Avrasya Seçeneği - 29 Temmuz 2009

Programda, Türkiye'nin 60 yıllık NATO üyeliği ile Batı emperyalizminin denetim ve kontrol altına alınmasına bir seçenek olarak 'Avrasya Seçeneği' tartışılıyor

Avrasya Seçeneği - 29 Temmuz 2009

İletigönderen Türk-Kan » Prş Eyl 17, 2009 1:05

Ulusal Kanal - Avrasya Seçeneği

[img]http://ulusalkanal.com.tr/images/programlar/sm_avrasya2.jpg[/img]

Doğu'dan şimdi doğacak güneşe bakınız.. Bugün doğan güneşi nasıl görüyorsam yarın Asya ve Afrika'daki bütün esir ve mazlum milletlerin hürriyet ve istiklallerine kavuşacaklarını da öylece görüyorum.

M. Kemal Atatürk

Programda, Türkiye'nin 60 yıllık NATO üyeliği ile Batı emperyalizminin denetim ve kontrol altına alınmasına bir seçenek olarak 'Avrasya Seçeneği' tartışılıyor. Krizle boğuşan, çürüyen ve çökmekte olan Batı sistemine Türkiye mecbur ve mahkum değildir.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'İstiklal-i Tam' ilkesini rehber alan program, emperyalizmin baskı ve parçalanma tehdidi altında bulunan Avrasya coğrafyasıyla yakın işbirliği politikalarını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Doç. Dr. Sencer İMER ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Barış ADIBELLİ


Türkiye-Çin ilişkilerinin yeni dönemde seyri
Uygur sorunu Türkiye'nin Avrasya politikalarını nasıl etkiler?
ABD'nin yeni Hindistan açılımı
İki Kore'nin birleşmesi nasıl olacak?>> İndir <<
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Avrasya Seçeneği - 29 Temmuz 2009

İletigönderen yeniden-1919 » Prş Eyl 17, 2009 19:18

Batının "Birlik" adı altında zulmüne ve sömürüsüne uğramakta olan mazlum milletler için arternatif diye işte buna denir .Teşekkürler Türk-Kan
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini. Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini!"
Resim
Kullanıcı küçük betizi
yeniden-1919
Üye
Üye
 
İletiler: 16
Kayıt: Çrş Ağu 05, 2009 21:01


Şu dizine dön: Avrasya Seçeneği

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x