Değişmeyen Türkiye masalı

Değişmeyen Türkiye masalı

İletigönderen zafer atun » Cmt Tem 13, 2019 13:36

Bugün Osmanlının son dönemleri ile büyük benzerlikler yaşayan ülkemizde çok hızlı değişiklikler oluyor.
* S400 hava savunma sistemi ülkemize teslim edilmeye başlandı. Hem de 12 Temmuz gibi ilginç bir tarihte (12Temmuz 1947 Türkiye’nin ABD ile ilk, yardım anlaşmasını imzaladığı tarihtir)
* AKP'nin TBMM'ye sunduğu banka ve şirket kurtarma paketinden 400 milyar liralık sorunlu kredi çıktı. İktidar, kredilerin bir bölümünün silinmesini de kapsayan cazip paket sayesinde, firma ve bankaların rahatlatılacağını belirtiyor. Vatandaş ezilmeye vergi yükleri altında inletilmeye devam edecek demektir bu. Kurtarılan banka ve şirketlerin yükü de vatandaşın üzerine bindirilecek. Kurtarmayın o zaman.
* Türkiye’den Almanya’ya 6 ayda beş bin iltica başvurusu yapıldı. Türkiye en fazla iltica başvurusu yapan 3’cü ülke konumunda. Dolaylı, dolaysız yollardan vatandaş ülkeden kaçma peşinde.
* Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, daha önce Haziran ayında ülke notumuzu indiren Moodys’in ardından, ülke notumuzu indirdi. BB- görünüm negatif. Ülke olarak artık neredeyse çöp seviyesindeyiz. Bulunduğumuz skalada sadece Kosta Rika ve Tanzanya var. Çok düşündürücü…
* Diyanet işleri başkanlığı bünyesindeki bir komisyon, Türkiye’deki dini sosyal teşekküller isimli 226 sayfalık bir rapor hazırlatarak Atatürk’ün kapattırdığı Tekke ve Zaviyeleri diyanet denetimi kılıfı altında, tekrar açtırmaya ve legal hale getirmeye çalışıyor. Yani Diyanet Cumhuriyet düşmanlığı yapmaya devam ediyor.
* Bursa’da 400 gr ekmeği 1 liraya satan fırıncı, hakkında açılan davayı kaybedince sattığı ekmeğe mecburi zam yapıyor ve mahkeme kararını protesto için fırınının duvarına asıyor.
* Kayıt dışı telefonlara imei affı. Ulaştırma bakanlığı klon imei uygulanan telefonlara 250 lira karşılığı af geleceğini duyurdu. Parayı ver kaçağı görmeyelim mantığı.
* Gazeteci Sabahattin Önkibarın duyurduğu, 2014 yılında Türkiye Cumhuriyetinin tüm dünyaya yayınladığı “Türkiye ve KKTC kıta sahanlığı sınırları içinde petrol aramak tereddütsüz ve tartışmasız savaş sebebidir…” deklarasyonunu, Türkiye 2015 yılı Ocak ayı içerisinde Davos’ta, dönemin ABD başkan yardımcısı Joe Biden nezaretinde ,Türk başbakanı Davutoğlu ve Rum lider Anastiades’ın bir araya gelerek Türk tarafınca 2014 yılında yayınlanan deklarasyonun geri çekilmesi ve bunun Türk kamuoyundan ve basından saklanması.
* Halkın Kurtuluşu Partisi Erdoğan’ın diplomasını Avrupa insan hakları mahkemesine taşıdı (daha önce de Evrensel Yol Partisi AİHM’e konuyla ilgili baş vurmuştu)
Görüldüğü üzere muhteşem dinamik bir ülkemiz ve aynı Twitter gibi bir ülke gündemimiz var. Üstteki haber maksimum bir veya birkaç gün orada kalabiliyor.
Dört bir yanımız ateş çemberindeyken ekonomik kriz ekonomik buhrana dönüşme safhasındayken.
Sevgili hükümetimiz merak edenlerin merakını gidermek üzere tüm ülkeye ve bizlere Osmanlının son günlerini yaşatırken.
Bal tutan bal tuttuğu parmağını yalarken, az gittik uz gittik dere tepe düz gittik, geriye dönüp bir de baktık ki, bir arpa boyu yol gitmişiz.
Olayı bu tekerlemeden daha iyi anlatabilecek kelimeler var mı?
Zafer ATUN
13/07/2019
zaferatun.wordpress.com
Kullanıcı küçük betizi
zafer atun
Üye
Üye
 
İletiler: 109
Kayıt: Pzr Ara 09, 2012 15:26

Re: Değişmeyen Türkiye masalı

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzr Tem 14, 2019 13:34

Çok değerli analizatör sevgili Zafer Altun'un sunmuş olduğu bu baştan sona GERÇEK, NESNEL VE SOMUT belgeler, bilgiler, veriler ve göstergeler, bir ARPA BOYU YOL GİTMİŞ OLDUĞÜMUZU değil BOP'lu ve BOP'cu ihanet ve melanet batağının içine her gün biraz daha battığımızı ve batırıldığımızı kanıtlıyorlar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1074
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x