Ali Müfit Gürtuna tarafından "Akrabalarına İDO’nun büfelerini dağıttığı için" görevden alınmıştı.

Genel & Güncel Konular

Ali Müfit Gürtuna tarafından "Akrabalarına İDO’nun büfelerini dağıttığı için" görevden alınmıştı.

İletigönderen İlteriş Kağan » Cmt Oca 21, 2023 2:31

Binali Yıldırım ve Erkam Yıldırım'ın Malta ve Hollanda’da kayıtlı 30 adet gemi, 17 Şirket, 2 Süperyat, Hollanda’da 7 taşınmaz ve 150 milyon AVRO serveti varmış.
1994 yılında İDO Genel Müdürü olan Binali Yıldırım, 1999 yılında dönemin belediye başkanı Ali Müfit Gürtuna tarafından "Akrabalarına İDO’nun büfelerini dağıttığı için" görevden alınmıştı.

Binali Yıldırım'ın kariyerindeki ani yükselişi, İDO Genel Müdürlüğü'ndeki saltanatını ve yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna tarafından görevden alınması sadece Binali Yıldırım değil, Yıldırım'ın akraba ve yakınlarının da yolsuzlukları.İDO’ya genel müdür olduktan sonra eş dost aile fertlerinin servetlerindeki yükselişi ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın Binali’yi neden görevden aldığını İstanbullular bilsin istedim.

40 Yıldır Ülkede Onlarca Fabrikja çalışltıran Sabancıların Malvarlığı 6 Milyar Dolar. Ama 40 Yaşındaki Ekrem Yıldırım'ın Malvarlığı 18 Milyar Dolar Ne Üretiyor Bu Arkadaş Sizce?
Bu ülkede bu kadar kısa zamanda bu kadar para kazanamazsınız ancak çalarsanız olur..

Fizik mezunu öğretmenin çöpten kağıt topladığı, 75 yaşındaki siyasetçilerin çift dikiş maaş aldığı ülkenin başka düşmana ihtiyacı yoktur.

Resim
Resim
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1798
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 5 konuk

x