Bir askerin trajik ölümü: Cesedi bile ortada kaldı!

Üyelerin birbiriyle herhangi bir konuda anlık yazışma yeri

Bir askerin trajik ölümü: Cesedi bile ortada kaldı!

İletigönderen Feza Tiryaki » Cum Tem 08, 2011 10:45

Bu haber dün haberlerde vardı, bu sabah her yerden kalkmış. Aradım, bulamadım. Oysa bu haber röntgenimizi çekiyor! Bu haberi herkes duymalı! Hepimiz suçluyuz! Utanmalıyız! Askerimize sahip çıkmadığımız için. Askerimize sahip çıkmayanları rezil etmediğimiz için!
Askerimiz bu haldeyken, ben gazeteciyim diyenleri, bölücülerin ağzıyla konuşmaya cüret eden pislikleri dinlediğimiz için...Bu haberleri görmezden gelen hainleri başımıza taç ettiğimiz için...

Bir ek daha: Tunceli Pürümür'den gelen şehit ve yaralı asker haberini duydunuz mu? Yoksa o haberi de mi kopyalayıp vermek lâzım?

Bir askerin trajik ölümü:
Cesedi bile ortada kaldı!

07 Temmuz 2011 Perşembe, 20:10:15

Durmuş Ali KILINÇ / AYDIN (AHT)

Aydın'ın Köşk İlçesi'nde meydana gelen kazanın ardından dram çıktı. Yol kenarında otostop çeken genç, yarış yapan bir motosikletin çarpması sonucu feci şekilde can verdi. 21 yaşındaki Ferhat Asa'nın, askerlik yaptığı Denizli'de hava değişimi alıp memleketi Bursa'ya gitmek üzere yola çıktığı, ancak parası olmadığı için otostop çektiği ortaya çıktı. Gencin askere de otostop çekerek geldiği belirtilirken, acı haberi aileye vermek isteyen jandarma, "Bizim paramız yok. Ya siz gönderin ya da oraya defnedin" cevabıyla şok oldu. Talihsiz gencin cenazesi, jandarma tarafından aileye gönderilerek toprağa verildi.

OLAY YERİNDE ÖLDÜ

Önceki gece 23.00 sıralarında Aydın'ın Köşk İlçesi'nden Güzelköy'e gitmek üzere plakasız motosikletlerle yola çıkan Şener Yılmaz ve Barış E., yarış yapmaya başladı. İlçe çıkışında Şener Yılmaz'ın kullandığı motosiklet, yol kenarında bekleyen bir gence çarptı. Kaza üzerine hemen motosikletini durduran Barış E, yoldan geçen vatandaşlardan yardım istedi. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, motosikletin çarptığı gencin olay yerinde öldüğünü belirlerken, motosiklet sürücüsü Şener Yılmaz Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Şener Yılmaz da kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

OTOSTOP ÇEKEREK EVİNE GİTMEYE ÇALIŞMIŞ

Olay yerine gelen jandarma ekipleri, kazada yaşamını yitiren kişinin Denizli'de vatani görevini yapan Bursa'nın Orhangazi İlçesi Sırıklı Köyü nüfusuna kayıtlı Ferhat Asa (21) olduğunu belirledi. Ferhat Asa'nın vatani görevini yaptığı Denizli'den, psikolojik sorunları nedeniyle 2. kez hava değişimi aldığını tespit etti. Birliğinden ayrılan Ferhat Asa'nın parası olmadığı için otostop çekerek Bursa'ya gitmeye çalıştığı anlaşıldı. Asa'nın Denizli'den bir kamyona binip Köşk İlçesi'ne kadar geldiği ortaya çıktı. Asa'nın askere de otostop yaparak gittiği belirtildi.

"CENAZEYİ ALMAYA GELEMEYİZ"

Cenazesi Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Ferhat Asa'nın cenazesini memlekete göndermek isteyen jandarma, gencin ailesiyle irtibata geçti. Aileye acı haberi verip cenazelerini almasını isteyen jandarma görevlileri aldıkları cevap karşısında şok oldu. Asa'nın ailesi, cenazeyi almaya gelmek için paralarının olmadığını söyledi. Aile, askeriyenin cenazeyi göndermesini ya da cenazenin Köşk'te defnedilmesini istedi. Bunun üzerine jandarma, Ferhat Asa'nın cenazesini Bursa'nın Orhaneli İlçesi Sırıl Köyü'ne ulaştırdı. Ferhat Asa'nın cenazesi, köy camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

"PARAMIZ OLMADIĞI İÇİN ÖYLE SÖYLEDİM"

Yaklaşık 10 sene önce eşinden ayrılan 4 çocuk babası Hüseyin Asa, "Dönüş için parası yoktu. Yolda bir aracın almasına beklerken motor altında kalmış. Jandarma cenazesini köyümüze yollayamayacaksa orada defnetmelerini istemiştim. Çünkü paramız yok. Oğlum vatani görevine giderken de parası olmadığı için otostop çekerek birliğine gitmişti" ifadelerini kullandı.
Kullanıcı küçük betizi
Feza Tiryaki
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 984
Kayıt: Sal Kas 09, 2010 14:12

Şu dizine dön: Genel Yazışma Bölümü

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x