AKP ile MHP el ele; CFR, CSIS vesaire

ARI, TESEV, Açık Toplum Vakfı, HYD, Genç Siviller, GTP, SODEV, Bianet, STGM, TÜSEV, MAZLUMDER, STEP, LGBTT, Barış ve Kardeşlik Forumu, Türk Demokrasi Vakfı, LDP, Küresel BAK vesaire...

AKP ile MHP el ele; CFR, CSIS vesaire

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Şub 04, 2009 15:59

AKP ile MHP el ele; CFR, CSIS vesaire


Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu yönetim kurulu üyesi üç milletvekili, ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan Kongresi ve düşünce kuruluşlarında temaslar için Washington'da bulunuyor.

Heyet, AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu, AK Parti Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel ve MHP İstanbul Milletvekili Mithat Melen'den oluşuyor.

Edinilen bilgiye göre Kınıklıoğlu ve Yüksel, Brookings Enstitüsü ve Dış Politika Konseyi (CFR) adlı düşünce kuruluşlarında basına kapalı yuvarlak masa toplantılarına katıldı ve ayrıca Atlantik Konseyi Başkanı Frederick Kempe ile bir görüşmede bulundu. İki milletvekili, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy'u da ziyaret etti. Melen de New York'ta konuşma yaptığı bir toplantının ardından Washington'a gelerek heyete katıldı.

Heyet, bu hafta boyunca Washington'da Amerikan Kongresinden milletvekilleriyle temaslarda bulunacak. Alman Marshall Fonu (GMF) Başkanı Craig Kennedy ile görüşecek heyetin, Musevi kuruluşları temsilcileriyle de bir toplantıda bir araya gelmesi öngörülüyor.

Temaslar çerçevesinde ayrıca Mithat Melen, Stratejik ve Uluslararası Etüdler Merkezi (CSIS) adlı düşünce kuruluşunda konuşma yapacak. Heyetin, ABD Dışişleri Bakanlığı Avrupa ve Avrasya İşleri Dairesinden yetkililerle de bir araya gelmesi planlanıyor.

Washington'daki temaslarını tamamladıktan sonra heyetin basın toplantısı düzenlemesi ve hafta sonunda ABD'den Türkiye'ye hareket etmesi bekleniyor.


Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen maydonos » Çrş Şub 04, 2009 16:08

yine yazayim mhp+dtp=akp bu formul bozulmadigi surece biz daha cok cekecegiz...
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

İletigönderen İlteriş » Çrş Şub 04, 2009 18:08

Bu vesileyle sorayim. Sizde bir sonraki genel secimden sonra mecliste CHP, AKP ve MHP seklinde 3 partili bir manzara ortaya cikarsa, ve dagilim tek parti iktidarina izin vermezse ve oylar yaklasik su sekilde siralanirsa ; CHP %36, AKP %20, MHP % 19
Diger (meclis disi) kim kiminle ittifak yapar?

Benim tahminim, Bahceli Tayyibi basbakan yapar ve en cok oy alan CHP yine muhalefette birakilir, bahceli de basbakan yardimciligini alir ve yandaslarina ihale dagitmak ile 5 yilini gecirir.

Sizin tahminlerinizi alabilir miyim? Zira yukaridaki gibi bir tablonun ilk genel secimde ortaya cikmasi kuvvetle muhtemel.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen sencersoylu » Çrş Şub 04, 2009 19:08

Bahçeli AKP zihniyetiyle kesinlikle koalisyon kurmayacağını açıklamıştır; parti organlarında görev alan birçok kişide bunu dile getirmiştir. Bana sorarsanız yada benim istediğim CHP ve MHP nin Türkiye üstündeki kaygıları bir, Vatan elden gidiyor çünkü bu tür bir koalisyonun Türkiyeye faydalı olucağını düşünüyorum. Onur Öymen ve Deniz Bölükbaşıda 22 Temmuz seçimlerinden önce birçok kez bunu dillendirmiştir. Habere gelirsek 2 tane AKP li milletvekilini oraya gönderip pazarlık yapmasınımı izleseydi MHP. MHP en doğrusunu yapmıştır; Birde döndüğünde Mithat Melen'den dinlemek lazım.
Kullanıcı küçük betizi
sencersoylu
Üye
Üye
 
İletiler: 2
Kayıt: Cum Tem 04, 2008 19:41

İletigönderen Ram » Çrş Şub 04, 2009 19:19

MHP en doğrusunu yapmıştır, aslan MHP, kaplan MHP, vur mehteran vur.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!


Şu dizine dön: Türkiye Ağı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x