Bir Yudum İnsan - Sadri Alışık

Nebil Özgentürk ile Bir Yudum İnsan; Türkiye'nin toplumsal ve kültürel tarihinin çok özel ve sıra dışı kimliklerini, değerlerini ve olaylarını, darbelerini, sansürlerini ve dönüm noktalarını izleyici ile buluşturuyor.

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 30, 2008 22:10

Görüntü: DivX 29.00fps
Süre: 33 dakika
Dosya Boyutu: 247 MB
Çözünürlük: 512x384

Resim

:arrow: indir: Bir Yudum İnsan - Sadri Alışık - Bölüm 1

:arrow: indir: Bir Yudum İnsan - Sadri Alışık - Bölüm 2

:arrow: indir: Bir Yudum İnsan - Sadri Alışık - Bölüm 3

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Pzr Mar 30, 2008 22:37

Türk-Kan, eline sağlık mirim. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Mar 30, 2008 23:45

Ram, rica ederim mirim :)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen barfly » Çrş Nis 16, 2008 10:26

Belgesel için çok teşekkürler.Uzun zamandır izlemek istiyordum tekrardan.
Kullanıcı küçük betizi
barfly
Üye
Üye

İletiler: 2

İletigönderen cgural » Pzt Nis 21, 2008 22:19

Vaktini harcayıp bizleri de bu zevkten mahrum bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunarım.Sadri abiyi çok severim.Bizler yetişemedik o yıllara.Keşke diyorum, keşke fellik fellik bilgisayar başında Sadri Alışık filmleri arayacağımıza, o dönemler sinema için bilet arayabilseydik.Sanki zaman sorunu yaşıyor gibiyim, nedir beni bu eskiye çeken, özlettiren?
(...)
Tekrardan teşekkürlerimi sunarım.Çok duygulanıyorum böyle şeyleri izlerken.Sanki bir kenarında ben olmalıydım diyesim geliyor.Ah bir de üst kısmında site ismi yazılı olmasa, en azından izlerken dikkatimizi çekmezdi.Ne diyeyim, sağ olun...
Kullanıcı küçük betizi
cgural
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen ekim15 » Cum Nis 25, 2008 14:05

çok teşekkürler izlememiştim bu belgeseli:)
Kullanıcı küçük betizi
ekim15
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Haz 15, 2008 10:54

Rica ederim. Izleme adresi yenilenmistir.

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

Şu dizine dön: Bir Yudum İnsan

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x