Biz Ne Zamandan Beri Anadolu’dayız?

Biz Ne Zamandan Beri Anadolu’dayız?

İletigönderen mehmetgarip » Pzr Kas 28, 2021 19:18

Anadolu’ya geldiğimiz tarih 1071 Malazgirt zaferiyle olduğunu biliriz. Malazgirt zaferiyle Anadolu’ya aslında geri geldik.

Bir memlekete göçmek için o memleket ile daha önceden bir bağınız olması gerekir. Sizin o memlekette yaşamanız yada atalarınızın o memleket ile bir bağı olması gerek. Kendi geçmişimden bir kesit ile görüşümü destekleyeceğim.

Biz Honamlı Yörükleri Orta Asya’dan geldiğimizde (Aydın Yöresi → Güzelbeyli veya Honamlı ) yurt tutmuşuz. Moğol baskısı ile batıya göç çoğalınca oradan göç edip Antalya bölgesine doğru göç etmişiz. Daha sonra Honamlı Yörüklerinin bir kolu biz Isparta Gedikli köyüne (1937) yerleşmeye başlamışız.

Aydın Nazilli'de 1976 yılında Köytaş A.Ş tekstil fabrikası kurulurken babam ile köyümüzden dört kişi fabrikanın kurulmasına para yatırıp kurucu ortakları olmuşlar. Bunlardan ayrı birkaç Gediklili Nazilli’ye yerleşmişler. Aradan geçen yüz yıllar sonra kendilerini atalarının geldiği eski memlekete bir çağıran olsa gerek.

Önce Anadolu’da Yunan yada Helenlerin çok uzun zamandır yaşadığı algısından bir kurtulalım. Server Tanilli Yüz Yılların Gerçeği ve Mirası birinci cildi okursanız, Anadolu’da başka kavimler varken Yunanlıların gelip onları egemenliği altına aldıklarını öğrenirsiniz.

Benim şahsi görüşüm biz Anadolu’dan Orta Asya’ya gidip döndük. Benimde Çatalhöyük ve Göbeklitepe bizim kalıntımız olacağı yönündeydi.
Avusturyalı ünlü yazar Prof. Erich Feigl 2005 yılında bir konuşmasında şöyle diyor.
‘Bu topraklar sizin. Siz Malazgirt Savaşı’ndan bu yana değil, tam 10 bin yıldır bu topraklardasınız. Unutmayın ki bu, Çatalhöyük’teki kazılarda elde edilen bulgularla kanıtlandı.’
Gazeteci Yazar Mehmet GARİP
Kullanıcı küçük betizi
mehmetgarip
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 48
Kayıt: Sal Kas 06, 2012 22:01

Re: Biz Ne Zamandan Beri Anadolu’dayız?

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş Ara 02, 2021 12:52

Tam 15 bin yaşındaki Türk Halkı'nın ve 7 bin yıllık devletinin Anadolu'daki binlerce yıldır mevcut varlığını ve yaşamını red ve inkar eden ve tüm uzak ve yakın, eski ve yeni emperyal odaklar tarafından türetilerek yayılan yalanlara ve uydurmalara karşı yazılmış tamamen BELGESEL, SOMUT, MUHTEŞEM VE MÜKEMMEL bir yazı. Ünlü bilgin ve uzman arkeolog ve tarihci Prof.FEIGL'in derin bilimsel saptaması, yazının büyük önemini ve yüksek değerini daha da artırıyor. Çok değerli yazarı sayın GARİP'i en yürekten tebrikler, derin saygılar, yeni başarılar, en iyi dilekler sunarak kutlamak gerek.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x