Bilinmeyen Numaralarda Yeni Dönem

Genel & Güncel Konular

Bilinmeyen Numaralarda Yeni Dönem

İletigönderen ACD » Prş Mar 08, 2007 9:58

Resim

Bilinmeyen Numaralarda Yeni Dönem

Ankara (AA)- Bilinmeyen numaraların sorgulanmasında yeni bir dönem başlıyor. Türk Telekomünikasyon A.Ş ve GSM operatörleri, 31 Mart 2007 tarihinden itibaren rehber hizmetlerini yeni numaralarından vermeye başlayacak. Telekomünikasyon Kurumundan lisans alan şirketler de artık rehber hizmeti verebilecek.

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ve rehber hizmetlerini yeniden düzenleyen yönetmelik çerçevesinde, Kurum, bu alanda faaliyet gösteren firmalara yeni rehber numaraları tahsis etti.

Bu çerçevede, yeni dönemde bilinmeyen numara hizmetleri ''118XY'' yapısında 5 haneli telefon numaralarından verilecek. Ayrıca sabit, mobil ve diğer telefon numaralarının yanı sıra işletmeciler abonelerine uçak, sinema, tiyatro biletleri, rezervasyon işlemleri gibi pekçok katma değer hizmeti verebilecek. Adres, e-posta, faks, cinsiyet, meslek gibi bilgiler ise abonenin onayı alınmak koşuluyla sunulabilecek.

Yeni düzenlemeye göre, Türk Telekom'un bilinmeyen numaralar hizmetini verdiği ''118'' servisi 31 Marttan itibaren ''11811'' numarasıyla abonelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak. GSM işletmecilerinden Turkcell ''11832'', Telsim Vodafone ''11842'', Avea ise ''11855'' numaralarından rehber hizmetleri sunacak. GSM operatörleri, yeni servis numaralarını Mart ayı faturalarında abonelerine duyurmaya başladı.

Türk Telekomun kullandığı 118 kısa numarası ile GSM işletmecilerinin ilgili kısa numaraları 6 ay sonra kapatılacak.
Mevzubahis VATAN ise gerisi TEFERRUATTIR...!
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye
 
İletiler: 1137
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:58

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x