. Cevabını yazmıştım ama şimdi kısaltarak belirteceğim. Bakınız, AKP'nin zaten kökü İsrail, İngilteredir. Bunu kimse aklından çıkarmasın. ABD, bu yüzden rahatsızlık duymaktadır. ABD nüfusunu Tayyip Erdoğan üzerinden gerçekleştirmektedir. Erdoğan'ın çevresine ve finansörlerine bakınca ABD ile zorunlu birliktelik vardır. Bu son gelişmeler bunun çatırdağını gösteriyor yada yaklaşan seçim öncesi klasik tabanlarını kaybetmemek adına sözde İsrail karşıtlığını oynamaktalar. ikisinde biri, hangisi onu bilemeyeceğim. AKP, AB üyesi milletvekili ve stratejistlerinin dediği gibi 1000 yıllık bir projenin ürünü. yada ben ona 1000 yıllık ihanet projesi ve ürünüdür. Tarih bu partiye üye olanların sonunu ibretlik bir biçimde yazacaktır.

AKP sonuna Kadar Siyonist ve Emperyal mahfillerin ürünüdür. Kimse belli söylemlerine kanmasınlar. Pkk konusunda Açılımın arkasında duran AKp, Siyonist ve İngiliz, İsrail politikalarını takip ettiği müddet yeryüzünden silinmeye mahkumdur. AKP, Devlet eliyle Kürdistan'ın kurulmasına ortam hazırlıyor. ABD, İngiltere ve İsrail ise gözünü İran'a dikmiş durumdadır. Burada engel olarak şaşıracaksınız ama Erdoğan çıkıyor. Yardımcıları ve danışmanları değil, dikkat bu konu önemli. Erdoğan belli bir zaman sonra tasfiye edilirse bence kimse şaşırmasın. Partiyi tutacaklar ama kadro değişecek. Zaten Siyasetten çekileceğim laflarıda tamamen ABD, İsrail ve İngiltereye söylenmiş lafdır. Tamam, önünüze engel olmayacağım ama benide rezil etmeyin lütfen gibisinden... Ülkemizde hangi siyasetçide milyar dolarlık parası olmuştur sorarım size. Besle kargayı oysun gözü misali, Emperyal devletlet sahneye sürdüğü kişilerin yavaşta olsa ayaklarına dolanacağını görmeleri uykularını kaçırıyor.
Kullanıcı küçük betizi
Abdulhamit
Üye
Üye
 
İletiler: 8
Kayıt: Pzt Eyl 21, 2009 23:43

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x