Amerika'da Ermeni Lobisi ve Lozan Antlaşması Kavgası

Amerika'da Ermeni Lobisi ve Lozan Antlaşması Kavgası

İletigönderen Ram » Pzr Mar 14, 2010 3:23

Dr. Bilâl Riyazi ŞiMŞİR 1933 yılında Bulgaristan'da doğdu. 1957 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin Siyasi Şubesi'nden mezun oldu. Aynı fakültede 3 yıl kadar siyasi tarih asistanlığı yaptıktan sonra Mart 1960'ta Dışişleri Bakanlığı'na geçti. Paris, Şam, Lahey büyükelçiliklerinde başmâtip ve müsteşar, Londra'da başkonsolos; merkezde şube müdürü, daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve iki dönem genel müdür olarak görev yaptı. Arnavutluk, Çin, Avusturalya ve Güney Pasifik ülkelerinde büyükelçi olarak Türkiye'yi temsil etti. 38 yılı Dışişleri'nde olmak üzere 41 yıllık devlet hizmetinden sonra 1998 yılında emekliye ayrıldı.

Dr. ŞİMŞİR, aynı zamanda, uluslararası düzeyde bir tarihçi ve araştırmacı yazardır. 1976 yılında Türk Tarih Kurumu asil üyeliğine seçildi. Eski Türk Dil Kurumu'nun da üyelerinden biriyidi. Osmanlı-Türk diplomasi tarihi üzerinde uzmanlaşmıştır. Bugüne kadar 80 cilt kitaba ve 200 küsur bilimsel makaleye imza atmıştır. Şu ülkelerde de kitapları ve makaleleri yayımlanmıştır: ABD, Avusturalya, Azerbaycan, Fransa, Hollanda, İngiltere, Macaristan, Pakistan ve Tunus.

Eserleri dünya kataloglarına ve kitaplıklarına girmiştir ve kaynak olarak kullanılmaktadır. Örneğin Amerikan Kongre Kitaplığı'nda Dr. ŞİMŞİR'in 50 cilt kadar eseri yer almaktadır.

Dr. ŞİMŞİR şu payeler ve ödüllerle onurlandırılmıştır:

▶ Ankara Üniversitesi Fahri Doktorluk payesi
▶ İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fahri Doktorluk payesi
▶ Afet İnan Tarih Ödülü
▶ ATATÜRK Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ATATÜRK Araştırma Merkezi Üstün Hizmet Ödülü
▶ Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Ödülü
▶ Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Ödülü


Amerika'da Ermeni Lobisi ve Lozan Antlaşması Kavgası

Resim

İNDİR
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: E-Kitap

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x