Bir sonraki seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

CHP
11
15%
MHP
2
3%
Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR)
36
51%
Ergenekon Partisi (EP)
0
Oy yok
İP
10
14%
BBP
1
1%
Yeni Parti
3
4%
SP
2
3%
DP
0
Oy yok
HYP
1
1%
DSP
0
Oy yok
YURT-P
3
4%
AKP
2
3%
TKP
0
Oy yok

Toplam Oy : 71

İletigönderen ozan35 » Sal Eki 20, 2009 23:40

acaba şu yılların ilerideki tarih kitaplarındaki hali nasıl olur? iktidar atatürkçü kesimde olmazsa, muhtemelen ergenekon ve balyoz olduğu gibi yazılır... Peki yüz yıl önceki tarih doğru mudur? olduğu gibi midir? emperyalizme karşı olduğu ve birtakım çevreleri rahatsız ettiği için doğrudur. şimdi o yılları çarpıtmaya çalışan kesimlerin ortak bir noktada buluştuğunu görünce daha bir anlaşılıyor.
Kullanıcı küçük betizi
ozan35
Üye
Üye

İletiler: 71

Re: Bir sonraki seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Eki 21, 2009 0:20

Bu nasil anket? Eksik partiler var burada!

AKaPe
AKKP
AQP
DTPKK

... diye uzar gider :imam:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen sessiz sedasız » Çrş Eki 21, 2009 0:56

ben oyumu CHP'ye vericem.bence buradaki bütün arkadaşlar da CHP-MHP ekseninde tercih yapmalıdır.daha fazla inandıkları partiler olsa dahi Türkiye'de ki seçim barajını da göz önüne alarak verdikleri oya rağmen barajı aşma ihtimali düşük olan yahut aşsa dahi mecliste pek bir varlık gösteremeyecek olan partilere samimi niyetlerle verlicek oylar cepheyi bölecek ve durum yalnızca AKP'ye yarayacaktır.bu seçimlerde ki öncelikli amaç herhangi bir partinin tek başına iktidar olması ya da desteklediğimiz herhangi bir partinin (CHP-MHP dışında) meclise girmesinden ziyade AKP'nin iktidardan indirilmesi olmalıdır.anket sonuçlarını yorumlamak için daha çok erken ama HEPAR'a oy veren arkadaşlarımında bunları düşünerek karar vermelerini temenni ederim.ayrıca CHP ya da MHP'ye oy verdiremeyeceğimiz AKP sevdalısı vatandaşlarıda SP, DP ya da TP'ye oy vermeye ikna etmemiz gerekmektedir.AKP'ye gidecek oyların bölünmesi de hayati önem taşımaktadır.bunlar kişisel görüşlerimdir.tabi ki herkes şahsi gerekçelerini göz önüne alarak istediği partiye oy verebilir...
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen xytunaboyluxy » Çrş Eki 21, 2009 0:58

AKP'nin karşısında ipi göğüsleyecek olan partiye verecem.
Kullanıcı küçük betizi
xytunaboyluxy
Uzaklaştırıldı

İletiler: 101

İletigönderen tsduf » Çrş Eki 21, 2009 4:39

Yasar Nuri Ozturk'un istifa ettigini duydum,uzuldum.. CHP ile HEPAR arasinda karar veremiyorum bu kez. Bir arkadasin dedigi gibi oncelikli hedef AKP zihniyetini iktidardan indirmek olmalidir.
"Cumhuriyeti kuranlar O'nu korumaya da muktedir olmalidirlar."
Gazi Mustafa Kemal ATATURK
Kullanıcı küçük betizi
tsduf
Üye
Üye

İletiler: 58

İletigönderen maydonos » Çrş Eki 21, 2009 4:59

Iyi de Chp' de Mhp' de Akepe'ye koltuk deynegi oldular. Eger biz bu partilere oy verirsek ne degisecek. Iki partinin programida ab diyor. O nedenle ben oyumu Hepar'a verecegim. Bu arada yeni bir parti kurulmus Anadolu Parsi Er parti diye. Vatana millete hayirli olsun diyecegim ama. Bolundukce bolunuyoruz.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen arazi » Çrş Eki 21, 2009 5:20

son döneme kurulan kemalist partilerin birleşmeleri lazımdır..tek başlarına bişeyler yapabilecekleri süphelidir..tabi gerçekten kemalist ve samimi iseler.dertleri memleket ise..koltuk sevdalısı değillerse..

böylece en azından siyasete bi hız getireceklerdir..insanları tabiri caizse gaza getireceklerdir..birşeyler planlandığı,uğraşıldığı izlenimi vereceklerdir..tabi bunu seçime yakın yapmalılar..

sabahattin önkibar a göre baharda seçim var..
Kullanıcı küçük betizi
arazi
Üye
Üye

İletiler: 28

İletigönderen efodi » Çrş Eki 21, 2009 8:56

arkadaşlar. chp ve mhp ye oy vermeyin. bu partiler yüzünden akp şimdi buralarda. muhalefet yapmaktan bi haber partiler bunlar. kürsüden bağırmakla muhalefet olmuyor maalesef. akp yüzde 47 yi temsil ediyorsa, bu muhalefet partileride yüzde 53 ü mecliste temsil ediyorlar. her yer teksas oldu. birbirini öldürenler,kesenler,intiharlar,kapkaç,işsizlik,deniz fenerleri,mafya,terör,yolsuzluk,kayırma,kadrolaşma nın sınırlarını zorluyor ülkemiz, muhalefet ise seyrediyor. yüzde 53 ü temsil eden partilerin böylemi olması gerekir sorarım size? artık kendimizi kurtarmalıyız bunlardan. muhalefet yapamayana muhalefet yapsın diye yeniden oy vermek akılcı değil bence.
Kullanıcı küçük betizi
efodi
Üye
Üye

İletiler: 46

İletigönderen İlteriş » Çrş Eki 21, 2009 10:09

Simdi kafam iyice karisti! Ama, hepar'in baraji gecmeme ihtimali var, gecmeme ihtimali var diye dusunup oyunu riske atmamak icin CHP veya MHP'ye verecekler vardir. Baraji gecememe ihtimalini bilmesine karsin, ne olursa olsun Hepar'a oy verecek olan da vardir. Bundan sonraki performansi da cok onemli olacak Pamukoglu'nun. Tahminim o ki, hepar boyle giderse baraji gecer, hatta su pkk'yi ve pkk'lilari bu kadar simartmaya devam ederlerse, kimse tutamaz, tek basina bile gelebilir. Ote yandan, siteye girip bakinan, ama hala akp'ye oy vermeyi dusunenlerin sayisini da merak ediyorum. Keske anketi hazirlayan arkadasimiz bunu ve dtp'yi de ankete koysaydi. Bir karsilastirma olanagimiz olurdu. Bu arada enteresan seyler oluyor, uye oldugum paylasim sitelerine akp'li bildigim cevremdeki tanidiklarimdan, acilimi ve akp'yi elestiren paylasimlar almaya basladim. AKP'nin Kurtcu olmayan tabaninin kafasi karismaya basladi.
En son İlteriş tarafından Çrş Eki 21, 2009 10:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen the holocaust » Çrş Eki 21, 2009 10:22

Chp ve Mhp ye asla oy vermem. Bunların yüzünden akp e başımıza geldi. Koltuk sevdalıları.
Kullanıcı küçük betizi
the holocaust
Üye
Üye

İletiler: 16

İletigönderen sessiz sedasız » Çrş Eki 21, 2009 10:35

milletin tepkisizliğine bakarak ben HEPAR'ın mecliste kayda değer bir çoğunluğa ulaşacağını sanmıyorum.bu siteyi sürekli ziyaret eden arkadaşlar peş peşe gerçekleşen ihanetlerle ve gerilen sinirlerle daha da radikalleşerek HAPER'I tercih ediyorlar gibi geliyor bana.ama burdaki farkındalıkla milletin farkındalığı arasında dağ gibi fark var.zaten pkk'da çözülme başladı imajı verilmeye çalışılıyor.kürt açılımı sayesinde teröristler bir bir dağdan iniyor diye milletin kürt açılımına daha uysal yaklaşmasına çalışılıyor.heralde bu gelişmeler bu şekilde devam da edecek.bunlara bu kadar hareket alanı veren AKP' den sonra HEPAR gibi bir parti gelirse zaten iç savaş o zaman çıkar.sokakta sırtına vura vura koşturduğun bir köpeği sonra kafasına vura vura susturmaya çalış.bu bence çok daha tehlikeli.süreç ne kadar hızlı işliyorsa geldiği zaman o kadar sakin toparlayabilecek bir hükümet gerekir bu durum için.CHP'nin de MHP'nin de ermeni-kürt açılımına, özelleştirmelere, ortadoğuya ve diğer temel politikalara dair benzer görüşleri var.uyumlu çalışabileceklerine bu yüzden inanıyorum.bence HEPAR gelse de gelemese de alınan gereksiz bir risktir bu ülke için...
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen eskibirdost » Çrş Eki 21, 2009 12:08

Saadet Partisinde FARK var...
Kullanıcı küçük betizi
eskibirdost
Üye
Üye

İletiler: 33

İletigönderen bozkurtlar diyari » Çrş Eki 21, 2009 12:40

Arkadaslar ben oyumu CHP'ye verecegim.
Hak ve Esitlik partisi hosuma gidiyor yaliniz unutmayalim
Pasam"PAMUKOGLU" haric gerisini tanimiyorum.Daha yeni bir parti
CHP birinci secenegim.
Osman Pasami ve diger partileri CHP catisi altinda toplanmasini
bekliyorum.
MHP gelince Devlet BAHCELI'nin neler yaptigini gördük.
1.Sözde ERGENEKON denilen olaya hic sahiplenmedi.
2.dtp denilen serefsizlerin ellerini ilk BAHCELI tuttu.
3.ATATÜRK'ün makamina o serefsiz'i BAHCELI oturtut.
Bunun icindirki MHP'ye benden oy islemez.
Buradan BAYKAL'a sesleniyorum kardesim herkesi partiye cagir.
Bünyene al, cünkü karsindaki hainler simdilik güclü gözüküyor.
TÜRK GENÇLİĞİNİN ANDI !!!

EY TÜRK'ÜN BÜYÜK ATASI GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK !!!

Her zaman, her yerde ve her durumda Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verip, kendimizi büyük Türk Milletine adarız.
Kullanıcı küçük betizi
bozkurtlar diyari
Üye
Üye

İletiler: 570

İletigönderen türkpaşaoğlu » Çrş Eki 21, 2009 13:14

parti adı: hainlerle dönmelerle şavaşma,türk duruşunu koruma partisi
genel başkan:osman pamukoğlu
başkan yardımcısı:deniz baykal
başkan yardımcısı:banu avar
dış işleri bakanı:doğu perinçek
iç işleri bakanı:erdal sarızeybek
turizm ve kültür bakanı:nihat genç
sağlık bakanı:prof.dr.mehmet haberal
basın sözcüsü:hulki cevizoğlu
ASKILIK:devlet bahçeli
başkanlık divanı:chp den
1.kemal kılıçdaroğlu
2.onur öymen
3.şükrü elekdağ
4.haluk koç
5.kemal anadol
6.hakkı suha
başkanlık divanı:mhp den
1.deniz bölükbaşı
2.oktay vural
3.meral akşener
4.ahmet kenan tanrıkulu
5.mehmet ekici
şöyle bir hayal kurayım dedim..
Kullanıcı küçük betizi
türkpaşaoğlu
Üye
Üye

İletiler: 96

İletigönderen maydonos » Çrş Eki 21, 2009 14:54

Neden ? Hepar onu soylemek gerek, cunku ilk kez Kemalist yada diger soylemi ile Ataturkcu bir parti o nedenle Hepar. Umit ederim yanilmayiz. Halk hareketi oldugu icin tanimak pek kolay degil. Taninmis yuzleri gorecegimizi pek sanmiyorum.

Benim en buyuk endisemde su Mhp Akepe koalisyonu eger bu olursa gercekten de gecmis MC donemlerinin tekarari olurki vay halimize.
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

Sonraki

Şu dizine dön: Anketler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x