BOP Eşbaşkanı Tayyip'in İsrail sevgisi

Genel & Güncel Konular

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 07, 2009 11:49

AKP, İsrail’i kınayan Meclis bildirisinin yayınlaması engel oldu

CHP bir bildiri hazırlayıp, AK Parti’ye gitti. Meclis bildirisi yayınlamak istedi. AK Parti, itiraz etti. O bildiri neyle ilgiliydi dersiniz?...

TBMM Genel Kurulu’nun, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları kınayan bir bildiri yayınlaması konusunda AK Parti ile CHP arasında kriz çıktı. CHP’nin bildiri yayınlanması isteğini AK Parti kabul etmeyince TBMM adına ortak bildiri yayınlanmadı.
CHP kendi hazırladığı bir bildiriyi basın ve kamuoyuna açıkladı.

HASSAS DENGE VAR

Edinilen bilgilere göre; CHP Grup başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin hazırladığı bildiri metni ile AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’a gitti. Bozdağ'a bir bildiri hazırladıklarını ancak bunun tüm partilerin ortak bildirisi olarak TBMM Genel Kurulu’nda okunmasını arzu ettiklerini bildirdi.

Bozdağ, AKP Grubu olarak kendilerinin de bir bildiri metni hazırladıklarını ancak Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin bu tür bir bildiri yayınlanmasını sakıncalı bulduklarını söyledi.

Hassas bir konu olduğu ve bu konuda dengelerin iyi gözetilmesi yönünde Dışişleri’nden uyarı aldıklarını anlatan Bozdağ’ın Meclis adına bir bildiri yayınlamaya sıcak bakmadıklarını bildirdi. Bunun üzerine; CHP ortak bir bildiri yayınlatamadı ve kendi bildirisini basın ve kamuoyuna açıkladı.Kaynak
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Ram » Çrş Oca 07, 2009 13:14

Ben olsaydım vereceğim ilk tepki bu olurdu. Chavez gerçekleştirdi ya...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen luzismud » Çrş Oca 07, 2009 18:17

Venezuela'nin tepkisi hakkinda bir baslik acmistim ama konu burada gündeme geldigi icin üzeri cizilmis... Saygi duyarim...

Ama yine de bu tepkinin kendine münhasiran bir baslik hakettigini düsünüyorum...
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı
 
İletiler: 170
Kayıt: Cum Mar 21, 2008 1:25

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 07, 2009 18:22

luzismud, eyvallah. Basligin kilidini kaldiriyor, lâkin sizden bölüm kurallarina uygun olarak basligi düzenlemenizi rica ediyorum (haberin kaynagini ve baglanti adresini icermesi vs.).
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen mukanorkan » Prş Oca 08, 2009 20:31

O ödülü geri ver

ABD'nin limitsiz desteği ile Gazze'de soykırım operasyonuna girişen İsrail'i nefretle karşılayan vatandaşlar, 2004 yılında Amerikan Yahudi Kongresi'nden "Cesaret Ödülü" alan Başbakan Erdoğan'dan, biran önce bu ödülü iade etmesini bekliyor.
Onur kırıcı ödül

Vatandaşlar Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Amerikan Yahudi Kongresi'nden "Cesaret Ödülü" alan dünyadaki tek Müslüman Devlet adamı olarak kalmasının onur kırıcı olduğunu belirterek, "Gazze'de böylesi akıl almaz insanlık dramı yaşanırken, Erdoğan bu onur kırıcı ödülü derhal iade etsin" diyor.

Çevik bir'in dostları


28 Şubat'ın önemli isimlerinden dönemin Genelkurmay Başkanı Çevik Bir de, 28 Şubat sürecinde sık sık ABD'ye giderek kısa adı JİNSA olan Yahudi Ulusal Güvenlik Komitesi üyeleri ile bir araya gelmişti.

İsrail'e hizmet ödülü


Amerikan Yahudi Komitesi, Amerika'nın en önde gelen ve etkin Musevi lobilerinin başında bulunuyor. Amerika'da 33 merkezi bulunan komite, özellikle İsrail'e hizmet eden ve edeceğine inanılan devlet adamlarına ödül veriyor.

İki haftadır, Filistin'in Gazze Şeridi'nde çoluk çocuk demeden yüzlerce insanı katleden soykırımcı İsrail'e tüm dünyadan ve Türkiye'nin dört bir yanından öfke yağıyor. Vatandaşlar Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kısa adı AJC olan Amerikan Yahudi Kongresi'nden "Cesaret Ödülü" alan dünyadaki tek Müslüman Devlet adamı olarak kalmasının onur kırıcı olduğunu belirterek, "Gazze'de böylesi akıl almaz insanlık dramı yaşanırken, Başbakan Erdoğan ödülü derhal iade edip, Türkiye'nin onurunu kurtarmalıdır" diyor.

Türkiye-İsrail dostluğu geliştirilmeli"


Kısa adı AJC olan Amerikan Yahudi Kongresi, 2004 yılı Ocak ayında New York'taki HSBC binasında düzenlenen törenle Başbakan Tayyip Erdoğan'a 'Cesaret Ödülü' verilmişti. Ödül tüm dünya basınında, "Erdoğan, Yahudi Kongresi'nden cesaret ödülü alan dünyadaki tek Müslüman devlet adamı" olarak bahsedilmişti. Törende konuşan Başbakan Erdoğan da, Türklerle Yahudilerin yüzyıllar içinde yoğrulan dostluk ve güven ilişkilerinin yeni dünyadaki yansımasını burada gördüklerini belirterek, şöyle konuşmuştu: "Türkiye ile İsrail arasındaki dostluk, anlayış ve güven temelindeki ilişkiler daha da geliştirilebilir. Ortadoğu'da salt askeri güç kullanımıyla çözüm bulunamaz. Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazır."

İkinci cesaret ödülü


Amerika'daki etkin Musevi lobilerinden Anti Defamation League (ADL) ve American Jewish Committiee (AJC) 2004 yılında ayrı ayrı Başbakan Erdoğan'a "Cesaret Ödülü" vermişti. Başbakan Erdoğan, 2004 yılında ABD'deki Musevi lobisinin etkin kuruluşlarından Anti Defamation League'den de(ADL) 'cesaret ödülü' almıştı. Anti Defamation League Erdoğan'a, 2. Dünya Savaşı'nda Türk diplomatların Musevilerin hayatını kurtarmasından dolayı 'İlgi Göstermeye Cesaret Etmek Ödülü' verdi. Başbakan Erdoğan daha önce de, kısa adı CSIS olan Uluslararası Araştırma ve Strateji Merkezi'ne giderek konuşmalar yapmıştı.

Musevi olmayan tek Başbakan

Tayyip Erdoğan'a "cesaret ödülü" veren "American Jewish Congress" (AJC) adlı kuruluş, WJC"ye bağlı. Theodore Herzl tarafından Dünya Musevilerini bir "ulusal yurda" kavuşturma amacıyla 19. yüzyıl sonunda kurulan "World Jewish Congress" (WJC) İsrail devletini kurmakla amacını gerçekleştirmiş bir Yahudi teşkilatı. Daha önce AJC tarafından 10 kadar kişi ödüle lâyık görülmüştü; bunlar arasında İsrailli veya Musevi olmayan tek Müslüman devlet adamı Tayyip Erdoğan.

İkinci cesaret ödülü


Amerika'daki etkin Musevi lobilerinden Anti Defamation League (ADL) ve American Jewish Committiee (AJC) 2004 yılında ayrı ayrı Başbakan Erdoğan'a "Cesaret Ödülü" vermişti.

Başbakan Erdoğan, 2004 yılında ABD'deki Musevi lobisinin etkin kuruluşlarından Anti Defamation League'den de (ADL) 'cesaret ödülü' almıştı. Anti Defamation League Erdoğan'a, 2. Dünya Savaşı'nda Türk diplomatların Musevilerin hayatını kurtarmasından dolayı 'İlgi Göstermeye Cesaret Etmek Ödülü' verdi.

Ecevit de boynuz ödülü almıştı


Amerikan Yahudi Kongresi, 17 Ocak 2002'de dönemin Başbakan Bülent Ecevit'e de Boynuz şeklindeki "Dostluk ve Barış Ödülü" vermişti. Ecevit'e bu ödül "Daha güvenli ve demokratik bir dünya için Amerika ve İsrail'le yaptığı ortaklıktan dolayı" bir teşekkür olarak sunulmuştu. Kongre'nin, dostluk ve cesaret ödüllerini, İsrail'e hizmet edenlere verdiği kaydediliyor.http://www.milligazete.com.tr/haber/o-o ... 110079.htm
Kullanıcı küçük betizi
mukanorkan
Üye
Üye
 
İletiler: 425
Kayıt: Çrş Oca 07, 2009 16:18

İletigönderen mukanorkan » Prş Oca 08, 2009 20:35

Adam gibi adam HUGO CHAVEZ
Kullanıcı küçük betizi
mukanorkan
Üye
Üye
 
İletiler: 425
Kayıt: Çrş Oca 07, 2009 16:18

İletigönderen kgursu » Prş Oca 08, 2009 21:45

mukanorkan yazdı:Adam gibi adam HUGO CHAVEZ


aynen katılıyorum, :alkis:
Kullanıcı küçük betizi
kgursu
Üye
Üye
 
İletiler: 495
Kayıt: Çrş May 21, 2008 4:47

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Oca 18, 2009 1:21

'İsrail'le ilişkileri kesmem'

BOP Eşbaşkanı: "Bekara karı boşamak kolaydır." (ABD ve İsrail'in kuması olduğumuzu itiraf ediyor!)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, siyasetçilerin, parlamentodaki görüşmelerde ''İsrail ile ilişkileri kesin'' dediğini belirterek, ''Bizden önce sen vardın iktidarda, sen niye kesmedin? Bir defa biliyorsunuz, beni affedin, bekara karı boşamak kolaydır. Hesabı iyi yapın'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, çok önemli bir süreçten geçildiğini, dünyada ciddi sıkıntılar yaşandığını belirtti. Bütün bu sıkıntılar karşısında Türkiye'nin nasıl bir tavır sergilediğinin görüldüğünü kaydeden Erdoğan, Gazze'deki olaylar karşısında Türkiye'nin kararlı bir duruş sergilediğini dile getirdi. Erdoğan, ''Şunu söyledik: Hiçbir zaman güçlü haklı değildir, haklı güçlüdür. Biz bunu biliriz. Bunu İsrail'e de anlattık'' diye konuştu.

İsrail ile Türkiye'nin münasebetlerinin farklı olduğunu ifade eden Erdoğan, ''Zaman zaman bazıları çıkıp, siyasetçiler, parlamentodaki görüşmelerde, 'Hemen İsrail ile ilişkileri kesin' diyor. Bizden önce sen vardın iktidarda, sen niye kesmedin? Bir defa biliyorsunuz, beni affedin, bekara karı boşamak kolaydır. Hesabı iyi yapın'' diye tepki gösterdi.

Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi'ndeki geçici üyeliği için yoğun çalışmalar yaptıklarını, özel temsilcinin şu anda bir haftadır Mısır, Şam ve Tel Aviv'de dolaştığını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

''Buradaki ekiplerimiz çalışıyor, dolaşıyorlar ateşkesi derhal sağlayalım diye. BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Sekreteri bizdeydi. Ziyaret etti, bunları kendisiyle de konuştuk. İnanıyorum ki bugün yarın ateşkes sağlanacaktır. Bunun temennisi içindeyiz. İstiyoruz ki kan olmasın, mazlumlar ölmesin. İnsani yardım noktasında Türkiye Cumhuriyeti olarak Filistin'de, Gazze'de bugüne kadar olduk, bugünden sonra da olacağız. İnşallah gerek onların gıdasından, ilacından, jeneratöründen, altyapısının düzeltilmesinden üzerimize düşen neyse bunları milletimiz adına biz yapacağız.''Resim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Egeli » Pzr Oca 18, 2009 2:45

.
En son Egeli tarafından Sal Kas 04, 2014 15:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye
 
İletiler: 1724
Kayıt: Cum Mar 09, 2007 17:40

İletigönderen Panzehir » Pzr Oca 18, 2009 18:16

Chavez'den sonra, Bolivya da İsrail ile tüm ilişkilerini askıya almış.

RTE ise: "Bekara karı boşamak kolay!" , "Bakkal dükkanı işletmiyoruz." diye yırtınmaya devam ediyor.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Oca 18, 2009 18:34

.Mehmet., nikahi saglam kiymislar, bosayamaz tabii :twisted: Birak bosamayi, Meclis'ten kinama dahi cikartmadilar! Bunlarin hocasi da böyleydi :arrow: http://www.guncelmeydan.com/forum/belgelerle-dincilerin-siyonizm-israil-ile-isbirligi-vt18226.html
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Panzehir » Pzr Oca 18, 2009 19:04

Türk-Kan, bunlar Telak-i Selase'yi bilmemezlikten geliyorlar. :)

Halbuki, üç defa aynı şeyi söylemeleri gerekirken hem de papağanlık taklidini iyi yapıyorlarken. :twisted:

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Türk-Kan » Sal May 26, 2009 20:42

One minute! İsrail, katliamcı değil yatırımcı imiş!

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen maydonos » Sal May 26, 2009 20:46

Dunya yi kuresel guc yonetiyor kimseyi alkislamayin. Dikkat edin kim kimin kuyusuna su tasiyor bilinmez. Ataturk disinda hicbir lidere guvenmem, alkislamam.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: BOP Eşbaşkanı Tayyip'in İsrail sevgisi

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Eki 07, 2009 14:38

Erdoğan'dan Yahudi açılımı

Başbakan Erdoğan öğrencilere ilginç örnekler verdi:


Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 2009-2010 eğitim yılı açılışında konuşan Erdoğan başarı için Yahudi modelini örnek verdi:

"Ben başarıda üç şeye inanırım
- İnsan yönetimi
- Bilgi yönetimi
- Para yönetimi

Bunları başarırsak refahı yakalarız İyi bilim adamları yetiştireceğiz. Parayı iyi yöneteceğiz. Örneğin Yahudilerin çok ciddi keşifleri var. Oturdukları yerden para basıyorlar. Telefonun geçmişinde ve ampulün geçmişinde bunu görüyorsunuz. Hala onun rantını almaya devam ediyorlar.

Ben belediye başkanlığı dönemimde İstanbul’daki Yahudi vatandaşları inceledim. Çoğu mülk sahibi olmazlar en iyi yerlerde kiracı olurlar. Çünkü mülk sahibi olmak parayı bağlar. Ama kiracı olunca parayı işletmeyi sürdürür

Ama bizler ne yapıyoruz? Elimizde ne varsa gömeriz bir yere ticaret yapmayız."


Gerçek Gündem
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x