Allah Sizi Islah Etsin

Allah Sizi Islah Etsin

İletigönderen omer_yildiz » Cum Ara 21, 2012 21:55

Resim

Yer: İsdemir Camii ( İskenderun Demir-Çelik Fabrikası )
Vaaz Konusu: Gıybet

Hoca vaazında "gıybet"ten bahsediyor, dinimizde yeri olmadığından... Sonra alakası yokken "Ama Esad'ın arkasından gıybet edebilirsiniz çünkü o zalim, halkını katleden bir diktatör..."

(Bir yerden girmek gerekiyor diye düşünmüş olmalı...)

Arkasından "Kızılay'ın kan bağışı kampanyası" duyurusunu yapıyor ve küçük bir anısını anlatıyor.

-Arkadaşım kan vermek istemediğini söyledi. Bende "neden vermek istemiyorsun" dediğimde,

- "Ya kanım Esad'a giderse" diyerek korkusunu dile getirdi.

gibisinden cümlelerle Esad'a biraz daha yüklenip vaazı bitirdi.

Namaz çıkışında geçen diyaloğu aynen aktarıyorum:

-Hocam vaazda sürekli Esad'ı eleştirdiniz?

-Evet... Çünkü o diktatör.

-Peki, yalnızca emperyalizmin elindeki kanallar bunu diyor diye sizinde ona zalim demeniz ve cemaatinize bunu doğruymuş gibi anlatmanız "Gıybet"e girmiyor mu? Yandaş gazetelerin her dediğine doğru mu demeliyiz sizce?

-Ama bunu herkes dile getiriyor.

-Çoğunluğun dediğini araştırmadan doğru kabul etmek ne kadar doğru peki?

(buraya dikkat !)

-Aslında evet doğru değil. Arkadaşım bana "ya kanım Kılıçdaroğlu'na giderse" dedi ama ben vaazda bunu diyemeyeceğim için Esad dedim öylesine...!!!

"Öylesine..."

Demek ki birilerine yaranmak için, ya da birilerinin yanlışını doğrulamak adına Allah huzurunda, minbere çıkıp yalan söylemek caiz!

Ne diyelim bu sefer "Allah beni değil, sizi ıslah etsin" (allah-beni-islah-etsin-t31331.html)

Ömer YILDIZ
Yazıları Facebook'tan takip etmek için: https://www.facebook.com/omeryildizyazilari2
Kullanıcı küçük betizi
omer_yildiz
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 91

Şu dizine dön: Ömer YILDIZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x