Aydın Valisi’ne / Zahide UÇAR

Aydın Valisi’ne / Zahide UÇAR

İletigönderen Balasagun » Pzt Ağu 29, 2016 14:17

AYDIN VALİSİ’NE

Resim
Pek Sayın Vali, duyduk ki, Türk Milletinin şanlı kurtuluş destanı 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak isteyen sivil kuruluşlara;

“Güvenlik” gerekçesi ile izin vermemişsiniz…

Sayın Vali, 15 Temmuz F-CİA kalkışmasından sonra, sala ile meydanlara çağırdığınız halkı korudunuz da, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamak isteyen Türk Halkını mı koruyamıyorsunuz??.

Türk olan, Türk gibi hisseden, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasını kendine dert edinenler, tam da bu günlerde, milli bayramlarımızı eskisinden çok daha büyük bir coşkuyla kutlamak gerektiğini bilir. İdrak eder.

Türk Milletinin namusu ve gururu olan milli bayramlarımızın kutlanması, sadece yenilen İtilaf devletlerini rahatsız eder. Bir de iç düşmanı...

Size ufak bir tarih dersi vereyim.

Sultan 1. Murad, 1. Kosova Savaşı’nda savaş meydanını gezerken, bir Sırp askeri tarafından hançerlenerek şehit edilir.

İşte o tarih, Sırplar tarafından “milli kahramanlık günü” olarak hala kutlanmaktadır.

Siz, bu milletin canıyla, kanıyla, hakkıyla kazandığı bir vatan savaşını kutlamasını, hangi hakla engelliyorsunuz?

Tarih bu günleri de mutlaka yazacaktır. Siz adınızı nereye yazdırmak istiyorsunuz?

O kurtuluş savaşı yapılmasaydı, yapılamasaydı eğer, siz değil vali, devlet kademesinde hiçbir yere gelemezdiniz.

Yaptığınız bu büyük yanlıştan umarım dönersiniz.

Aydın’da olsaydım, tek başıma da olsa, bayrağımı alır, o meydana çıkardım. Ve derdim ki;

Milli bayramımı kutlayamıyorsam, demek ki esirim. O zaman bu esarete başkaldırmalıyım.

Zahide UÇAR, 29 Ağustos 2016
http://www.zahideucar.com
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 3523

Şu dizine dön: Zahide UÇAR

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x