Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

İletigönderen mehmetgarip » Cum Şub 19, 2021 10:14

Avrupalıların biz Türkleri barbar işgalci gibi ilan edip durmaları karşısında biraz düşündüm. Gezerek göremediysem de Youtube yayınlarını izleyerek dünyanın her bucağının yaşam biçimini öğreniyorum.

Önce biz Türklerin hâkimiyeti altında yüz yıllarca yaşamış toplumların kültür ve dillerini inceledim. Yüz yılı bırak hatta bin yıl hâkimiyetimiz altında yaşayanların kültürü ve dillerine bakmak gerekir. Bu insanların dillerinde dinlerinde hiçbir değişiklik olmamış. Komşu yönetimler arası sürtüşmeler sonucunda el değiştiren topraklar elbette olmuş. Yönetilenlere baskı ve zulüm yapılmamış. Münferit memurların yaptıkları varsa oda o memurların işgüzarlığıdır.

Türklerin tarihinde hiçbir dönem köleleri olmamıştır. Kendilerinde asla ve asla köle olmaktansa ölmeyi yeğlemişlerdir. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ders kitabında Mısıra köle olarak götürülen Türklerin devlet kurduğunu yazıyordu. Biz Türklerin en iyi bildiği devlet kurup devlet yıkmasıdır.

Şimdi gelelim Avrupalıların yaptıklarına.
Türkleri aşamayıp, doğuya geçemeyen Avrupalılar türlü yollar ile doğuya gitmeyi denediler. Her gidişlerinde yeni keşfettikleri kendilerinden güçsüz insan topluluklarının ekmeğine aşına el koydular. El koydukları memleketlerin yer altı ve yer üstü doğal kaynaklarını sömürüp götürdüler. Onların çocuklarını köle edip kendi memleketlerinde bedavaya çalıştırdılar. Türklerin hayvanlara bile uygun görmediği insanlık dışı davranışta bulundular. Batı medeniyetinin insan sergilerinden bahsedelim. İnsan müzesi. İlkel yâda kendilerinden olmayan insanları sergileyip teşhir ettiler. Kadınlarına kızlarına yaptıkları utanç vericidir. Coğrafi keşifler ve ilkel dünyaya medeniyet götürdüklerini iddia edip o memleketleri talan ettiler.

Şimdi en baştaki yere dönelim.
Avrupalıların ayağını bastığı ilkel memleketlerin hepsinde oraya ayak basanların dilleri onların resmi dili olmuş. Ağaca taşa tapan milletler oraya ayak basan Avrupalının dinini almış. Afrika’nın ücra köşesinde üstte başta yok fukara insanlar İspanyolca Fransızca bv siz Avrupalıların dilini konuşuyorlar. Neden o insanlar kendi dillerinde konuşmuyor? Neden kendi dinlerinde ibadet etmiyor? Sömürdükleri yetmemiş din dil soykırımı yapmışlar. Artık o milletler kendileri gibi düşünmüyor. Felç olmuş kültürü ile sizin gibi düşünüyor.

Biz Türklerin yönetimi altından ayrılmış hangi ülkeye gitsem kendi dilimde anlaşamıyorum. Onlar ile aynı ibadethanede ibadet edemiyorum. Biz Türkler gittiğimiz yerleri yönettik. Siz Avrupalılar gittiğiniz yerleri sömürdünüz.
Gazeteci Yazar Mehmet GARİP
Kullanıcı küçük betizi
mehmetgarip
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 48
Kayıt: Sal Kas 06, 2012 22:01

Re: Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Şub 22, 2021 21:22

Orta Kralliktaki ( yeryuzu ile cennet arasindaki, dunya ile cennet arasindaki, yeryuzu ile gokyuzu arasindaki, bundan sonra Cin demeyin arkadaslar, bu bir terbiyesizliktir, Orta Kralliktaki dostlarimiz nasil anilmak istiyorsa o sekilde anilacaklar ) Boksorler hareketinin bir benzerini burada baslatiyoruz. Boksorler icin emperyalist isgalci gucleri dovmek serbest idi, dove dove ulkelerinden attilar, kurtulus savasinin bir benzeri...................................... Cocukken Kuran'i ezberlemis bir hatip, deha, ve aslan, Allah'in yeryuzundeki askeri Ataturke, Kuran'i Turkceye cevirmis ve Turkler Milleti anlasin diye Turk dilini bile basitlestirmis, Ataturk'e dinsizlik, imansizlik, Allahsizlik iddiasinda bulunan herkesi dovmek serbest arkadaslar. Devlet bir mudahalede bulunamiyor, Ataturke dinsizlik, imansizlik, ve Allahsizlik iddiasinda bulunulduguna dahil delilleriniz oldugu taktirde. Devlet mudahale ederse bu devleti yikiyoruz, yenisini kuruyoruz. Ne mutlu Turkum diyene. Hatti mudafa yoktur, sathi mudafa vardir, ve o satih butun Turk varligidir. Ya istilal ya olum. Ataturk Kuran'i 4 kelime ile ozetlemis, ya istiklal ya olum, koleler cehenneme.....
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 299
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Re: Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Şub 22, 2021 21:33

Ataturk ne demis, Allah ne demis, bunlari da paylasin, maalesef bunlari bulmak cok zorlasti medyada
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 299
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Re: Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Şub 22, 2021 23:25

izmirin daglarinda yigitler dogar.........................dag basini..............Ataaaaaaaaaatuuuuuuuuuuuurk bize bakar. Mucevher tasa izmimi yazin diye bir vasiyeti olmayan Ataturkumuze selamlar olsun. Ataturkumuzu CIA oldurmus gibi gozukuyor. 38de kaybediyoruz, 39da ABD dunya hakimi
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 299
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33

Re: Avrupalılar Siz Sömürdünüz Biz Yönettik

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Şub 22, 2021 23:31

Stolen continents should surrender to humanity, should house and feed every needy person on earth
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye
 
İletiler: 299
Kayıt: Sal Nis 28, 2020 14:33


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

x