Borsa Yorumları Nereden Takip Edilir?

Bilim, teknoloji ve genel ağ (internet) hakkında her türlü yazıyı burada paylaşabilirsiniz. Alt bölümler şunlardır: Uzay, Küresel Isınma / Ekoloji, Bilim ve Toplum, Tutum (Ekonomi)

Borsa Yorumları Nereden Takip Edilir?

İletigönderen gunceakay » Çrş Ara 13, 2017 11:51

Resim

Bir borsacının en önemli görevlerinden birisi, piyasa takibi yapmaktır. Çünkü piyasalarda meydana gelen dalgalanmalara göre kazanç veya kayıpla karşılaşmaktadır. Kazanç elde edebilmek için piyasa hareketleri doğru yorumlanmalı ve buna uygun pozisyonlar alınmalıdır. Anlayacağınız bunların hepsi birbirine bağlı durumlardır ve elde edeceğiniz başarı da zinciri koparmamanıza bağlıdır.

Borsanın genel seyri hakkında günlük ve anlık olarak uzmanlar yorumlar yapmakta, meydana gelen değişimleri incelemektedir. Bunlar sabahları günlük bültenler olarak yayınlanmaktadır. Aynı zamanda haftalık ve aylık gibi raporlar da özel olarak hazırlanıp, yatırımcıya sunulmaktadır. Tüm bunların dışında bilanço açıklamaları, yapılan anlaşmalar veya önemli gelişmeler sonrasında da uzmanlar, şirketler için özel raporlar yayınlamaktadır.

Aracı kurum ve bankaların piyasa uzmanları tarafından hazırlanan borsa yorumları, birer yatırım tavsiyesi değildir. Bunlara göre doğrudan alım – satım kararı alınması yanlıştır. Ama yatırımcıların bu yorumları takip etmesi, piyasalara farklı bakış açıları elde etmeleri açısından önemlidir. Her bir uzmanın borsa öngörülerini takip etmek, piyasada atladığınız veya kaçırdığınız gelişmelerin fark edilmesi açısından da önemlidir.

Genel olarak borsanın seyrinin yorumlandığı raporlar dışında; sektörlere, şirketlere ve hisselere özel olarak raporlar da yayınlanmaktadır. Borsa yorumları dışında bu raporları takip etmek de portföyünüzde yer alan hisse senedi için alternatif öngörüler sunmaktadır. Anlayacağınız bir borsacı için günümüzde birçok imkan vardır ve bunlardan faydalanarak daha iyi işlemler gerçekleştirilebilir. Elbette size düşen, bu imkanları nasıl değerlendireceğinizi doğru bir şekilde anlamaktır.

Borsa yorumlarını ve diğer raporları takip etmek için internet gibi büyük bir kaynak her zaman elinizin altındadır. Gerek borsa blogları gerekse aracı kurumlara ait yatırımcı sayfaları aracılığıyla yorum ve rapor takibi yapabilirsiniz. Bunları düzenli olarak bir programa dahil ettiğiniz zaman, çok fazla dağılmadan günün gelişmelerini izleyebilir ve oluşturacağınız pozisyon üzerine çalışabilirsiniz. Ayrıca borsa yorumlarını ve raporlarını, tek bir sayfada sunan bloglar bulunmaktadır. Bu blogları belirleyerek direkt onları ziyaret edebilir, farklı uzmanların borsa ve aynı hisseler için ne dediklerini izleyebilirsiniz.

Borsada başarılı olmak için tıpkı sınava hazırlanan bir öğrenci gibi davranmalısınız. Planlı programlı bir şekilde çalışmalısınız ve istikrarlı davranmalısınız. Yatırıma başlamadan önce ve sonra, kontrol etmeniz her noktayı ayrıntıları ile gözden geçirmelisiniz. Ancak bu şekilde borsa riskleri minimum düzeye indirebilir ve başarılı olabilirsiniz. Piyasayı yorumlamalı, analizler yapmalı ve meydana gelen değişimlerin nedenlerini araştırmalısınız. Meydana gelen değişimlerden emin olmadan da yatırım kararı almamalısınız.

Kaynak: http://www.borsanedir.co/
Kullanıcı küçük betizi
gunceakay
Üye
Üye
 
İletiler: 22
Kayıt: Pzt Kas 20, 2017 18:33

Şu dizine dön: Bilim ve Teknoloji

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x