BU KADAR MI BALIK HAFIZALISINIZ?

BU KADAR MI BALIK HAFIZALISINIZ?

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Ağu 09, 2022 2:45

BU KADAR MI BALIK HAFIZALISINIZ?
Osman Kavala eski CİA danışmanı Henri Barkey ile yemekte bir araya geldikleri iddiası ve darbe planlamakla suçlanmış, bu suçlama nedeniyle yargılanmıştı.
Henri Barkey kaç sene geçtikten sonra yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında 18 Temmuz 2016 günü, İstanbul’da Karaköy Lokantası’nda yemek yediği kişinin Osman Kavala değil, gazeteci(!) Aslı Aydıntaçbaş olduğunu yazdı…

Televizyonlarda Aydıntaçbaş’ın bu durumu neden sakladığı üzerinde fikir yürütülüyor. Aydıntaçbaş saçma sapan bir açıklama yaptı. Barkey’e kızıyor.

Yahu, ne kadar balık hafızalısınız. Bu Aslı Hanım’ın ilk vukuatı değil ki. Ergenekon kumpas davasındaki rolünü ne çabuk unuttunuz?

Ergenekon kelimesinin 2006 yılında ilk defa Aydıntaçbaş’ın bir yazısında geçtiğini… Yazısında devlet içinde örgütlenmiş “bürokrat, asker, gazeteci ve siyasetçilerden oluşan gizli bir örgütten” bahsettiğini… Bu yazıdan bir-iki ay sonra Ümraniye bombalarının ortaya çıktığını.. Arkasından.tutuklamaların başlatıldığını ne çabuk unuttunuz.

Ayrıca bugün Kavala’ya yaptığını, O gün de “şimdinin döneği” Perinçek’e yapmıştı.

Odatv bu konuyu haberleştirmişti. Haber yorumda;
“Ergenekon davasında savcılığın İP lideri Doğu Perinçek’in yazdığını iddia ettiği, buna dayanılarak Perinçek’in "Ergenekon yöneticisi" savıyla yargılandığı belgeleri Perinçek’e gazeteci Aslı Aydıntaşbaş'ın verdiği ortaya çıktı.

Dört yılı aşkın süredir Silivri’de yatan ve Ergenekon örgütü lideri olarak suçlanan Doğu Perinçek’e bu belgelerin Aslı Aydıntaşbaş tarafından verildiğinin ortaya çıkması sonucunda, Perinçek’in Ergenekon’un lideri olduğu iddiası da çökmüş oldu.

Ama neden dört sene beklendi, bunu kimse sormadı.

Ergenekon’u baştan mahkûm eden ve bu konuda geri adım atmamaya yemin etmiş medya grubu bunu hiç sorgulamadı. Aydıntaşbaş ise neden dört yıl beklediğini açıklayamadı.

Bir gazetecinin, hem de kendi verdiği belgeler nedeniyle bir parti liderinin yargılanmasına yardımcı olduğunu ve bundan da hiç "hicap" duymadığını kimse yazmadı.
Gazeteciliğine kaldığı yerden devam ediyor Aslı Aydıntaşbaş. Bunu kabul etmek, hiç olmamış gibi görmek ve nedenini sorgulamadan geçmek mümkün mü?
https://www.odatv4.com/makale/asli-aydi ... J56OC_HQ10

Şimdi gene neden bekledi diye soruyorsunuz? Ne kadar balık hafızalısınız. Aslı Aydıntaçbaş belli ki görevini yapıyor.

Sorgulamanız gerek bu görevi nereden ve kimlerden aldığıdır.

O gün Odatv’nin sorduğu soruya ilaveten;
Bir gazetecinin, hem de kendi verdiği belgeler nedeniyle bir parti liderinin yargılanmasına yardımcı olduğunu ve bundan da hiç "hicap" duymadığını, Kavala olayında da sessiz kalarak kendini tekrarladığını ve hala “hicap” duymadığını yaptığı açıklamadan anlıyoruz.

Bizler unuttukça bunlar gazeteci kılığında yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.
Unutmak! Halk tamam da, fikir yürütenlerin, televizyonlardan ahkam kesenlerin de bu kadar balık hafızalı olması utanç verici. Bari not alsaydınız.

Zahide UÇAR (09 Ağustos 2022)
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır.
Bir hamalın yükü geçicidir; fakat sahtekâr bir politikacının yükü kalıcıdır çünkü onun dolandırıcılıklarının muazzam yükünü her daim akılsız toplumlar taşımaktadır.
Üçkâğıtçı politikacılar tarafından sürekli olarak kandırılan, tekrar tekrar aldatılan bir millet için hangi sıfat kullanılabilir? Şaşkın? Çok hafif! Ahmak? Yeterli değil! Beyinsiz? Evet, işte tam da sıfat budur! Aptal kalabalıklar, sahtekâr politikacıların en büyük servetidir!
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 1563
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Şu dizine dön: Zahide UÇAR

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x