Bunların Tek Şikâyeti Türk Olmak! / Necdet SEVİNÇ

Bunların Tek Şikâyeti Türk Olmak! / Necdet SEVİNÇ

İletigönderen Balasagun » Prş Ağu 22, 2013 12:55

Bunların Tek Şikâyeti Türk Olmak!


Millî hedeflerden öyle sapıldı ve millî dâvalar öyle unutturuldu ki, Rauf Denktaş gibi bir efsane bile, temsil ettiği halka, Kıbrıs’ın elden gitmekte olduğunu söyleyebilmek için bir televizyon dizisinde aktör olarak rol almak zorunda bırakıldı!

Vah Türkiyem, vah...

Türk halkı, memleketin ve Türklük ruhunun kaybedilmekte olduğunu idrak etmekte biraz daha gecikecek olursa, korkarım ki, zaten bir merasim birliğinin komutanı hâline getirilmek istenen Genelkurmay Başkanı da yarın mesela 30 Ağustos mesajını okuyabilmek için Seda Sayan’nın programına konuk olmak isteyecektir!

Evet! Aynen öyle olacaktır.

Çünkü çok uluslu sermaye tarafından elegeçirilen ve Türk Milleti’ni Küresel Eşkıya’ya teslim olmaya ikna etmekle görevlendirilen medyanın millî bir tavır alması esasen mümkün değildir!

Dolayısıyla dolandırıcılıktan sabıkalı o yaratık, keçi sakalıyla birlikte eksik olmadığı ekranlarda yılışıp duracaktır.

Liboş Mehmet konuşacaktır.

Dönek Cengiz konuşacaktır.

Papyon kravatlı hokkabaz, o hotöröf düzenbaz, İlter milter konuşacaktır.

İslam mücahidi olmak niyeti ile çıktığı yolda, karşılaştığı ilk amerikalıya kendini satarak, dâvasına da dostlarına da ihânet eden tuzluk biçimindeki o arnavut uşağı konuşacaktır.

Otel odalarında amerikan elçisinden talimat alan baykuşlar da ekranlarda tüneyerek ecnebi tezlerini savunmaya devam edeceklerdir.

Ama Denktaş’ın millî dâvamızı savunmasına fırsat verilmeyecektir!

Neden?

Çünkü medya, Kıbrıs’ı elegeçirmek isteyen güçler tarafından elegeçirilmiştir de ondan.

Hal böyle iken, Meclis Plân ve Bütçe Komisyonu, ecnebilerin Türkiye’de gazete, televizyon ve radyo sahibi olmalarına izin veren kanun teklifini kabul etmiştir.

Sevr’in kabulünden de beterdir bu!

Bu kanunun yürürlüğe girmesi demek, sadece çoluk - çocuğumuzun değil, bütün milletimizin hırıstiyanlar tarafından, hırıstiyanlık esaslarına göre eğitilip, şekillendirilmesi yani Türk Milleti’ne başka bir kimlik kazandırılması demektir.

Diyorum ya, bunların tek şikâyeti Türk olmak veya Türkiye’de olmaktır!


Necdet SEVİNÇ, Yeniçağ, 5 Mart 2005
“Efendiler, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki aslî cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin”
Kullanıcı küçük betizi
Balasagun
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 3524
Kayıt: Cum Eki 17, 2008 13:18

Şu dizine dön: Necdet SEVİNÇ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x