Bu nasıl demokrasi,nasıl çok seslilik,nasıl fikir özgürlüğü?

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

İletigönderen dervishizir » Cmt Oca 31, 2009 2:05

Akıl mantıkmı kalmadı anlamadım yahu el insaf hiçmi bilginiz yok başta veridğin çöpe atılan linklerde akıl ziyanı yazılara hak verip hak korumak için kafa yormak bile hakdeğildir. evet dediğim doğrudur kim yazmışsa o bahsettiğim teşkilatlara şimdi bağlı değilse bile yakında bağlarlar o yazan kişiyi sen değilsende yazana demiştim ki savunan ve o yazılara hak vereninde var olmasından şüphe ve korku duyarım bunu tam olarak belirteyim. herneyse ben zamana kalsın diyorum Türk-Kan ın anlatımı zaten uygun ve kusursuz. kendisine çok teşekkür ederim.
Kullanıcı küçük betizi
dervishizir
Üye
Üye
 
İletiler: 144
Kayıt: Sal Ağu 19, 2008 1:40

İletigönderen hirbo06 » Cmt Oca 31, 2009 2:06

alsulu yazdı:Demokrasi dedigin fikir özgürlügü dedidigimiz seyler aslinda yok,avrupada herhangi bir yahudi aleyhine hicbir sey söyleyemezsin,isvicrede ermeniler aleyhine bir sey söylediginde ne olacagini hepimiz gördük,bunlar bati sirinligidir,baska da bir sey degildir,


Orada soyleyemezsin oyleyse bizdede soylenmesin bu mudur demek istedigin. Demokrasi vs yokmus... Kim dedi...E avrupa oyle yapiyor oradan ogrendim...


alsulu yazdı:insanlar sadece kendi görüslerini duymaktan hoslanirlar,


Anlasilan o ki sende bu yaklasima hak vermektesin. Itiraz ettigimiz bu idi.

alsulu yazdı: bu güne kadar sessiz izlemeyi tercih ediyordum,gayet seviyeli ve kaliteli bir site burasi,bir cok sey ögrendim,moderatörler de dua et ki sadece cöpe atmislar seni de silebilirlerdi...Baska kapiya bence...


Oncelikle aramiza hosgeldin. Ne var ki daha ilk mesajinda beni "baska kapiya" diye kovma girisimide nedir. Hangi ustun birikimin eseridir. Egitim ve kultur seviyen nedir bilemiyorum ancak dedigimi bir dusun istersen...

Saygilar
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye
 
İletiler: 156
Kayıt: Cmt Kas 10, 2007 18:48
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen Ram » Cmt Oca 31, 2009 4:17

hirbo06 yazdı:
Türk-Kan yazdı:Basliklari kilitleyip cöpe atan benim.

GüncelMeydan herhangi bir forum sitesi degildir. GüncelMeydan'in II. Milli Mücadele'de üstlendigi bir görev vardir (tabii su an II. Milli Mücadele icinde bulundugumuzun bilincinde olmak da gerekir).

Ülkemizin üzerine tartismamiz gereken onca mühim sorunu varken, vaktimiz kendini peygamber ilan eden sahsiyetlere ayiramayacak kadar degerlidir.

Bizim anladigimiz Milliyetcilik, Türkcülük Gazi Mustafa Kemâl Atatürk Milliyetciligidir.

"Demokrasi, cok seslilik, fikir özgürlügü" adina bölücülere, irkcilara, meczuplara yer vermiyoruz.


Turk-Kan, yazdiginiz cevaptan yola cikarak, size birkac tavsiyede bulunayim izin verirseniz. Izin verirseniz diyorum keza ne "sizin" II. Milli Mucadele'niz cercevesinde bu forum sitesinde soylenilmeye layiktir, ne sizin sansurunuzden gecer ve yayinlanir, neler yayinlanmaz bilemiyorum. Bu sebeple; birinci ve ilk tavsiyem bu forum sitesinde acilabilecek basliklardan neler "sizin" II. Milli Mucadelenize hizmet eder neler etmez aciklayan maddeler halinde bir aciklama mesaji atmanizdir uyelerinize ve genele.


"İzin verirseniz diyorum"

Veriyoruz Hırbo. Vermeseydik, bu başlığı sürdüremezdin. Dolayısıyla bu izin isteme söylemin art niyetlidir.

"Ne sizin II. Millî Mücadeleniz çerçevesinde bu forum sitesinde söylenilmeye layıktır?"

Neyin lâyık olup olmadığını, I. Millî Mücadele'yi, Gazi Paşa'yı okuyarak öğrenebilirsin. Zararlı haşeratların ve meczupların düşüncelerini yayınlamıyoruz.

II. Millî Mücadele tanımımızdan yola çıkarak, bu mücadeleyi -kendince kinayeli bir tavırla- bize mâl etmişsin. Biz sahipleniriz sahiplenmesine de, bu mücadeleyi tekelimize almak gibi ne bir niyetimiz, ne de bir gücümüz vardır. Biz bu mücadelenin küçücük bir parçasıyız. Lâkin esas üzerinde durulması nokta, II. Millî Mücadele'yi kendinin dışında görüşündür. Neden¿? Kuvvetle muhtemel, bu tanımı yapıp bir meczubun iletilerini çöpe gönderdiğimiz için. Bunun için, senin garip değerlendirmene göre II. Millî Mücadele, "bizim II. Millî Mücadelemiz" oldu. Sırf bu yüzden, kendini koca mücadeleden ayrı tuttun.

"Ne sizin sansürünüzden geçer ve yayınlanır, neler yayınlanmaz bilemiyorum"

Yine kendince kinayeli bir tavırla, bilmediğini iddia ettiğin fakat bilmen gereken bir kıstası sormuşsun. 10 Kasım 2007 yılından beri üye olduğun ve aralıklarla yazdığın forumda, neyin sansürleneceğini, neyin sansürlenmeyeceğini öğrenememeni bana açıklayamazsın.

Iddianizin aksine, ulkemiz uzerine oldukca kafa yoran ve betimlemenizin aksine "boluculuk", "irkcilik" ve "meczupluk" gibi kavramlarla ilgisi olmayan, bilakis karsi olan, bir insan oldugumu belirtirim. Ne var ki, siraladigim sifatlari tasimamam ne demokrasiyi savunmama nede fikir ozgurlugu ve cok sesliligi desteklememe engel degildir. Anlayacaginiz, mesajlarini sildiginiz arkadasi savundum diye, ne benim ulkemin icinde oldugu durumdan yola cikarak fikirler/careler uretmeye calismami engeller, nede beni bolucu, irkci veya meczup yapar.


Bu "iddianız" dediğinin koca bir yalan olduğunu söyleyebilirim. Zira burada senin şahsına karşı, ileri sürdüğün ithamların hiçbiri yoktur. Varsa göster, belki ben görememişimdir.

Demokrasi, (özellikle son yılların) emperyalizm unsurlarından, turuncu devrim ihracının süslü bir parçasıdır. Demokrasi, özgürlük, şu-bu... Gerçek bir demokrasiden bahsediyorsan, bir demokraside bir meczupun yerinin olamayacağını, zira akıl sağlığı yerinde olmayan birinin demokrasi kavranımı özümseyemeyeceğini, ayrıca akıl sağlığı yerinde olmayan birinin düşüncelerinin önem arzetmediğini bilmen gerekir. Tuncay Güney gibilerine, Hasan Mezarcı gibilerine, Hüseyin Görüm gibilerine ve bunların düşüncelerini savunanlara elbette forumumuzda yer yoktur.

Elbetteki, site yetkilisi vasfi ile istediginiz mesajlari yayinlayip yer verme, istemediklerinizi yayinlamama hakkina sahipsiniz, ancak bu size sizin karariniza katilmayanlari ve elestirenleri, sizin anladiginiz, bizim bastan beri benimsedigimiz Ataturk milliyetciligi disinda varsayma ongorusunu saglamaz, bolucu, irkci, meczup hic yapmaz. Mevzu onemsiz bir olay uzerine meydana gelmis olsa da, benzer durumlar AKP yonetimi altindada cokca sahit oldugumuz durumlara benzer bir intiba uyandirdi bende, "yuksek musadenizle". Anlasilan o ki demokraside, fikir ozgurlugude, cok seslilikte sinirlari bastaki yoneticilerin dunya gorusleri, dusunsel derinlikleri cercevesinde cizilen ve kat-i surette uyulmasi gereken kurallardan olusan bir sistem olsa gerek. Yine anlasilan, bunlara elestiri getiren veya herhangi bir sekilde katimayanlar ise "tanimlanan" misyonun disina cikan yani, Ataturk milliyetciliginden uzak, boluculuk, irkcilik ve meczupluk gibi temayuller tasiyan bireylerdir.


Yine kendini bir şeylerin dışında görerek ve yine şahsına karşı olmamış ithamları sıralayarak hayâl dünyasında yaşadığını söyleyebilirim. Üstelik, bizi ampûl yönetimiyle kıyaslaman da ayrı bir saçmalıktır. İstersen bunu da tartışalım sevgili Hırbo. Anket dahi düzenlerim senin hatırın için. Yine kendince kinayeli "yüksek müsadenizle" deyip bir şeyleri kanıtlama çabasına girmişsin. Ne gereği vardı Hırbo¿?

Tekrar ediyorsun, tekrar edelim. "Demokrasi, fikir özgürlüğü, çok seslilik" adına örnekler vereyim:

Kürtlere özerklik ya da Kürdistan istemi, demokrasi adınadır. Pekaka destekli DTP'nin Meclis içinde barınıp bir şeyleri savunması fikir özgürlüğü adınadır. Kürtçe TV çok seslilik adınadır. Senin sivil örümceklerden de bîhaber olduğun anlaşılmaktadır. Bu birinci noktadır. Bu kavramları öyle alelade kullanamazsın.

İkinci noktaya gelirsek; peygamberlik iddiasında bulunan birinin sözüm ona Türkçü fikirlerinin tarafından tartışılma isteği ve bu konuların kaldırılmasını sonucunda bizleri baskıcı-sansürcü-faşist ilân etmendir. Bu iftiralarına, "çok seslilik, demokrasi yahut fikir özgürlüğü" adına göz yumuyor değilim. Tek temennim, bir daha böyle ahmakça iddia ve iftiralarla, meczupların savunulmasını önlemeye çalışmaktır.

Meczupu savunmak/savunmamakla - ATATÜRK Milliyetçiliği tanımını şark kurnazlığıyla bir araya getirmişsin. Arkadaşımızın ATATÜRK Milliyetçliği söylemi, ilgili meczupun (inam peygamberi) "Türkçü" fikirlerine karşılık bir söylemdir, meczupluğuna karşılık değil. Kimisi ırkçı Atsız'dan öğrenir, kimisi Türk-İslâmcı Türkeş'den, kimisi inam peygamberinden öğrenir, kimisi Gazi Paşa'dan. Arkadaşımız, "eğer çok bu fikirlere meraklıysan, Gazi Paşa'nın fikirleri mevcuttur, başkasınınkine gerek yoktur" diyor. Sana, "ATATÜRK Milliyetçiliği'ni bilmiyorsun" demiyor. Bir gereksizlik peşinde koştuğunu anlatmaya çalışıyor, çok gerekli bulup da illâ tartışıp öğrenmek istiyorsan inam peygamberinin fikirlerini, yeri burası değildir diyor. Bu da üçüncü noktadr.

Anlatmak istediğimiz, akla uygun olmayan, mücadeleye uygun değildir.

Sozun ozu, istediginizi yayinlayip yayinlamama gucune sahipsiniz ama izin verinizde Milliyetcilik, demokrasi, vs gibi kavramlara ne kadar inaniriz, hangi konuya ne kadar onem veririz, o amacla neler yapar, nasil davranislar sergileriz, ona olsun biz karar verelim.
Saygilar


Tamam siz karar verin. Esasen sizin yerinize bir karar verme gibi ne bir niyette bulunduğumuzu, ne de bir girişimde bulunduğumuzu buradaki kimse iddia edemez, senden başka...

Sevgiler


baragakal yazdı:Uluruh; Altin i çope atsalar yine degerinden bisey kaybetmez!

Hirbo06, yoneticilerin filtresini elestirirken biraz abartmissin,
bazen acimasiz ve tarafli oluyolar ama fark edersen -yazanin samimiyeti kriterine-
ozellikle dikkat ediyolar.


Taraflıyız elbette de, eğer haksız olduğumuz yer varsa düzeltmeye çalışırız. Haksız olduğumuzu düşünmüyorsak, tartışırız. İşte biz, Türkiye'nin "demokrasi-özgürlük" gibi süslü kavramlarla sivil örümcekler tarafından sarıldığı ve çökmüş olduğu şu halde dahi, neredeyse tek özgürlük alanımız olan genel ağdaki sitemizde bu kadar açık görüşlüyüz.


Benim savundugum iddia ettiginiz uzere arkadasin sahte peygamberlik iddiasini yaymasini fikir ozgurlugu adi altinda desteklemek degildi. Sanirim ilk mesajimda kullandigim "safsata" ibareside bu dedigimi kanitlayacaktir. Ne var ki; arkadas Turkculuk zemininden yola cikarak birtakim savlar ortaya koyuyor idi, peygamberlik buna dahil. Ogrencilik donemimde sahit oldugum Azerbeycanli, Turkistanli, Kazakistanli vs. arkadaslarla olan sohbetlerden edindigim izlenim bu ulkelerde Turk fikrinin ve Turkculuk kavramin zayiflatilmis oldugu idi. Bu arkadaslarin bircogu kendilerini ya dogrudan Kazak ama Turk degil, Ozbek ama Turk degil gibi goruyor, ve hatta Rusya'ya daha yakin hisseden sacma bir ruh hali icerisinde olanlari bile gormek mumkun oluyordu. Bu tecrubelerle konuya yaklastim ve Azeri arkadasin attigi mesajlardan yola cikarak Azerbeycan' da da Turkculuk bilincinin gelistigini gorerek sevindim. Arkadasa derinlemesine sorular sormak, davalarindaki destekleyebilecegimiz veya katilmayacagimiz konulari ise belirtme sansi bulamdim. Bildiginiz ve bu basligin konusu olmasi itibari ile mesajlari "gumece" kismina bile layik gormeyip sildiniz. Tepkim bunadir. Gulmece kismindaki diger mesajlarin II. Milli Mucade'ye ne kadar hizmet ettigi vs gibi konulara ise tartismayi uzatmamak icin deginmiyorum. Dediginiz uzere memleketin daha onemli sorunlari var.
Saygilar


Nasıl oluyor da, peygamberliğini "safsata" olarak gördüğün sahte peygamberin "Türkçü" fikirlerini tartışmaya ve incelemeye kayda değer buluyorsun, biz de bunu anlamış değiliz. Hem de Türkiye'nin gelmiş geçmiş en sıkıntılı ve dibe batan döneminde...

Azerbaycan'ın Türklük bilincinden uzak olduğu doğrudur da, Azerbaycan'a Türklük bilincini aşılaycak olan, bilmem kaç müridli inam peygamberi mi olacak¿? Türkiye'deki Türklük bilinci çok mu üst seviyededir¿?

Tuncay Güney adlı meczupun da söylediği bazı şeyler doğrudur. Yahut Hüseyin Görüm denen meczup zât, Kuvva-i Millîye / ATATÜRK deyip durmaktadır. Bunları da tartışıp "ilgili zâtların meczupluğu safsatadır ama mühim olan fikirleridir" deyip söylemlerini incelemek ister misin¿? Tartışmak istemezsen, ne diye "inam peygamberi" denen zâtın fikirlerini incelemek istersin de bunların kaldırılması sonucu bizi ampûl ile kıyaslama gafletine düşersin¿? Yukarıda ismini sıraladığım meczupların söylemlerini tartışmak istiyorsan da, burada tartıştırmam, istediğin iftirayı üzerimize yapıştırmaya çalışabilirsin.

Meczup diye gülmece kısmına aldık. Baktık ki ciddiye alınıyor, kapattık. Tepkin bunaymış... Sonra da sormuşsun; "gülmece bölümündeki diğer başlıklar II. Millî Mücadele'ye ne kadar hizmet ediyor" gibisinden... Hırbo, rumuzunun hakkını bu kadar vermene gerek yoktur. Sen yine aynı konuyu garip bir şekilde dile getirme diye açıklayayım:

Şimdi, gülmece bölümü; gülmek, rahatlamak, eğlenmek amacı gütmektedir. Koca forumda, forumun ana amacıyla ilgisi olmayan birkaç bölümden birisidir. Lâkin, insanların moral kazanmaya, gülmeye de ihtiyacı olduğundan böyle bir bölümümüz mevcuttur. İnam peygamberi denilen zâtla ilgili konuları çöpe attım, fakat bir konuda daha çok yazıldığı için ve bu konular bana gülünç geldiği için gülmece bölümüne taşıdım. Fakat gördüm ki, hata etmişim. Direkt silmeliymişim. Ama nereden bilebilirdim ki, birinin kalkıp demokrasi havarisi kesilip bizi sansürcü-faşist* olarak addedebileceğini¿?

*Şimdi "ben size faşist demedim" dersin diye söylüyorum; bizleri ampûl ile kıyaslamak, her bir küfrü içinde barındırdığı gibi, faşist ithamını da içinde barındırır.

Internetten aramis bulmus guncelmeydan'i, uye olmus vs. Sitenin cizgisinin ne oldugu belli, yakin gormus bir sekilde yazmis, Turkculuk uzerine....


Genel ağda biraz araştırma yapsan, aynı yazıların birbiriyle her yönüyle ilgisiz sitelerde de asılı olduğunu görebilirdin. Öyle yakın gördüğü için gelmemiştir.

Saygı ve Sevgi bizden Hırbo.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen hirbo06 » Cmt Oca 31, 2009 5:01

Ram kapsamli cevabina tesekkur ederim.
Katilmadigim noktalar var ancak bir iki goze batan noktaya deginip konunun uzamamasi acisindan kapatacagim.

Oncelikle II. Milli Mucadele' den bahsederken "sizin" dememin kinaye oldugunu anlayacak kadar bilgilisin. "sizin" ifadesini de tirnak icerisinde kullandigima dikkat etmeni isterim. Yazilarimdaki diger kinayeleri gayet guzel yakalayip elestiri getirir iken bu kelimeyi amacinin aksine algilar gibi davranip, gorusunu desteklemek ugruna, beni "otekiler" adletmen yersiz.

Ikinci itirazim ise cevabinda beni ahmaklik ve iftiracilik ile nitelemen. Her farkli gorusu dile getireni ahmak olarak nitelemenin yanlis oldugunu dusundugum gibi, iftira ve haksizliklada isim olmaz. Bir baska cumlende ise "Hırbo, rumuzunun hakkını bu kadar vermene gerek yoktur" diyerek haksizlik etmekte, daha da ote ayip etmektesin. Bunca zamandir takip ettigim bu forumdaki hicbir arkadasa senin kullandigin ibare ve benzerleriyle saygisizlik ve hakaret etmedim seviyesiz bir soylemim olmadi.
Hirbo rumuzu; Ingilizce bilmeyenlerin cok iyi Ingilizce bilirim, Ataturk'cu olmayanlarin Ataturk'cuyum, vatana ihanet edenlerin vatanseverim demelerine tepki olarak, sizler eger aydin, sizler eger bu vatanin sevdalisi iseniz, ben sizden degilim en Hirbo'yum mahiyetindedir. Yoksa eger rumuzla soylemlerimize anlam kazandirma istegimiz ve dusuncemiz olsa idi kendimize Battal Gazi, Bozkurt, Buyuk Turk gibi rumuzlar belirlerdik...

Vesselam,
Saygi ve sevgi belirtip dedigim ibareleri siralamissin yazinda ancak buradan bu konunun daha fazla uzamayacagi umidiyle, icten saygi ve sevgiler.
Hirbo06
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye
 
İletiler: 156
Kayıt: Cmt Kas 10, 2007 18:48
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen Ram » Cmt Oca 31, 2009 5:26

hirbo06 yazdı:Oncelikle II. Milli Mucadele' den bahsederken "sizin" dememin kinaye oldugunu anlayacak kadar bilgilisin. "sizin" ifadesini de tirnak icerisinde kullandigima dikkat etmeni isterim. Yazilarimdaki diger kinayeleri gayet guzel yakalayip elestiri getirir iken bu kelimeyi amacinin aksine algilar gibi davranip, gorusunu desteklemek ugruna, beni "otekiler" adletmen yersiz.


Zaten kinaye olduğunu belirtmişim ve bende kinayeli yazmışım. Ben seni "öteki" olarak addetmedim. Senin, kinayeli bir şekilde kendini "öteki" olarak gösterdiğini ve bunun garip nedenini açıkladım.

Ikinci itirazim ise cevabinda beni ahmaklik ve iftiracilik ile nitelemen. Her farkli gorusu dile getireni ahmak olarak nitelemenin yanlis oldugunu dusundugum gibi, iftira ve haksizliklada isim olmaz. Bir baska cumlende ise "Hırbo, rumuzunun hakkını bu kadar vermene gerek yoktur" diyerek haksizlik etmekte, daha da ote ayip etmektesin. Bunca zamandir takip ettigim bu forumdaki hicbir arkadasa senin kullandigin ibare ve benzerleriyle saygisizlik ve hakaret etmedim seviyesiz bir soylemim olmadi.


Her farklı düşünceyi ahmaklık olarak nitelendirdiğimi nereden çıkardın Hırbo¿? Elbette her farklı düşünceyi "ahmaklık" olarak nitelendirmediğim gibi, bizi "ampûl" yönetimiyle kıyaslamanı iftira değil de ne olarak adlandırabileceğimi bana söylemeni isterim. "Hırbo" adlı rumuzunu araya karıştırmamdaki "haksızlık", senin "gülmece" bölümünü ilgisiz ve garip bir şekilde "II. Millî Mücadeleye uymuyor ama" benzeri cümlenle tüm siteye yaptığın haksızlığın ve ampûl ile bizi kıyaslama seviyesizliğin yanında çok daha küçük kalıyor kanımca. Mâdem rahatsız oldun, bir daha bu "haksızlığı" sana karşı göstermem. Fakat sana bir tavsiyem de yok değildir; gel rumuzunu değiştirelim. Bu mevzunun dışında, Çetin arkadışımızın da daha evvel dile getirdiği gibi, şahsına "hırbo" diye seslenmek, yukarıda belirttiğin husus da dâhil olmak üzere hoşumuza gitmemektedir.

Hirbo rumuzu; Ingilizce bilmyenlerin cok iyi Ingilizce bilirim, Ataturk'cu omayanlarin Ataturk'cuyum, vatana ihanet edenlerin vatanseverim demelerine tepki olarak, sizler eger aydin, sizler eger bu vatanin sevdalisi iseniz, ben sizden degilim en Hirbo'yum mahiyetindedir. Yoksa eger rumuzla soylelerimize anlam kazandirma istegimiz ve dusuncemiz olsa idi kendimize Battal Gazi, Bozkurt, Buyuk Turk gibi rumuzlar belirlerdik...


Böyle bir içyüzü olduğunu, elbette sen açıklayana kadar bilemezdik değil mi¿? Bunun için de ayrıca bizi suçlamaya kalkmayasın. Elbette kendine nedensiz bir şekilde "hırbo" diye isim takman mânâsız olurdu. Lâkin mevzu bu değildir; rumuzunun gerçek bir anlamı vardır ve yaptığın haksızlığa ufak bir karşılık olsun diye tarafımdan kullanılmıştır.

Vesselam,
Saygi ve sevgi belirtip dedigim ibareleri siralamissin yazinda ancak buradan bu konunun daha fazla uzamayacagi umidiyle, icten saygi ve sevgiler.
Hirbo06


Hah, işte ben de bunun için yazdım Hırbo. Sen bizi faşist ve ihanet içindeki ampûl ile kıyaslayacaksın, bir meczup için demediğini bırakacaksın, çarpıtıp çarpıtıp yazacaksın, sonra da altına "saygılar" yazacaksın. Senin saygı anlayışın buysa, ona aynı şekilde karşılık vermekten çekinmeyiz.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen hirbo06 » Cmt Oca 31, 2009 6:07

Ya Ram lutfen otur bir oku kime ne yazdik bastan bu yana... Ne seviyesizligi, ne hakareti.. Sana ve diger arkadaslara hakaret etmedim ki cesili kinaye ve tesbihlerle derdimiz yazdik... Bilakis sen bulunuyorsun ahmak, iftiraci vs gibi ithamlarda... Hangi cumleyi neye istinaden yazdigim az cok anlasilmakta dikkatli ve irdelemek icin okursan... Dikkat edersen cevabinda yazmis oldugun, konuya iliskin hicbir soylemine tepki vermedim, saygiyla karsilayip tesekkur de ettim. Sadece, sahsima olan konuyla alakasiz kisisel ithamlarinin altini cizdim... Yoksa elbette farkli dusuncelere sahip olacagimiz asikardir...
Sen her ne sekilde anlarsan anla,
Tekrar ve israrla,
Saygilar
NOT: Rumuzumdan memnunum ve anlamini koruduguna inaniyorum. Tavsiyene tesekkurler.
ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! Terbiyesiz (insan), yalnız kendine kötülük etmez, bütün utanç ve erdem ufuklarını ateşler (Mevlana). Ahlak mukaddestir; çünkü aynı kıymette eşi yoktur... Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür…Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir(K.Ataturk)
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye
 
İletiler: 156
Kayıt: Cmt Kas 10, 2007 18:48
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen Ram » Cmt Oca 31, 2009 6:54

hirbo06 yazdı:Ya Ram lutfen otur bir oku kime ne yazdik bastan bu yana... Ne seviyesizligi, ne hakareti.. Sana ve diger arkadaslara hakaret etmedim ki cesili kinaye ve tesbihlerle derdimiz yazdik... Bilakis sen bulunuyorsun ahmak, iftiraci vs gibi ithamlarda... Hangi cumleyi neye istinaden yazdigim az cok anlasilmakta dikkatli ve irdelemek icin okursan... Dikkat edersen cevabinda yazmis oldugun, konuya iliskin hicbir soylemine tepki vermedim, saygiyla karsilayip tesekkur de ettim. Sadece, sahsima olan konuyla alakasiz kisisel ithamlarinin altini cizdim... Yoksa elbette farkli dusuncelere sahip olacagimiz asikardir...
Sen her ne sekilde anlarsan anla,
Tekrar ve israrla,
Saygilar
NOT: Rumuzumdan memnunum ve anlamini koruduguna inaniyorum. Tavsiyene tesekkurler.


Ben okudum ve görüldüğü üzere çözümledim. Böyle "ya otur bir oku" demelerle, ampûl yakıştırmalarıyla ve bu yakıştırmayı es geçip "ne iftirası" demelerle tartışma olmaz. Konuya ilişkin yazdıklarıma tepki vermediğini söylüyorsun. Verseydin, engellemiyoruz da... Tepkinin ötesinde, verecek pek bir cevabın olmadığı için; tüm kendince kinayelerinle, bizlere yakıştırdığın ampûl pisliğine, gülmece bölümüyle ilgili alâkasız ve garip çarpıtmana ve bunları çok mühim bir şeymiş gibi meczupun birini savunmaya çabalaman dolayısıyla yapmana karşılık, bir "ahmak" ve bir "hırbo" dememe mi bu kadar içerledin¿? Görülüyor ki, hâlâ yeni bir savunma yapamadığın tartışmayı bitirmek ve bitirirken de kendini aklayarak bizi suçlu durumuna düşürmek niyetindesin. Şu halde, az bile demişim.

Evet, ahmakça bir iftira attın.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen hirbo06 » Cmt Oca 31, 2009 7:18

Iyi cozumlemissin hayirli ugurlu olsun. Tartisma oyle olmaz boyle olmaz deyip ne ahmakligimizi ne iftiraciligimizi biraktin. "Savunma yapmadigin tartismayi bitirmek" demissin neyi savunayim, sen yargi makami olarak kararini vermissin kimi savunmaliyiz, ne tavir sergilemeliyiz ortaya guzel koydun, cezamizida kestin ahmak, "hirbo", iftiraci... Ne hikmetse senin her yazdigin mesaj yargi cumleleriyle dolu, hele hele son cumlenden anlasilan niyetimize kadar da bilir olmussun. Eh o kadar bilgili olduguna gore bana ne hacet, heybeye birde hakaretlerini dinleyeyim; kendin yaz kendin soyle de aydinlanalim...
Benden bu kadar, seviyeyi daha da fazla dusurmeye gerek yok. Uymaz bana...
Sen ahmaklik cumleleriyle bitirmeye devam et,
inadina saygilar burdan,
Hirbo06

Dusundumde hakikaten baslik tam oturmus bu tartismanin icerigine "Bu nasıl demokrasi,nasıl çok seslilik,nasıl fikir özgürlüğü?".
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye
 
İletiler: 156
Kayıt: Cmt Kas 10, 2007 18:48
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen Ram » Cmt Oca 31, 2009 7:42

hirbo06 yazdı:Iyi cozumlemissin hayirli ugurlu olsun. Tartisma oyle olmaz boyle olmaz deyip ne ahmakligimizi ne iftiraciligimizi biraktin. "Savunma yapmadigin tartismayi bitirmek" demissin neyi savunayim, sen yargi makami olarak kararini vermissin kimi savunmaliyiz, ne tavir sergilemeliyiz ortaya guzel koydun, cezamizida kestin ahmak, "hirbo", iftiraci... Ne hikmetse senin her yazdigin mesaj yargi cumleleriyle dolu, hele hele son cumlenden anlasilan niyetimize kadar da bilir olmussun. Eh o kadar bilgili olduguna gore bana ne hacet, heybeye birde hakaretlerini dinleyeyim; kendin yaz kendin soyle de aydinlanalim...
Benden bu kadar, seviyeyi daha da fazla dusurmeye gerek yok. Uymaz bana...
Sen ahmaklik cumleleriyle bitirmeye devam et,
inadina saygilar burdan,
Hirbo06


Algın zayıf sanırım. Ahmaklık ettiğin iftiradan kaynaklanmaktadır. Ettiğin iftira özetle; bizim sansürcü olduğumuz ve bunun Akape yönetiminin faşist uygulamalarında sıkça görüldüğü kıyaslamasıdır. "Ben iftira etmedim, ahmak da değilim" diyorsun ya, ben de öylesin ve öyle olmadığını iddia ediyorsan savun diyorum. İşte "neyi savunayım" diye sorma diye bir bir açıkladım. Bir de utanmadan "sen yargı makamı olarak kararını vermişsin" diyerek, kendini aklamamaya çabalamalara devam ediyorsun. Be insafsız, bizi sansürcü, ifade özgürlüğü karşıtı faşist olarak yargılayıp hükmü peşin peşin veren sen değil misin¿? Sen kendini ne zannediyorsun¿?

"Ben dedim oldu, ben her bir şeyi söylerim sonra da hiçbir şey dememiş gibi pişkin pişkin bana neden 'ahmak, hırbo, iftiracı' diyorsun diye sırıtırım."

Sen kimi kandırmaya çalışıyorsun¿?

Esasen senin ahmakça söylemlerine ve devam ettirmeye çalıştığın saçma tartışmana, bundan sonra senin gibi biri türemesin diye katlanıyorum.

Ermeniler katliam yapar, tehcir edilir, tehcir Türklerin ve Ermenilerin güvenliği içindir, demokrasi havarisi örümcekler Ermenilere soykırım yaptığımızı ileri sürer

Sahte peygamber gelir saçmalar, konusu kilitlenip çöpe atılır ve bu forumun akıl sağlığı içindir, Hırbo'nun biri gelir meczupu savunur ve bize sansürcü der
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Oca 31, 2009 9:22

Arkadaşlar.

Bu tartışmanın daha fazla kırıcı yazışmalara dönüşmemesi gerekir düşüncesindeyim.

Benim bu ULURUH isimli Azeri arkadaşın yazılarının altına yazdığım yorumları görenler düşüncelerimi anlamışlardır.Yazdıklarının peygamberlik reklamı olan bölümlerinin haricinde bir Azeri gözüyle Türklük ve Türk dünyası için söylenmiş kesinlikle doğruluğunu kabul ettiğim ve bizlere yeni ve faydalı tartışmalar açtırabilecek cümleler vardı.Ayrıca ben hazır bir fırsat bulmuşken bu Azeri arkadaştan ülkesindeki durum ile ilgili bilgiler de edinebiliriz düşüncesindeydim.Bu nedenle ben de yazılarının kaldırılmamasını tercih ederdim.

Ama bu sitenin sahibi arkadaşlarımız benim gibi düşünmediklerinden konu çöp tenekesine taşınmıştır.

Tekstil işinde çalışıyorum.Kim bilir bilmiyorum ama tekstilde optik beyazlatıcı ismi verilmiş olan kumaş/iplik/elyafı beyaza boyamaya yaran kimyasallar vardır.Yeni aldığınız BEYAZ iç çamaşırlarına dikkat edin.Bunlar tek tek adlandırdığınızda beyaz iç çamaşırıdır.Ama yan yana koyduğunuzda bir de bakmışsınız ki aralarında dağlar kadar fark var.Kimisi mavi nüanslı,kimisi violet,kimisi kırmızı,kimisi sarı....

Bu sitedeki vatanseverlerin de her konuda aynı yaklaşımını beklememek gerekiyor.Neticede hepimiz vatanseveriz,hepimiz ATATÜRKÇÜyüz,hepimiz milliyetçiyiz.Ama meselelere bakarken sergilediğimiz düşüncelerimiz farklı oluyor,olabiliyor.Bunu hem hirbo arkadaşıma ve hem de diğer arkadaşlarıma hatırlatmak isterim.Birbirinizi ve birbirimizi kırmanın anlamı yok.Amaç eğer 2. Milli Mücadele'ye katkıda bulunmak ise karşılıklı nüans farklılıklarını da tolere edebilmeliyiz.

Bu vesile ile bir başka mesaj vermek istiyorum.Bir süredir siteye katkı konusunda sorun yaşıyoruz.Bu katkı sadece ve sadece RAM ve TÜRKKAN'ın katkıları ile sınırlı kalırsa bu site daha ne kadar devam edebilir,takdiri sizlere bırakıyorum?Lütfen herkes yapabileceği ölçüde yazıları ile,paylaşımları ile siteye katkıda bulunsun.Belli üyelerimizin girebildiği bölümlerde görevler alınsın ve bu araştırma konuları hazırlanarak sitede paylaşıma sunulsun.

Ara sıra yaşanan bazı sıkıntılara,yanlış anlamalara,alınganlıklara rağmen bu platform internet ortamındaki en seviyeli,kaliteli ATATÜRKÇÜ vatansever platformdur.
Herkesin bunun bilincinde olmasın ve sorumluluk almasını diliyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen İlteriş » Cmt Oca 31, 2009 10:39

Azeriler, cahiliye donemi Araplari gibi azmis kudurmus degillerdir, kiz cocuklarini gomduklerini de duymadim, seytana tapmalari da soz konusu degil, escinsellik de yaygin degil sanirim, ve ayni zamanda putlara, gunese veya aya da tapinmiyorlar. Peygamber niye gelsin, (Islam'a gore son peygamberin Hz Muhammed oldugunu bir an icin unutsak bile)

Ote yandan dunyadaki tum Turklerin peygamberden ziyade, vatansever cesur, bilgili onderlere ihtiyaci vardir; ornek: Ataturk, Bilge Kagan, Tonyukuk, Nizamulmulk, Fatih... Allah keske boyle bir lider nasip etse su siralarda da, zira peygmberden daha makbule gecerdi:-)
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye
 
İletiler: 1197
Kayıt: Cmt Eki 20, 2007 23:05

İletigönderen alsulu » Cmt Oca 31, 2009 14:41

Ben bu ülkeden tarafim,Atatürkten tarafim,tam bagimsizliktan tarafim,Allaha sükür müslümanligimdan da tarafim...Bunun disindaki demokrasi,fikir özgürlügü vs gibi kavramlar da kusura bakma, sevgi kelebekliginden öteye gecmiyor benim icin..Keske senin dedigin gibi gercekten dünyanin herhangi bir ucunda yöresinde demokrasi fikir özgürlügü olabilseydi,ama yok maalesef tek bir örnek bile yok,cünkü devletlerin savunma mekanizmalari vardir,kirmizi cizgileri vardir,gelismis dedigimiz ülkeler birbirine bagliliklariyla ayakta dururlar ve zenginlesirler...Ama bizim gibi ülkelere gelince soroslarini,buradaki kus yumurtalarini devreye sokar öyle bir pembe dünya cizerler ki sana utanirsin kendinden,bizde dersin demokrasi yok fikir özgürlügü yok...Asil bizim ülkemizde demokrasi var, binlerce yildir yetmisikibucuk milletle beraber yasiyoruz...Kimin basina ne gelmis,kimin burnu kanamis...O demokrasi havarisi gösterilen,bize demokrasi satmaya calisan Avrupada daha dün savaslar yüzünden köpeklerini yiyorlardi,ama bunlar cabuk unutuldu cünkü cikarlar tarihten daha önemli oldu her zaman.
Eger toplum olarak savunma mekanizman yoksa,kirmizi cizgin yoksa,demokrasi kelebekleri her yerde ucusuyorlarsa (ki böyle bir problem olmadigi halde)daha cekecegimiz cok demektir...Demokrasi hos bir kavram,ama bölücülük,terör,ekonomik istismar vs kavramlarini icine alamayacak kadar masum olmali bence...
Kullanıcı küçük betizi
alsulu
Üye
Üye
 
İletiler: 2
Kayıt: Pzt Tem 07, 2008 21:51

İletigönderen maydonos » Cmt Oca 31, 2009 15:19

bizim teccal tayyibimiz var bize bir sey olmayacak o nedenle yola ve hizmete devam.. :kikirik:
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

asif ata mıdır nedir

İletigönderen pelask » Pzr Şub 01, 2009 1:48

valla sevgili arkadaşlarım tamam fikir özgürlüğü falan iyi güzelde ,bu site yeni din ve peygamber reklamı yapılacak bir site değildir diye düşünmekteyim..her fikri burada buluşturan temel ortak payda TÜRKLÜK şuurudur..bu anahtar kelimeden yola çıkarsak birbirimizi üzmeyiz kırmayız ..kaldı ki TÜRK'ÜN hristiyanı sunni si alevisi ateşe tapanı ateisti yani bu satırları güzel yazılarıyla dolduran tüm TÜRK evlatlarının önceliği TÜRKLÜK şuuru bilinci ve kardeşliği olmalıdır..aksi takdirde inanışlarımızı işin içine katıp bir şekilde dayatmaya kalkarsak binlerce yıldır olduğu gibi bu inanışlar bizi birbirimizden uzaklaştırır ve kimliksizliğe dek varan bir sürecin içine sokabilir.uzun lafın kısası nedir bu TÜRKLÜK şuuru dersek kısa bir misalle bitirmek istiyorum..TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE yaşayan TÜRK ULUSUNUN büyük çoğunluğu müslümandır malumunuz üzere..ama kimliğini inancının gereğiymiş gibi yanlış bir düşünceyle iten görmezden gelen TÜRK evlatlarının olduğu bir dönemde;aynı evlatların ev kiliselere,misyonerlik çalışmalarına tepki göstermesi beklenirken ne olmuştur inanç sömürüsü nedeniyle tepkisiz kalınmış hatta bu çalışmaların şart olduğu bu beyinlere sokulmuştur.fakat hey hat bu ev kilise ve misyonerlik çalışmalarına karşı durmayan TÜRKLÜĞÜNÜ hiçe saymış müslüman TÜRK evlatlarının tam tersine ;onlarında müslümanlığını ve temel düşmanlık olrak gördüğü TÜRKLÜKLERİ'Nİ kaybetmemeleri adına karşı çıkan kimdir büyük TÜRK KADINI SEVGİ ERENEROL hanımefendidir..SEVGİ hanım kimdir BÜYÜK TÜRK ATATÜRK'ÜN bizzat kurdurduğu TÜRK ORTODOKS KİLİSESİ'NİN basın sözcüsüdür..işte TÜRKLÜK şuuru budur arkadaşlar yeri gelir hristiyan kardeşinin yeri gelir alevi kardeşinin yeri gelir sunni kardeşinin hakkını savunmak onlarla herdaim omuz omuza olmaktır.TÜRKLÜK ortak paydadır bu payda ile bakılırsa ve yaşanırsa binlerce yılın ızdırabı son bulur...saygılarımla...
Kullanıcı küçük betizi
pelask
Üye
Üye
 
İletiler: 2
Kayıt: Prş Kas 13, 2008 11:09

İletigönderen yahac » Pzr Şub 01, 2009 2:06

Turkluk tabii ki onemlidir ancak yasamin anlaminda sadece bir halkadir. Insanin oncelikleri kendisinden baslar sonra ailesine, akrabalarina, kendi irkina, mensup oldugu cografi bolgeye ve ardindan tum insanliga uzanacak sekilde siralanir.

Dolayisiyla tek basina Turkluk yetmez. Olgun bir insan olabilmek icin ilk once bizler iyi birer insan, sonra iyi birer evlat, kardes, koca , baba, dayi, amca, komsu, yurtsever Turk, Avrasyali ve en sonunda iyi bir Dunya insani olma zorunlulugumuz vardir. Eger bir dine inaniyorsaniz o zaman o ayri bir oncelik olusturmaz. O tum bu oncelikler zincirini besleyen saglikli bir normlar zemini olusturur. Tabii bu dini ne kadar iyi anlamis olmaniza da baglidir.

Eger dininiz yoksa bu onceliklerin sirasi karisir ve bazen de birbirinle catisir duruma gelir. Kavram kargasasi gelisir...
Bu benim gorusum!

Saygilar!
Kullanıcı küçük betizi
yahac
Üye
Üye
 
İletiler: 154
Kayıt: Pzt Kas 05, 2007 17:05

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x