Abdüllatif ŞENER, Ekonomik Gidişatı Değerlendiriyor

(Basın Açıklaması-Röportaj-Konferans-Panel)

Mühim basın açıklamalarının, çeşitli röportajların, Türkiye ve dünya gündemi ile ilgili konferanslar ve paneller (açık oturum) bu bölümdedir.

İletigönderen ihsanerden » Cum Şub 29, 2008 1:27

tamam zaten bu benim sahsi gorusum ve ben bu partiye ve esegallerine asla guvenmem.essek bile camura bir kere dusermis...bunlar herseyi kullanarak politika yaptiklari icin simdi belkide bunlar Sener i nadasa aldilar. kendi yuzleri eskiyince piyasaya surecek olabilirler.simdiye kadar bu yontemle devamliliklarini ve sistemlerini devam ettirdiler ve bu sirin gorunme taktikleri gibi geliyor bana bunlar ahtapot gibiler orgut yapilari bu. sizlere akil vermek icinde yazmiyorum yanlis anlamayin yine. ben boyle dusunuyorum.degerli Ram tabiki koyacaksin ve diger insanlarda bunu izleyecek ama ben izlemiyorum o kadar..tesekkurler..
Kullanıcı küçük betizi
ihsanerden
Üye
Üye

İletiler: 113

İletigönderen Bersagon » Cum Şub 29, 2008 3:36

ihsanerden yazdı:tamam zaten bu benim sahsi gorusum ve ben bu partiye ve esegallerine asla guvenmem.essek bile camura bir kere dusermis...

ihsanerden, seni okadar iyi anlıyorum ki. yaklaşık 5 aydır işsizim. bu arada yoğun iş hayatımda sahip olamadığım vakit bolluğunu değerlendirip ülkenin gidişatı hakkında kitaplar okuyup programlar takip ettim. başlarda ben de senin gibiydim. "ben bu adamları sevmiyorum fikirlerini benimsemiyorum o halde onlara sırtımı döneyim." ama işler öyle basit dönmüyor artık dünyada. tarih boyunca milletimizin en sık tekrarladığı hata bu zaten. söz meclisten dışarı, deve kuşu gibi gömüyoruz kafamızı toprağa, sonra da gerimiz açıkta kalıyo. onu açıkta gören de fırsatı kaçırmıyo tabi.

bakınız osmanlı ne zaman dünyadaki teknolojik ve ideolojik gelişmelere kulağını tıkadıysa, o gün duraklama ve devamında gerileme başlamıştır. fransız ihtilalinin etkileri yaklaşık 80-100 sene sonra bizde etkilerini göstermeye başlamış, fakat 3 maymunu oynayan yönetim ve aydınlar bu kıymetli zamanı bir defans geliştirmek için kullanamamışlardır. ve eğer takip ediyorsanız görmüşsünüzdür ki, AKP iktidarı ve arkasındaki güçlere tepki olarak yazılan çoğu kitap, sözü geçen grupların yayınlarından ve demeçlerinden derlenerek yazılmıştır. Nitekim bilimde de böyledir. Siz mikrobu iyi tahlil edip onun özelliklerini yeterince incelemezseniz, aşısını ve tedavisini geliştirmek gibi bir şansınız da olmaz.

Ulu Önder Atatürk'ün milletine ve özellikle gençlere aşılamaya uğraştığı anlayış ta budur zaten. Gençliğe hitabeyi tekrar okumanızı tavsiye ederim. Orada tehditlere gözünüzü kapatıp kör dövüşü bir mücadeleden bahsedilmiyor. Bilakis, yurdu ve milleti tehdit eden unsurların en iyi şekilde tahlil edilmesi öğütlenmektedir.

Ben Abdüllatif Şener'in söylemlerine inanın, onları benimseyin demiyorum. Fakat ben 16 yaşından bu yana ticaretle uğraşan, 10 sene sanayicilik ve dış ticaretle bilfiil ilgilenen birisi olarak AKP zihniyetinin tamamen karşısında durarak kendisinin tüm yorumlarına aynen katılırıyorum. Buna ister günah çıkartma seansı olarak bakın, isterseniz yeni bir oluşumun altyapısı; dünya çapında servet yarışı listelerine giren Türk patronajının dile getiremediği hassas konuları halkın anlayabileceği bir dilde ifade etmiş olmasını memnuniyetle karşılıyorum.

Dikkat edelim de, çok genel kültür düzeylerini eleştirdiğimiz ABD halkının düştüğü hataya biz düşmeyelim. Bize sunulan yapay gündemler, dünya çapında ünlü markalar, devasa alışveriş merkezleri, halkı galeyana getiren futbol maçları ve bütün bunların karşısında kimimizi piyon kimimizi zar yapıp vatan topraklarında monopoly oynayan siyasiler ve patronlar. İşte koca bir Amerikan halkı bu oyunlarla yıllarca oyalanarak; ülkeleri, gizli ve aleni lobilerin parlementoyu yönettiği, silah ve teknoloji üreticilerinin seçim tablolarını hoplattığı bir yer haline getirildi.

Sonuç olarak halk diliyle, rakibini iyi tanımayan bir takım maçı kazanamaz, kafasını kuma gönem bir deve kuşu da malesef tecavüzden kurtulamaz.

Saygılar, Sevgiler
Kullanıcı küçük betizi
Bersagon
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen ihsanerden » Cum Şub 29, 2008 5:42

ben kafami kuma gomecek kadar gerzek ve dunyaya tek acidan bakacak kadarda aptal degilim, fakat bu neye benziyor biliyormusun? hirsizligi yaparsin yada tecavuz edersin yada bir adam oldurursun sonra da ozurdilersin.Sener in dustugu durum budur.bu senin sevmedigin ve ornekledigin ulkedede boyledir yaparlar sonrada sorry derler.ben sadece beynimin daha fazla kirlenmesini engelliyorum o kadar.Ataturkun hitabesini Sener e onerin o okusun benim ihtiyacim yok cunku zaten tek lider benim icin Ataturktur o kadar.yinede tesekkurler onerilerin icin.bu arada arkamizi koruyamamizn sebebi bu tip politikacilardir..babamin bir yilan hikayesi var cok uzun anlatamiyacagim fakat ozu su yilan yilandir yanina yakin alirsan sokar. bu dusuncelerde oyle isitmek iyidir fakat dinlemek iyi degildir.yeterince isittik zaten kac yildir basimizdalar....yeter biktik gitsinler artik yeterince erezyona ugrattilar zaten...
Kullanıcı küçük betizi
ihsanerden
Üye
Üye

İletigönderen Bersagon » Cum Şub 29, 2008 6:14

yazdıklarımı yanlış anlamamana sevindim. biraz da rahatladım. ama olay abdüllatif şener, şener şen, ali şen ya da "x" kişi olayı değil. Tabii ki sen istediğini dinlersin istemediğini de hayatından kazırsın.

Eskiden okullarda özellikle felsefe, edebiyat ve inkılap tarihi derslerinde tartışma oturumları yapılırdı. Münazara dediğimiz platform. Amaç öğrencilere bir tez karşısında antitez hazırlamayı öğretmek ve bunun altyapısındaki araştırmanın ve gözlemin önemini kavratmaktı. İşte onun şimdi müfredattan kaldırılmış olması, okula elinde gazeteyle giden öğrenci sayısını da azalttı, bu gibi forumlarda memleket meselelerini tartışan gençlerin sayısını da. Kimisi facebook gruplarına katılmayı politika yapmak, kimisi de chat yapmayı muhabbet sanıyo. yanlış anlaşılmasın. Bu forum benzeri platformlara vakit harcayanlara büyük saygım var.

benim o kadar yazı içinde asıl ifade etmek istediğim şey; karşı çıktığın fikri ya da hareketi ne kadar iyi tanırsan, savunmanı ve hatta karşı atağını da o derece kuvvetli hazırlarsın. İşte Atatürk bunun en büyük örneğidir. Düşmanını da kendi milleti kadar iyi tanıyor olmasaydı, kurtuluş savaşı

Keşke bir fırsatım olsa da şu canmı versem karşılığında Atatürk'ü yaşatabilsem. Buna rağmen beni çok duygulandıran bir yorum japon bir gazeteciden geliyor: "Türk miletinin şansı yakın zamanda Atatürk gibi gerçek bir lidere sahip olmasıdır. Fakat daha büyük şanssızlığı, sonraki zamanda onun karizmasına yaklaşabilen bir lidere kavuşamamasıdır."
İşte ne zaman namuslu, dürüst, sözünün eri ve en önemlisi cesaret sahibi bir Türk evladı Atatürk'ün ona sağladığı zeminde dimsik ayağa kalkıp bu millete önderlik edebilirse, biz de o zaman onun yanında bu pisliğe karşı direniriz.

bu arada ihsanerden sakın yazdıklarımı kişisel alma. sadece uzun zamandır etrafımdaki kardeşlerimde gözlemlediğim yozlaşmaya bir tepki bu yazdıklarım. yoksa senin burada bu konulara birtepki veriyor olman bile bu yazılarımın hedefi dışında olduğunun bir kanıtıdır. benim de endişem, gençlerdeki bu aymazlığın ve vurdumduymazlığın geri dönülmez noktalara yaklaşmış olmasıdır. en azından ben böyle görüyorum. umarım yanılıyorumdur.
Kullanıcı küçük betizi
Bersagon
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen ihsanerden » Cum Şub 29, 2008 7:29

meraketmene gerekyok alt yapim saglam aslinda yazmayida pek sevmiyordum degerli Ram a tesekkur amaciyla bir kac yazi yazdim.genel olarak okumayi seviyorum.tesekkurler bende tesekkurederim anladigin icin.yazdiklarini yanlis anlamadim her fikri okuyorum. fakat yillardir hep ayni seyler beyinlerimize kazinmaya calisiliyor ve bende buna karsi duruyorum o kadar.bize pompalanan bi seyler var ...hirsizlik dolandiricilik torpil birilerinin adami olmak yagcilik daha cok sey sayabilirim yani genclerden bu durumda ne bekleyebilirsin... meclise cikip ne yemin etti sayin uyeler ve sonra nelere imza attilar buna Senerde dahil.bence o yeminle Senerin uyesi oldugu partiyi bi dusun haksizmiyim degilmiyim neden ben bu adami dinleyip hak vereyim.bu kadar uzatmakta istemiyorum cok tesekkurler.
Kullanıcı küçük betizi
ihsanerden
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Nis 15, 2008 13:50

İzleme adresi yenilenmiştir.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Önceki

Şu dizine dön: BARKOP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x