Antroposen Çağı İnsanlara Karşı Dünya

Bilim, teknoloji ve genel ağ (internet) hakkında her türlü yazıyı burada paylaşabilirsiniz. Alt bölümler şunlardır: Uzay, Küresel Isınma / Ekoloji, Bilim ve Toplum, Tutum (Ekonomi)

Antroposen Çağı İnsanlara Karşı Dünya

İletigönderen İlteriş Kağan » Çrş Haz 29, 2022 4:28

Sera gazı emisyonları sayesinde, atmosferimizdeki karbondioksit (CO2) yüzdesi milyonda 2,87 parça (ppm) artarak 1 Ocak 2018'de ortalama 407,05 ppm'den 1 Ocak 2019'da 409,92'ye yükseldi, NOAA'nın Hawaii, Mauna Loa'daki atmosferik gözlemevindeki okumalara göre. Daha da kötüsü, son dört yılda en yüksek dört yıllık artışın üçü gerçekleşti.
Resim
Bu okumalar aynı zamanda 60 yıl önceki seviyelerden bile keskin bir artışa işaret ediyor. Dünya Meteoroloji Örgütü , Dünya atmosferinin 3 ila 5 milyon yıldır bu kadar yüksek bir gaz konsantrasyonu görmediğini söylüyor .

Zararlı emisyonlar, günümüz liderlerinin yüzleşmesi gereken çevresel kaygılardan sadece biridir. Çöp biriktirmek başka bir şey. 1950'lerden bu yana, insanlar yaklaşık 9 milyar ton (8,3 metrik ton) plastik üretti ve çoğunu çöplüklere attı . Ayrıca, Homo sapiens deli gibi aşırı nüfusa sahip. Sayılarımız hızla artarken, birçok başka tür de düşüşte. Sen ve ben şimdi tüm zamanların en büyük kitlesel yok oluşlarından birine tanık oluyoruz .

https://www.teknoloji-gunlugu.com/2022/ ... dunya.html
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1508
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Bilim ve Teknoloji

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x