Atatürk 30 Yıl Daha Yaşasaydı...

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Atatürk 30 Yıl Daha Yaşasaydı...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Sal Şub 06, 2024 13:40Üzülerek söylüyorum, Atatürk iyi anlaşıldığında, Atilla İlhan ve Sinan Meydan iyi anlaşıldığında, Atatürk hakkında şunlar anlaşılıyor ki,

Atatürk 30 yıl daha yaşasaydı, Dünya Savaşlarını kazanan Rusya ile müttefik olacaktı, Asya'yı arkasına alarak Atatürk'ün Orta Doğı Planı gereği gücünü eski Osmanlı topraklarına ve Orta Doğu'ya aktaracaktı. Ordularımla inerim diyecek ve İsrail kurdurtmayacaktı Batı'ya.

Orta Doğu Planı gereği Asya'dan aldığı güçle ve müttefiklik ile Orta Doğu'da Batı'ya karşı güç birliği yapacaktı, askeri ittifaklık yapacaktı. Büyük bir Türk Gücü ortaya çıkacak ve Orta Doğu da Batıya karşı bölge ittifakı ve askeri işbirliği ile korunacaktı.

Bugünkü görüntü ortaya çıkmayacaktı. Orta Doğu kalkınacak ve zenginleşecek, yakılıp yıkılmayacaktı. Asya ile ortak büyük bir Türk Gücü ortaya çıkacaktı. Orta Doğu askeri olarak korunacak, gelişip zenginleşecekti. Atatürk böyle okuyordu.

Türkiye'nin Batı ile ittifakı tam tersi bir sonuç ortaya çıkardı. Türkiye de endüstirileşemedi, kalkınamadı, bağımsız olamadı. Orta Doğu da yakıldı yıkıldı. Bölge fakirleşti, ve zavallılaştı.

Sovyetler bütün Avrupa'yı almasın diye müdahale edildi. Asya neredeyse Avrupayı alacak kadar güçlenmişti İkinci Dünya Savaşında. Bu güç ile Atatürk büyük işler başaracaktı.


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 264
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10

Re: Atatürk 30 Yıl Daha Yaşasaydı...

İletigönderen MİLLİ KURT ATILIMI ! » Pzr Şub 11, 2024 13:17Devrimci bir anlayış ile, Kemalist prensipler ile, II. bir Anadolu İhtilali gerçekleştirmek gerekiyor.

Asya ile işbirliği halinde büyük bir Türkiye, Türk Dünyası, ve Türk Gücü ortaya çıkmasına engel olunuyor.

Türk Milleti'nin varoluşa müdahale edebilecek, etki edebilecek bir güç oluşturmasına engel olunuyor.

Türk Milleti'nin politik bir güç çıkarmasına engel olunuyor.

Türk Milleti esir alınıyor, hadım ediliyor.


Kullanıcı küçük betizi
MİLLİ KURT ATILIMI !
Üye
Üye
 
İletiler: 264
Kayıt: Çrş Kas 03, 2021 12:10


Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x