AKP ve Talat’ın önerisi: Türk askeri 14 yılda çekilsin

Kıbrıs Meselesi

AKP ve Talat’ın önerisi: Türk askeri 14 yılda çekilsin

İletigönderen Türk-Kan » Sal Ağu 18, 2009 2:02

AKP ve Talat’ın önerisi:
Türk askeri 14 yılda çekilsin


AKP'nin desteğiyle, KKTC’de Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın öncülüğünde Rumlarla yürütülen müzakerelerde şok bir öneri ortaya çıktı.

Fileleftheros gazetesi, "Garantilerde Bağımsız (özgür-serbest) Eller " başlıklı haberinde, doğrudan müzakereler sürecinin, müdahil tarafların dikenli konulara dokunmaksızın, ikinci tur aşamasına girdiğini yazdı.

Gazete, Türk tarafının ayrıca, büyük farklılıklar nedeniyle ileriye götürülemeyen garantiler ve güvenlik başlığında, Annan Planı mantığında hareket ettiğini vurguladı.

Gazete, “Ankara” diyerek AKP Hükümeti’nin politikalarını da ortaya koydu. Buna göre, AKP, ortaya çıkacak olan anlaşmanın hayata geçirilmesinde, "bağımsız ellere" sahip olmaya çaba gösterdiğini savunan gazete, güvenlik başlığına ilişkin Türk taleplerinin arasında "14 yıllık bir geçiş dönemi boyunca anlaşmanın öngöreceği şekilde askerlerin çekilmesi (Annan Planı da bunu öngörüyordu), rolü ve misyonu konusunda açıklık getirilmeyen askeri birliklerin kalması, Türk garantilerinin muhafaza edilmesi, Kıbrıslı Türklerin yeniden iskânına kadar ve iade edilecek bölgelerde Türkiye tarafından garanti sağlanması, BM’nin bölgelerde sembolik olarak kalması, BM’nin anlaşmanın hayata geçirilmemesi durumunda herhangi bir müdahalede bulunmasının hatta tedbir almasının mümkün olmayacağı gözlemci durumunda kalmasının" bulunduğunu da ileri sürdü.


(Volkan Gazetesi)


Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: AKP ve Talat’ın önerisi: Türk askeri 14 yılda çekilsin

İletigönderen maydonos » Sal Ağu 18, 2009 3:31

2009+14=2023 dikkatinizi cektimi bilmem bu cok onemli bir tarih!

Planlari tikir tikir isliyor. At binenin, kilic kusananinmis.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: AKP ve Talat’ın önerisi: Türk askeri 14 yılda çekilsin

İletigönderen yigitler » Sal Ağu 18, 2009 19:42

Talat gelen sene ki secimlerde bence gidicidir. Partisi CTP secimlerde maglup oldu, gelen sene sira ona da gelecek.
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye
 
İletiler: 600
Kayıt: Pzr Ara 07, 2008 21:41

Re: AKP ve Talat’ın önerisi: Türk askeri 14 yılda çekilsin

İletigönderen gizemli » Sal Ağu 18, 2009 21:16

arkadasim bunlar koltuklarina yapismislar.halk istemesede bunlari,bunlar kalacak bir yol bulurlar abd/ab babalarina güvenir bu satilmislar.efendileri nezaman islerini bitirirse ozaman gider bu köleler.onca sehit kanini bunlar vatani peskes ceksin diye akitmis sanki.
Kullanıcı küçük betizi
gizemli
Üye
Üye
 
İletiler: 8
Kayıt: Pzt Haz 22, 2009 0:55


Şu dizine dön: Kıbrıs Mücadelesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x