Bu şaka tam A-Rızalık

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Bu şaka tam A-Rızalık

İletigönderen Efe » Cmt Mar 24, 2007 19:50

Rıza Esendemir nam-ı diğer A-Rıza. 12 yıldır radyoculuk yapıyor. Son tel. şakası hem güldürüyor hem düşündürüyor.

Esendemir, Best FM'in başarılı, komik, çılgın, kimi zaman da ne yapacağı kestirilemeyen 'A-Rıza' radyo programcılarından. Uzun yolculukları, trafik keşmekeşini çekilebilir kılan, gülerek araba kullanmanıza sebep olan biri...

Son zamanlar da birçok radyocunun mönüsünde yer alan lezzetli bir yemek olan telefon şakalarına bir yenisini daha ekliyor... Bu şaka, şaka denemeyecek kadar ciddi! Paralar konuşuluyor. İnsanların, "Ama bu kadarına da pes" dedirtecek kadar 'uyanık'lığa çalışan zekâsını gözler önüne seriyor. Dinleyenlerin kahkahalarını tutamadığı bu diyaloglara eminim sizler de 'okurken' çok gülecek ve insanların nasıl bu kadar samimi 'pazarlama taktikleri'ni anında üretebildiklerini hayretle karşılayacaksınız...

VARAN 1

Rıza Esendemir ve A-Rıza ekibinin hazırladığı 'gerçek' bir telefon görüşmesi...

Arıza ekibi: Merhaba, siz arabanızı satıyor muşsunuz?
Araba satıcısı.: Kırmızı Polo. Yolda gördüğünüzü zannediyorum. Arabam 153 binde...
A.E.: Kilometreyi sıfırlamadınız di mi?
A.S.: Orijinal kilometre. Arkadaşımın eşinden aldığım da 138 bin kilometreydi.
A.E.: Temiz mi ? Kazası, belası var mı?
A.S.: 1998 model. Arabanın üç hasarı var, önden çarptım, arkadan da biri çarptı...
A.E.: Taklası falan var mı?
A.S.: Kaskosu var...
A.E.: Beyefendi takla takla...
A.S.: Hııı taklası yok. Bir arka bir ön çamurluğu değişti. Camlarda siyah film var.
A.E.: Camların koyu olması sorun yaratmıyor mu? Sorun yaşamadınız mı?
A.S.: Kolay kolay yaşamıyorsunuz, hele İstanbul'da kullanacaksınız, sorun çıkmaz.
A.E.: Polisi görünce camları açmak mı lazım?
A.S.: İç lambaları yakarsınız ... 9000 YTL istiyorum, satıp yeni bir araba alacağım. Memnunum ama sadece frenlerde sorun var, o da çok pahalı değil. Servise götürdügünüzde yapacaklardır.
A.E.: Ne gibi sorun var frenlerde?
A.S.: Bastığınızda tutmuyor bazen. Servise götürdüm ama satacağım için üzerine düşmedim.
A.E.: Kendim çalışıp öderim. 9000 YTL çok değil mi ?
A.S.: 8500 YTL yaparım, bu konuda güvenin bana! Bir cilalatıyım, boyayayım siz bir de öyle görün.
A.E.: Servise gidebiliriz di mi?
A.S.: Gideriz istediğiniz servise, ama bizim servise gidersek daha iyi olur gibi...
A.E.: Bir şey daha rica edeceğim. 4000 YTL peşin vereyim. Herkes arıyordur sizi, söz almış olayım. Arayan olursa sattık der misiniz? Üstünü de sonra tamamlarım...
A.S.: Tamam bu işlerden anlamıyorum ama çok ilgilendiniz arabamla, o yüzden...

VARAN 2

30 dakika sonra aynı satıcı ile otomobilden hiç anlamayan bir bayanı 'oynayan' ekip üyesinin diyalogları...

A.E.: İyi günler. Dün akşam arabanızı gördüm satılıkmış, bilgi alabilir miyim?
A.S.: Gördükleriniz haricinde 1600 motor, klima yok, bakımı falan yapılmıştır.
A.E.: Benim bütçem 13.000 YTL, inşallah üstünde fiyat istemezsiniz.
A.S.: Biz bu araç için 12.500 istiyoruz ama şey 13.000 istiyoruz ama şey size 12.500 vereyim!
A.E.: Ayy, çok teşekkür ederim, çok naziksiniz. Kilit kumandası var di mi? Vik vik yapıyor mu?
A.S.: Tabii yapıyor... Bu mahallede karizmamız olsun diye öyle aldım. Araca bastığım da ötsün de millet de bize baksın diye...
A.E.: Geçenlerde arkadaşım kandırıldı 2001 model diye araba almış, 2003 çıkmış! Öyle olmasın.
A.S.: Yok yok, kesinlikle olmaz. İsterseniz servisine, tanıdık tamirci arkadaşlarıma götüreyim. Sorarsınız "Hasarı var mı?" Onlar da "Yok der" size!
A.S.: Bu araba 120 beygir...
A.E.: Aaaa 120 beygir çok di mi?
A.S.: 120 beygir bir arabaya 12.500 YTL denmez. Neden size böyle bir indirim yaptım bilmiyorum!
A.E.: Çok iyisiniz yaa çok iyi.
A.S.: Birisi aradı, ona da 13.000 dedim. Parayı getireyim, araba bende kalsın dedi. Kabul etmedim.
A.E.: Vazgeçmezsiniz di mi? 12.500 YTL'den...
A.S.: Kesinlikle vazgeçmem.
A.E.: Otomatik vites mi araba?
A.S.: Evet, hem de benden önce bayan kullanıyordu. İlk günkü temizliğinde duruyor.... Ben şu anda işyerindeyim dilerseniz akşam sizi alayım akşam neredeyseniz, aracı da kullanırsınız!
A.E.: Hııı test sürüşü yani...
A.S.:Evli misiniz bilmiyorum ama... Kimseye bir şey söylemiyorum, yarına kadar haber bekliyorum.

VARAN 3

Görüşmenin ardından "satıcı" gerçekle yüzleşince bu kez bakın neler söylüyor?

Arıza ekibi (ilk konuştuğu erkek alıcı)
A.E.: Abi nasılsın? Bugün aramıştım seni. Ayarladım. 4. 000 YTL şimdi geliyorum.
A.S.: Ya ben senden önce bir bayan arkadaşa söz vermiştim. Söylemeyi unuttum...
A.E.: 8.000 YTL'ye vermedin inşallah...
A.S.: Yok yok kıramayacağımız biriydi zor durumdaydı, yardımcı olduk. İlerleyen günlerde bir arabamız daha satılık olur, onu haber veririz merak etme sen!
A.E.: Kaça gitti araba?
A.S.:Fazla şey yapmadık düşüğe verdik.
Alıcı bayan telefonu alıyor...
A.E.: Alooo merhaba, biz bugün konuşmuştuk hatırladınız mı?
A.S.: Hatırladım da sen şey şey...
A.E.: Bana fiyat vermiştiniz arabayla ilgili, ama tesadüf bu ya arkadaşım da sizi aramış, 12.500 YTL'ye anlaşmamışmıydık ama arkadaşıma da 8.500 YTL demişsiniz.
A.S.: Hanımefendi siz benimle oyun mu oynuyorsunuz? Kaç müşteri geri çevirdim.
Olay anlaşılıyor.Ardından itiraflar şöyle.
A.S.: Siz dalga mı geçiyorsunuz? Başınız göğe erdi mi? Hanımefendinin sesinden etkilendim! Gelince parayı iade edecektim!
A.E.: Araba mı satıyorsunuz arkadaş mı arıyorsunuz?
A.S.: Uğur Dündar'cılık mı oynuyorsunuz? Parayı almadım ki... Sadece, belki yemeğe giderdik. 12.500 YTL almazdım da 8.500 alırdım. Ne var bunda? (Bir şey yok!)

Sesi Dinlemek İçin Tıklayın

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen Tsigalko » Pzr Mar 25, 2007 5:03

Güne Arzu ile başlıyorum 10:00-12:00 arası ardından 12:00-14:00 arası Ceyhun Yılmaz
veee uzun bir aradan sonra 18:20-20:00 arası A-RIZA ile devam ediyorum :D
Buna gelecek olursak A-Rızadan herşey beklenir bu programı izlememişim ne garipdir ama herkese tavsiye ediyorum AntiTv durumu var bende bu aralar Radyo ortamında kendimi buluyorum herkese tavsiye ederim özellikle Arzu Çağlan'ı :D
Yalnız bu Hafta içi Programı...
Ha bide Benim gibi maç saati işe mahkum olmuşlar üzülmeyin bi adam var öyle bir maç anlatıyorki izliyor musunuz dinliyor musunuz karıştırırsınız :D İŞte o adamda;
Ali Ferahbod :)
Resim
"Tarihi isimler değil; "zaman" lar belirler! Ve zamanlar hep Atatürk'ü haklı çıkarıyor."
Ahmet Taner Kışlalı
Kullanıcı küçük betizi
Tsigalko
Üye
Üye

İletiler: 346

İletigönderen Ram » Pzr Mar 25, 2007 5:28

EfE, :twisted: Yurdum dolandırıcısı. Teşekkürler.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x