ARI Hareketi Yönetim Kurulu

IRI'nın Arıları

ARI Hareketi Yönetim Kurulu

İletigönderen Ram » Pzr Eki 12, 2008 20:58

Yönetim Kurulu

URAL AKÜZÜM

Galatasaray Lisesi'nin bitirdikten sonra Fransa'da Montpellier Üniversitesi'nde "Siyasi ve Idari Bilimler" eğitimi görmüştür. Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiş, ARI Hareketi bünyesinde Herkes Için Insan Hakları isimli Avrupa Birliği projesinde yöneticilik yapmıştır. Kamu Hukuku alanında doktora çalışmalarını sürdürmekte olup ortağı olduğu Kural Hukuk Bürosu’nda danışmanlık hizmetleri vermektedir. Siyaset bilimi, uluslararası Ilişkiler ve hukuk alanlarında değişik üniversite ve okullarda ders anlatmıştır. Çeşitli yayınlarda editör, yazar olarak çalışmakta politik, hukuki analizleri yayınlanmaktadır. Fransızca, Ingilizce bilmektedir.

AHMET ŞAVKIN

Erzincan doğumlu. Kurtuluş Lisesi ve Marmara Üni. Y.Y.B.F Ekonometri mezunu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Sermaye Piyasaları ve Borsa yüksek lisansına devam ediyor. Marmara Üniversitesi Ekonometri Kulubü'nün kurucusudur. Sermaye Piyasaları'nda çeşitli kurumlarda, çeşitli kademelerde görev yaptı. Son 6 yıldır inşaat sektöründe faaliyetler yürütüyor ve serbest çalışıyor. 2001 yılından beri ARI Hareketi üyesi olan Ahmet Şavkın geçmişte ekonomi komitesinde çalıştı Koordinasyon Kurulu Üyeliği yaptı.

ARDA BATU

The Browning School’da lise öğrenimini tamamladıktan sonra New York ve Boğaziçi Üniversitelerinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası Ilişkiler öğrenimi gördü. Avrupa Parlamentosunda stajını tamamladı ve Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden master derecesini aldı. Halen doktora çalışmalarına Yeditepe Üniversitesi’nde devam etmektedir. ARI Hareketi bünyesinde Uluslar arası Ilişkiler Komitesi’nde ve TPQ dergisinde yazı kurulunda çalışmıştır. Halen bazı kişi ve kurumlar için özel danışmanlık hizmetleri sürdürmektedir.

ALİ SERİM

Özel Semiha Şakir Lisesi'ni bitirdikten sonra Richmond ve T.C. Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme öğrenimi görmüştür. 2004 yılına kadar Ernst & Young'da çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2004 yılından itibaren Renoc Consultancy bünyesinde İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2007 yılında Harvard Business School Emlak Yönetimi Geliştirme programını tamamlayan Ali Serim, ülkemizde faaliyet göstermek isteyen yabancı şirketlere kurumsal finansman ve emlak geliştirme danışmanlığı yapmaktadır. Enerji, emlak ve bankacılık konularında çeşitli yayınları bulunmaktadır. İngilizce bilmektedir.

CEM TOKER

Orta öğrenimini İstanbul İngiliz Lisesinde bitiren Cem Toker, yüksek öğrenimini Arizona Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamladı.Amerika'da Finans sektöründe çalıştı ve uluslararası danışmanlık, rehberlik ve dil hizmetleri veren bir şirket kurdu.1996 yılında katıldığı Liberal Demokrat Partide Genel Sekreterlik görevinde bulunduktan sonra partinin Genel Başkanlığına seçildi. Arizona Türk Amerikan Derneği ve Liberal Demokrasi Enstitüsü kurucu üyesidir.

ELVAN TEKCAN

Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdi (1986), Boğazici Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden lisans diplomasini aldı. Lisansüstü eğitimini Marmara Üniversitesi, GSF’de ‘Kültür Yönetimi’ alanında tamamladı. (1997), Boğaziçi Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde ‘Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi’ alanında ‘Uzmanlık’ eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi GSF’de ‘Kültür Politikaları ve Yönetimi’ konulu lisans ve lisansüstü derslerinin eğitmenliğini yaptı (2003-2006), 2004 yılından itibaren Artess Sanat Evinin İMOGA adıyla ‘Müze’ vasfı kazanması ile kuruluşundan başlayarak ‘Yönetim Kurulu Üyesi’ olarak görevini sürdürmektedir. Anavatan Partisinde MKYK üyeliği ve 2005 ACPYL delegeliği yapan Tekcan 2005’ten beri ARI Hareketi Üyesidir.

EMRE ERDOĞAN

1971 Bursa doğumlu. Galatasaray Lisesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisans, yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. 1996 yılından itibaren kamuoyu ve pazarlama araştırmaları sektöründe çalışmaktadır. 2003 yılından itibaren de İnfakto RW kurucu ortağı. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde sosyal araştırma yöntemleri dersi veriyor. 1999 yılında GençNET Projesinin ilk araştırmasını yapan ekipte çalıştı. 2004 yılından itibaren ARI Hareketi ve 1996 yılından itibaren de Galatasaray Spor Kulübü üyesi.

LEVENT AKTAŞ

Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 2003 yılından beri Coca Cola'da satış yöneticisi olarak çalışmaktadır. 2001 yılında Mersin Genç ARI'nın kuruluşunu yaptı ve 200 kişiye yakın üyesiyle Mersin Genç ARI'yı GençNET için projeler yapar hale getirdi.

MEHMET ARI

İstanbul Fen Lisesi ve İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Dumankaya İnşaat, Emlakchi Gayrımenkul şirketilerin mesleğini icra ettikten sonra aile şirketi Arı Mobilya'da yöneticilik yapmaktadır. ARI Hareketi'nde Toplum ve Siyaset Komitesinde çalıştı.

NAZLI ÇAKIROĞLU

Avusturya Lisesi'nin ardından Georgetown Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okudu. London School of Echonomics'te masterını tamamladı. Halen Arçelik'te dış ilişkiler bölümünde yöneticilik yapmakta olan Nazlı Çakıroğlu ABD'deki ARI Vakfı'nın yöneticiliğini yaptı, orada ABD Parlamentosundaki toplantıları tertip etti.
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: ARI

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

cron

x