Bölücüler Listesi

Bölücüler Listesi

İletigönderen Erkan Güçiz » Pzt Kas 24, 2014 15:29

Denge ve Denetleme Ağı
Farklı Düşünüyoruz, Bir Arada Çözüyoruz
BİR ARADA

Adları bu; nasıl manalı ve çekici.

“Biz Kimiz?” sorusuna yanıtları şöyle1:
Türkiye’de katılımcı ve çoğulcu demokrasinin güçlenmesi için mücadele eden bir hareketiz. Özgürlük, eşitlik, istikrar, adalet, refah ve barışın garanti altına alınması için güçlü bir denge ve denetlemenin şart olduğunu düşünüyoruz.
Ağımız, daha güçlü bir demokrasi hedefiyle çalışmak isteyen vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulmuştur. Hepimiz farklı yaklaşımlara sahibiz, farklı siyasi partileri destekliyoruz ancak çalışmalarımızda daima demokrasinin tarafındayız
.”

“Hedeflerimiz”2, diyerek, sıralanan başlıklardan birinde, hani şu meşhur ikiz yasalarla, “yerel yönetim” adı altında başımıza bela olarak getirilen, Türkiye’yi bölme projesi var ya, bu vakıf da aynı konuda çalışanlardan biri olduklarını açıklıyor.
Yerel yönetimlerimizin Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı’nın ilkeleri doğrultusunda güçlenmesini için çalışıyoruz
Yerel yönetimler kamu idaresi ve hizmetlerinin önemli bir bölümünü düzenleyebilme ve yönetme hakkı ve yetkisine sahip olmalı bunu da vatandaşların katılımı ile yapmalıdır. Etkin ve vatandaşlara yakın duran bir yerel yönetim için sorumluluk ve yetkilere sahip yerel yetkililerin olması şarttır.
Kararlar merkezden alınmadığında, yerel yönetimler politika üretme ve bütçe açısından güçlendirildiğinde vatandaşlara daha iyi hizmet sunulacak ve onların önceliklerine uygun hizmet ve politikalar üretilecektir. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ile paralel olarak vatandaşların yerel kararların alınması sürecine katılımı güçlendirilmeli, vatandaşların bilgiye ulaşımı sağlanmalı, yerel yönetimlerin hesap verebilirliği sağlanmalıdır.


“Üye Listesi”nde3 tam 185 isim var. “Turuncu Devrim” babası George Soros’un beslediği TESEV (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı) 145 numara ile yer alıyor bu listede. Listedeki isimler şaşırtıcı gelebilir; bazıları bilinçli olarak Türkiye’yi bölme tezgâhında yer alanlar, bazıları ise bu hareketin altında ne yattığını anlamadan, safça, temiz duygularla, ülkemiz için “hayırlı bir iş” yapıyoruz düşüncesiyle buraya katılanlar.

Vakfın kaynakları kimin hizmetinde olduklarını açıkça gösteriyor; ayrıca bir yorum gereksiz.

ABD Başkan Yardımcı Joe Biden, 24 Kasım İstanbul ziyaretinde bu vakıf “ileri gelenleri” ile de “BİR ARAYA” gelmiş.4
Bu beraberliğin haberinde, “Ülkemiz demokrasisinin daha da ileriye gitmesi için denge ve denetleme mekanizmalarının neden model olarak önerildiğini ifade eden temsilciler; hak ve özgürlüklerin garanti altına alınması, vatandaş-devlet ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi gibi konularda, başta anayasa olmak üzere diğer yasal ve kurumsal süreçlere ilişkin değişiklik önerilerini de paylaştılar” diyorlar. Hani Recep Tayyip Erdoğan’ın “İleri Demokrasi”si var ya, işte o çeşit demokrasiyi ülkemize getirme konusunda, vakıfla Biden anlaşmışlar.


Hayırlı vakıflar olsun ülkemize…


1. http://birarada.org/
2. https://www.dropbox.com/s/t5v27bz2scgrvqc/DDA%20Uzun%20Vadeli%20Hedefler.pdf
3. https://www.dropbox.com/s/8w91n52spt20elf/DDA%20%C3%9Cye%20Listesi.pdf?dl=0
4. http://birarada.org/kategori/haberler/59274/denge-ve-denetleme-agi-amerika-birlesik-devletleri-baskan-yardimcisi-joe-biden-ile-bir-araya-geldi.
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Re: Bölücüler Listesi

İletigönderen Erkan Güçiz » Cmt May 21, 2016 1:25

2016 GÜNCELLEME

Sivil Örümceğin Ağında...

Türkiye'de 286 STK Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve fonlanan projesi kapsamında.
Denge ve Denetleme Ağı’nın gelir kaynaklarının nerdeyse yarısı, yüzde 45’i AB fonlarındandır.
Yüzde 21 ABD, yüzde18 İngiliz, yüzde 7 Hollanda istihbaratı fonlarından beslenmektedirler
Siz bu örgütlerden biriyle hasbelkader ilişkiliyseniz ve Atatürkçüyseniz, bulunduğunuz ortamları ve oradakileri sorgulamak görevinizdir.


Resim


ÜYELERİMİZ
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18


Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x