Asker Fıkraları

Gülünç bulduğunuz yazı, fıkra veya durumları sunabilirsiniz.

Asker Fıkraları

İletigönderen Kronik Cadı » Pzt Tem 09, 2007 13:38

Asker Mektubu
Temel askerdedir...

Temel askerdedir fakat kimi kimsesi yoktur ve birgün Temel cumhurbaşkanından harçlık istemek için bir mektup yazar ve mektubu göndermesi için çavuşa verir çavuş da temel hiç mektup göndermezdi acaba kime yazmiş diye merak eder ve mektubu okur mektupta temel cumhurbaşkanından 20 milyon harçlık istediğini okuyunca temele acır ve cebindeki 15 milyonu zarfa koyup Temel'e verir ve Temel parayı alınca bir mektup daha yazar çavuş yine mektubu okur ve mektup da şöyle yazar

SAYIN CUMHURBAŞKANIM PARA İÇİN SAĞOLUN AMA BUNDAN SONRA BANKA HESABIMA YATIRIN ÇÜNKÜ BİZİM İ. ÇAVUŞ PARANIN 5 MİLYONUNU YEMİŞ

Paraşüt Eğitimi
Bu komutanın hiçbir dediği çıkmıyor...

Paraşüt Eğitimi
İki acemi er paraşüt eğitimlerini tamamladıktan sonra ilk
atlayışları için havalanırlar. Makul seviyeye geldiklerinde komutanları son kontrolleri yapıp:

- "Atladıktan bir süre sonra paraşütün sağ tarafındaki ipi çekin, paraşütleriniz açılacaktır. Şayet açılmazsa hiç telaşa kapılmayın, sol tarafta yedek bir ip var onu çekin, sorun kalmaz. İndiğinizde sizi bir jip bekliyor olacak; sizi karargaha geri götürecek."

Askerler korkarak da olsa atlamışlar. Heyecanla sağ taraftaki iplerine asılmışlar.. Tık yok. Biraz da korkuyla sol taraftaki iplere asılmışlar, paraşütler yine açılmamış... Çok sinirlenen asker:
- "Bu komutanın hiçbir dediği çıkmıyor; dur bakalım, aşağıda jip de yoksa o zaman görüşürüz onla!"

Öpücük ve Şamar
Oooh canıma değsin. Havaya bir öpücük...

Dünya Savaşı arefesinde; bir Nazi subayı, bir yaşlı kadın, bir delikanlı ve bir de genç kız bir tren kompartımanında yolculuk etmektedirler. Tren bir yerde tünele girer.
Karanlıkta, bir öpücük sesi ve hemen ardından da bir tokat sesi duyulur. Tren tekrar ışığa çıkarken, yaşlı kadın şöyle düşünür:
-"Zamane gençleri işte. Oğlan kızı öptü ama tokadı da bir güzel yedi."
Genç kız şöyle düşünür:
-"Salak oğlan, benim yerime yaşlı kadını öptü ama oh olsun, tokadı da yedi."
Nazi subayı şöyle düşünür:
-"İşe bak yahu, kızı oğlan öptü, tokadı ben yedim."
Delikanlı ise şöyle düşünür:
"Oooh canıma değsin. Havaya bir öpücük, Nazi bozuntusuna okkalı bir şamar!".

Arada R Var
Emredin komutanım!...

Tabura yeni bir komutan gelmiş ve askerleri toplayarak bir konuşma yapacağını belirtmis. Bütün askerler toplanmışlar ve komutan başlamış konuşmaya :

"Bugün tanışmak için sizleri buraya topladim. Benim adım Ahmet,
soyadım Kirç. Tekrar ediyorum Kirç. Arada R var. Sakın ola diliniz sürçmesin çok fena yaparım. Herkes iyice ezberleşin hata istemem !"

Askerler dağılmışlar ve herkes "Arada R var, arada R var" diye içinden ezbere koyulmuş. Komutan ise bu konuda ne kadar hassas olduğunu göstermek için sağda solda gördügü askere soruyormuş :

- Sen !

- Emredin komutanım!

- Soyadım ne benim ?!

- Kırç komutanım.

- Aferin ! işinin başına !

Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadını soruyor ancak kimse şaşırmıyormus. Temel ise bu konuda çok sancılıymıs. Ya bir gün piyango kendisine çıkarsa ve şaşırırsa diye daralıp dururmuş. Nihayet bir gün tören esnasında komutan aniden arkasına dönmüş ve Temel'i işaret ederek :

- Sen ! Soyadım ne benim ?!

Temel heyecandan konuşamıyor, nutku tutulmuş. Yaprak gibi sallanmaya başlamıs. Komutan gayet sinirli :

- Sana söylüyorum, cevap ver, asabımı bozma !

Hemen arkasındaki arkadaşı bakmış Temel'in başı belaya girecek hemen

fısıldamış :

- Arada R var, arada R var...

Bunun üzerine Temel rahatlamış ve cevap vermiş :

- Gört !!!
Resim
MUHALİF CADI
Kullanıcı küçük betizi
Kronik Cadı
Üye
Üye

İletiler: 503

İletigönderen Hasta » Pzt Tem 09, 2007 13:54

Kronik Cadı, sonuncuyu biliyordum ama yine de çok güldüm,sağol... :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen |Cansu| » Sal Tem 10, 2007 18:19

:kikirik: :kikirik: :kikirik: :kikirik: sonuncuyu ilk kez okudum saol paylaşım için komikmiş :kikirik: :kikirik:
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye

İletiler: 2689

İletigönderen Veled » Prş Tem 12, 2007 14:44

Kronik Cadı, :mrgreen: :D sağol paylaştığın için
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

İletigönderen MedceziR » Prş Tem 12, 2007 22:08

Vayy be güzeldi :D :kikirik:

Kronik Cadı, sağolasın...
Resim

"Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklal varki ecnebilerin nasihatlarıyla ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin!
Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir..."

Söylesem tesiri yok
Sussam gönül razı değil...
Kullanıcı küçük betizi
MedceziR
Üye
Üye

İletiler: 1763

İletigönderen Nevci » Cum Tem 13, 2007 7:48

Komikti,teşekkürler.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Nevci
Üye
Üye

İletiler: 6

İletigönderen Kronik Cadı » Cum Tem 13, 2007 12:31

nurdi, cansu, Semih R.Cabalar, MedceziR, Nevci,Bir şey değil
Resim
MUHALİF CADI
Kullanıcı küçük betizi
Kronik Cadı
Üye
Üye

İletiler: 503

İletigönderen |Kuralsız| » Cum Kas 02, 2007 23:10

Kronik Cadı, tşk. :) hepsi de güzeldi :D
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

Şu dizine dön: Gülmece

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x