Bu gençler proje üretiyor-muş

IRI'nın Arıları

Bu gençler proje üretiyor-muş

İletigönderen Ram » Sal Kas 25, 2008 1:02

BU GENÇLER PROJE ÜRETİYOR

ARI Hareketi’nin bu yıl 9.sunu organize ettiği GençNET konferansında gençler Çevre, Enerji ve Teknoloji konularında özgün ve uygulanabilinir projeler üretti.

9.GençNET konferansı, İstanbul’dan ve Anadolu’nun farklı illerinden gelen yüzlerce gencin etkin katılımıyla 1-2 Kasım tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde başarıyla gerçekleştirildi. 9. GençNET konferansı Çevre, Enerji ve Teknoloji adlı çarpıcı ve güncel temasıyla İstanbul’un yanı sıra Anadolu’dan gelen çok sayıda öğrencinin de ilgi odağı oldu.


Siemens Genel Müdürü Bülent Tasar’ın başarılı yönetimiyle gerçekleştirilen konferansta Intel Ortadoğu – Türkiye – Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz teknoloji konusunda etkileyici bir sunum gerçekleştirdi. İldeniz, bilişimin yaygınlaşması gerektiğini belirtti. APS Tekstil Genel Müdürü Osman Benzeş, gençlere çevre konusunda duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

İnfina Yazılım Genel Müdürü Nejat Özek bir sivil toplum örgütüne üye olmanın önemini vurguladı. Özek, enerji konusunda doğru enerji planları yapmanın ve artık yenilebilir enerji kaynaklarından yararlanmanın zorunlu hale geldiğini belirtti. Atölye çalışmalarında katılımcı gençler alanında uzman moderatörlerin yönlendirmeleriyle Çevre, Enerji ve Teknoloji konularında özgün ve uygulanabilir projeler üretti. Zengin bir programın sunulduğu 9. GençNET konferansında Ahmet Mete Işıkkara, Yasemin Sungur gibi değerli isimlerin yer aldığı paneller gerçekleştirildi. Volkan Konak, renkli kişiliği ve keyifli sohbetiyle gençlerle bir araya gelerek birikimlerini paylaştı. Gençler, Kaan Solcum’un ritim ve performans gösterisiyle hoşçavakit geçirdi.

Panellerden sonra gerçekleştirilen atölye çalışmalarında gençler çevre, enerji ve teknoloji konularında yerelde ve ulusalda yürütülebilecek olan birbirinden etkin çeşitli projeler hazırladılar. GençNET ekibi tarafından incelenen projelerin çıktıları kamuoyuna duyurulacaktır.

ARI Hareketi organize ettiği `Katıl ve Geleceğini Yarat` konferanslar serisine her yıl güncel temalarıyla gençlerin fikir, proje üretmelerine olanak sağlayarak ve onları destekleyerek önümüzdeki yıllarda da etkin bir biçimde devam edecektir.

Saygılarımızla bilgilerinize sunarız.

Nazlı Çakıroğlu

Genel Sekreter


Resim

Resim

Kaynak:
İm (Kod): Tümünü seç
http://www.ari.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=290&Itemid=0
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Şu dizine dön: ARI

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x