ATATÜRK Özel Defteri

ATATÜRK Özel Defteri

İletigönderen Ram » Cmt Kas 10, 2007 8:56

Anıtkabir Özel Defteri niteliğinde olan bu sayfaya; ülkemizdeki gelişmeler ve Büyük Önder Mustafa Kemâl ATATÜRK hakkında görüşlerinizi bildirebilirsiniz.


Ülkemizi her koldan bir ahtapot gibi saran, adeta örümcek gibi ülkemize kötülük ağı ören düşmanların çoğaldığı ve alenen ortaya çıktığı bu dönemde; seni daha çok arıyor ve özlüyoruz Büyük Önder... Yattığın yerde rahat uyu. Emanetini canımız pahasına koruyacağımıza yemin ederiz.

Ne mutlu seni anlayabilene!

Ne mutlu, Türküm diyene!


Ram
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen |Cansu| » Cmt Kas 10, 2007 9:25

Sevgili Atam bizi artık daha zorluklar bekliyo. artık dışardaki dar beyinli aç gözlüler kadar içerdeki beyinleri kurumuş düşmanlarlada uğraşıyoruz.Atam yerinde rahat uyu vatan bizim toprak bizim .Nasıl alındıysa öyle korunacak .Ne Mutlu Türküm Diyene !
Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003
Kullanıcı küçük betizi
|Cansu|
Üye
Üye
 
İletiler: 2689
Kayıt: Cmt Nis 21, 2007 16:43

İletigönderen zuhal » Cmt Kas 10, 2007 9:29

Her fert istediğini düşünmek istediğine inanmak kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak seçtiği bir dinin icaplarını yapmak hak ve hürriyetine sahiptir.Kimsenin fikrine ve vicdanına sahip olunamaz.
M. KEMAL ATATÜRK

Kişisel mesajlarınızı burada belirtmeyiniz.
Kullanıcı küçük betizi
zuhal
Üye
Üye
 
İletiler: 15
Kayıt: Cum Kas 09, 2007 7:11

İletigönderen Gilda » Cmt Kas 10, 2007 9:44

Egemenlik Kayitsiz Sartsiz Milletindir.

Belki bu zor günlerde degil Atam, ama Türkiye Atatürk Genclerini henüz kaybetmedi.
Yarattigin Destani torunlarimiza anlatacak güc ve imanimiz hala mevcuttur.

Ne Mutlu Türküm Diyene.
yalakalar cok oldukca aydinlik tabiki los isikta nazli kiz gibi olur....
Kullanıcı küçük betizi
Gilda
Üye
Üye
 
İletiler: 1078
Kayıt: Pzt Mar 12, 2007 12:58
Konum: kendimden...

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Kas 10, 2007 14:36
Sana Hasret Sana Vurgun Gönlümüz
Neredesin Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost
Bu Gemi Bu Karadeniz
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost

Ararım İzini Dolmabahçeden
Bir Daha Dönmez mi Bu Yola Giden
İçimde Sen, Gözümde Sen, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost

Kurban Olam Yürüdüğün Yollara
Kara Peçe Yakışmıyor Kullara
Uyan Bak Bizim Hallara
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost

Bulutlar Terinden, Dağlar Kokundan
Sarhoştur Sevdiğim Mahsuni Bundan
Bir Daha Gel, Gel Samsundan
Sarı Saçlım Mavi Gözlüm
Nerde Nerde Nerdesin Dost
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Egeli » Cmt Nis 12, 2008 15:56

''Türk Gençliği'ni,pasif bıraktılar Paşam!Gözünü bağladılar,ellerini kelepçelediler.Düşüneninse kafasını uçuruyorlar Paşam!Düşünme diyorlar,biz,duyduğumuz kadarıyle düşünebiliyoruz.Göstermiyorlar ki,gözlerimizi bağladılar Paşam!Ellerimizde kelepçe var.Nefes alabiliyoruz sadece,pisliğin kokusu burnumuzu sızlatıyor.Cennet vatanımı cehenneme dönüştürmeye çalışıyorlar Paşam!Zebanileriyse,cennete gitme hesabı yapanlar...
Ama hesaplayamadıkları ve unuttukları,gençliğimizin çalışkanlığı,zekası ve karakteri,tıpkı senin dediğin gibi...
Aziz vatan toprakları üzerinde,en son genç kalana dek;her kime olursa olsun,gücü ne olursa olsun,karşımızdaki ahtapotsa,kollarını koparacağımıza;aslansa,ateşimizle etrafını sarıp yakacağımıza,şahinse kartal misali,parçalayacağımıza,fikirlerimizden ve amacımızdan asla ödün vermeyeceğimize,namusumuz ve şerefimiz üzerine and içeriz.
Asil kanı taşıyan Türk Gençliği,ışığında daima yürüyecektir.
Ne mutlu Türk'üm diyene!''

Egeli
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Ram » Çrş Eki 29, 2008 16:44


   Paşam,

   Görüyor musun bilmiyorum, halimiz ortada... Senin on beş yılda gerçekleştirdiklerinin sonucu olan bu yurdun, -vahim ki nihâyet- seksen beşinci yılında belini fena büktüler... ... ve biz, milletçe, senin "Büyük Türk Milleti" tanımından uzaklaşıyoruz. Lâkin içimizde hâlâ, senin öğüdünü dinleyenler, yolundan yürüyenler; ufku genişler ve keskin iradeliler az da olsa mevcuttur. İşte! Millet içinde hâlâ mevcut olan bizler; -vereceğimiz son nefes de dahil olmak üzere- ömrümüzü, kurduğun Cumhuriyeti korumak, yaşatmak ve yüceltmek gibi şanlı bir uğurda hibe eden bizler; yine ve yeniden, aynı sıkıntı ve olumsuzluklardan dolayı yakınmalı mıyız¿? Eminim hayatta olsaydın, bu yakınmalardan en çok sen rahatsız olurdun. Fakat iki çift söz etmeyi de yine bir görev addederdin.

   İşte! Bu sözü; karanlıkta görenlere, gürültüde duyanlara, sessizlikte haykıranlara selâm olsun ve selâm olsun size ey Gazi Paşalar, yiğit erler, kahraman analar; biz buradayız, bizden sonrakiler de burada olacak ve sonrakiler, ebediyete kadar...

   Bizler, artık yakınmak değil başarmak zorundayız.

   Rahat uyu...


Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen lamenomad » Cum Oca 16, 2009 13:39

YÜCE TÜRK MİLLETİNİN BÜYÜK OĞLU BÜYÜK ATATÜRK,
Yalnızca Türkiyenin değil tüm Türk dünyasının ATASI, ATALARINDAN BİRİ,

Sana karşı ve Sana münasebetimizde kendi tarihimize, kültürümüze, dilimize karşı, asırlara dayanan büyük medeniyyetimize sahip çıkamamızla Karşında ve Senin simanda YÜCE HAKKIN karşısında başı aşağıyız.
Fakat bugün başı aşağı olmamız mağlubiyyete uğramamız anlamına gelmiyor. Sadece Seni, Mİlletimizi, YÜCE HAKKI anlayamamışız ve bunun bedelini ödüyoruz. Seni şahıs olarak anlayıp demek istediklerini anlamamışız, oysa ki, kendi dilinden dediğin gibi Sen yalnızca mövcut olan 2 ATATÜRK-den birisin. Biz esas olan ve Seni Sen yapan öbür ATATÜRKE sahip çıkamadık.

Kendi adıma söylüyor ve yemin ediyorum. Hangi yolla olursa olsun - medeniyyetimle, insanlığımla, elmimle, TÜRKLÜYÜMLE, lazım olursa silahımla, SANA - MİLLETİMİZİN içinde olan BÜYÜK ATATÜRKE yemin olsun ki, Türklüyümü, Milletimi, Azerbeycanımı, Türkiyemi, Kıbrısımı, Kerkükümü, Tebrizimi hiçkimseye ama hiçkimseye vermeyip onu göz bebeğim gibi koruyacağım! Ben Senin de söylediğin gibi biliyorum ki, ve herkesin de bir daha hatırlamasını istiyorum ki,
MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAN AKAN ASİL KANDA MEVCUTTUR!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Cavit Lazımzade - Avşar
"Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"
Kullanıcı küçük betizi
lamenomad
Üye
Üye
 
İletiler: 14
Kayıt: Pzr Oca 04, 2009 10:19

İletigönderen antalyalim » Prş Haz 25, 2009 9:26

Senin ve silah arkadaslarinin bizlere emanet ettigi bu cennet vatana sahip cikmaktan aciz olan, senin kurdugun Türkiye Büyük Millet Meclisi ne bizlerin oylariyla girmeye hak kazanan o aciz insanlar adina senden özür diliyorum.

Silah arkadaslarin derken "köylümü, ciftcimi, mehmetciklerimi nasil unutursun" diye kizma. Seninle ayni cephede savasmis, sehit olma mertebesine erismis belki de senin gibi Gazi olmus, Vatan evlatlarinin hepsi senin silah arkadaslarindi yoldaslarindi.

Senin bagisladigin "Tam bagimsiz Türkiye"yi yönetmeyi beceremediler, yapamadilar. Akillari ve gücleri yetmedi.
Manda olmayi kolay yol olarak gördüler. Amerikan postallarinin, sehit kaniyla sulanmis topraklarimizda basmadik yer birakmadigi su günlerde sana o kadar cok ihtiyac duyuyoruz ki!

Senin yolundan giden evlatlarina, Vatan haini dediler, Egitime gönül verenlere Misyoner dediler onlari ezdiler.
Senin Fotograflarini kaldirmak istediler, Istiklal Marsi okunmasin dediler.
Daha Mekke ye adim atamamis ve hatta Mekke ye adim attigi gün tutuklanacak olan, Amerikali Hoca efendilerine taptilar, onun oynattigi kuklalara inandilar.
Askerinin basina cuval gecirdiler, simdide Vatanima, Vatanseverime cuval ariyorlar. Buldular da, hatta hergün yenisini buluyorlar.

Sakin yanlis anlama Atam;
dert yanmiyorum, özür diliyorum. Bunlara meydan verenler adina özür diliyorum. Ama onlarda emindir ki; senin genclerin dogru zamani bekliyorlar ve iste o gün geldiginde senin yaptigin gibi yapacaklar.
Sen rahat uyu atam, senin huzuruna basimiz dik cikabilmek icin ne gerekiyorsa yapacagiz...
Saygilar...
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 522
Kayıt: Sal Ara 16, 2008 21:39
Konum: Evden

Re: ATATÜRK Özel Defteri

İletigönderen cetrefil85 » Cum Kas 13, 2009 1:58

Çok seviyorum ATAM seni.
Kemalist budur, ateşte pişen çelik gibi dağlanır yüreği acıyla, çıplak elleri ile tutar kor gibi, ateş gibi, kardeşinin sonsuza uzanan bedenini. Kemalist yanar, meşale olur, nice karanlık böyle aydınlanır.
Kullanıcı küçük betizi
cetrefil85
Üye
Üye
 
İletiler: 12
Kayıt: Pzt Eki 27, 2008 1:14

Re: ATATÜRK Özel Defteri

İletigönderen Deli Haydar » Pzr Ara 27, 2009 19:15

İnsanlığın tarihini başlatan ulusun ulu mimarı, Karamanoğlu Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Sen bizi biliyorsun, biz seni... Aslında sözü fazla da uzatmaya gerek yok: Sen bizim Atamızsın, biz de yaşadığın sürece dilinden düşürmediğin şu genç Türkler. Meraklanma ülkemizin ve Dünya'nın içinde bulunduğu durumu görüyor, biliyoruz. Damarlarımızdaki soylu kanı işaret etme nedenini dilimize, töremize ve üstü örtülen tarihimize baktıkça çok daha iyi anlıyoruz. Dün söylediklerin bugün bir bir gerçekleşiyor. Ancak yine öngördüğün gibi ektiğiniz tohumlar Hint'ten Mısır'dan döndü, verimli sonuçlar aklı ve vicdanı hür "ikinci Mustafa Kemal"lerin kalplerini çoktan doldurdu. O yüzden asla umutsuz ya da yorgun değiliz.

Devletimiz senden sonra bizim olmaktan çıktı. Bugün oynanan son perdede kuzgunlar leş sandıklarının üzerinde son kez uçuyor. Nasıl uçmasınlar! Ne devletin bağımsızlığı kaldı, ne de -ne yazıktır ki- toplumda onur! Türk'e kefen biçebileceklerini düşünenler hala hayallerinden vazgeçemediler. Dışarıdan yıkamadıkları Türk'ün devletini her zamanki gibi -bu kez ta 10 Kasım 1938'den beri- içeriden yıkmaya çalışıyorlar. Ama yolun sonuna geldik, kıyametin gelişinin bugün bu kadar dillendirilmesi de bundandır. Türk'ün töresinin, ilinin -sözde- sonunun konuşulması, kıyamet saatinin yaklaştığının en büyük kanıtıdır!

Yanlış anlama... Göreve atılmak için duraksamıyoruz. Yalnızca göreve atılmak için doğru zamanı bekliyoruz, yoksa sahipsiz bırakır mıyız hiç emanetini! Başka düşüncelerin peşine takılıp senin ülkünden sapan çok oldu bugüne kadar, öyle ya... Ancak varlığını Türk varlığına armağan eden sözünün erleri, altta yatan kefensiz şehitlerini incitmeden ve dinlenmemek üzere yola çıkacakları gün için geri sayımı başlattılar. Sözün sözümüzdür: Feragat-ı nefs, istihkar-ı hayat!

İnsanlığın, ulusun, devletin ne demek olduğunu, tarihin nasıl yazılıp devrimin nasıl yapılacağını, onurun, barışın, bilimin değerini seninle anımsayan ve Dünya'ya bir kez daha kanıtlayan bu yüce ulus son sözü söylemek için, Yaradan'ın sözünü verdiği günü sabırla beklemesini de bilir, biliyorsun. Biliyorsun da, yine de Türk gençliği adına burada yinelemek istedim.

Arz ederiz.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21


Şu dizine dön: Mustafa Kemâl ATATÜRK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x