Burçların Aşk Uyumu Efsaneymiş

Forumda gereksiz, yanlışlıkla açılmış veya kilitlenmiş başlıklar buraya taşınır.

Burçların Aşk Uyumu Efsaneymiş

İletigönderen Hasta » Çrş Mar 28, 2007 5:47

"Burçların aşk uyumu" efsane çıktı

20 milyon kişinin burçları incelendi. Sonuç: Astrolojiye bakıp aşk hayatını düzenlemek boş bir inanç

Tarihin en büyük burç araştırması

Her gün milyonlarca insan hayatlarında olup bitenleri anlamak ve geleceklerini öğrenmek için burçlara başvuruyor. Gallup tarafından yapılan araştırmaya göre dünyada burçlara inanan insanların oranı yüzde 55 dolayında. Astroloji ise milyar dolarlara varan bir sektör haline geldi. Durum böyle olunca bilim adamları da bu alandaki araştırmalarına hız verdi. Manchester Üniversitesi uzmanları şimdiye kadar yapılan en büyük burç araştırmasına imza atarak “Sevgililer arasında burç uyumu önemli mi?” sorusuna yanıt aradı. Uzmanlar İngiltere’deki 20 milyon evli çiftin 2001 nüfus sayımına göre nüfus kayıtlarından doğum tarihlerini ve burçlarını öğrendi. Tüm bu veriler bilgisayara yüklendikten sonra çiftlerin burç uyumları incelendi. Araştırma sonucunda astrologların belirttiği gibi burç uyumunun bir etkisi olmadığını ortaya çıkardılar. Sadece Aslan-Terazi ve Başak-Oğlak burçları çiftlerin birbirleriyle daha uyumlu olduğu belirlendi.

Astrologları kızdırdı
Manchester Üniversitesi’nin araştırması astrologları kızdırdı. Astrolog Liz Fielding, “Araştırmanın metodu yanlış, evliliklere değil boşanmalara bakmalıydı. Ayrıca burçlar kendi başlarına insanlar arasındaki uyum için yeterli değil. Yükselenlerin ve kişilerin yıldız haritalarının da göz önünde bulundurulması gerek” ifadesini kullandı. Araştırmayı yapan Dr. David Voas da çalışmalarının bilimsel verilere dayandığını belirterek, “Sonuç ne çıkarsa çıksın insanların fallardan ve burçlardan vazgeçmeyeceğini bilerek bu işe başladık” dedi.

En uyumlu çift Yengeç-Balık olarak biliniyordu
Astrologlar aşkta burçların etkisi olduğunu ileri sürerken dünyanın en uyumlu çiftleri olarak Yengeç-Balık burçlarını gösteriyordu. Ancak ünlüler dünyasında “Yengeç-Balık” burçlarına sahip olan Elizabeth Taylor-Richard Burton ve Bruce Willis-Demi Moore çiftlerinin evliliklerinin noktalanması da bu tezi çürütmüştü.

ASTROLOGLAR HÂL “AŞKTA BURÇ ÖNEMLİ” DİYOR

Kim kiminle uyumlu?
KOÇ: Aslan ve Yay. Aslan realistik hedefler koymanıza yardımcı olur. Yay ise güven vaat eder.

BOĞA: Başak ve Oğlak. Başak, Boğa’nın başarı yakalamasına yardımcı olur. Oğlak Boğa için güvenilirdir

İKİZLER: Terazi ve Kova. Değişken İkizler’i Terazi elde tutabilir. Kova ise yeni fikirler üreterek İkizler’e yön verir.

YENGEÇ: Balık ve Akrep. Balık, Yengeç’teki enerjiyi Akrep ise gizli kalan tutkuları ortaya çıkarır.

ASLAN: Koç ve Yay. Koçlar’ın macera duygusu Aslan’ı etkiler. Yay ise yeni ufuklar açar.

BAŞAK: Boğa-Oğlak. Boğa, Başak’ı tamamlar, Oğlak ise ideallerini gerçekleştirmesine yardımcı olur.

TERAZİ: İkizler-Kova. İkizler, Terazi ile ortak zevklere sahiptir. Kova ise zincirleri kırmasına yardımcı olur.

AKREP: Yengeç ve Balık. Yengeç duygusal anlamda tatmin eder, Balık ise motivasyonu artırır.

YAY: Koç ve Aslan. İdealist Yay’ın hayalini gerçekleştirmesine Aslan yardımcı olur. Koç yeni maceralar getirir.

OĞLAK: Boğa-Başak. Boğa aşkta güven, Başak ise hayatta başarının anahtarıdır.

KOVA: İkizler-Terazi. İkizler, Kova’nın detayları görmesine yardımcı olur. Terazi ise savurganlığını ortadan kaldırır.

BALIK: Yengeç-Akrep. Akrep Balık’ın hayalgücünü getirir, Yengeç zorluklar karşısında dik durmasını sağlar.
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Aslıhan » Cum Mar 30, 2007 10:21

Hiç de bilem ben teraziyim erkek arkadaşım aslandı ama beni en yakın arkadaşımla aldattı. İyi anlaşıyorduk niye böyle yaptı anlamadım :roll:
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Aslıhan
Üye
Üye

İletiler: 151

İletigönderen Hasta » Pzt Nis 02, 2007 18:08

Aslıhan, yani o bile yalan... :twisted: :wink: :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Aslıhan » Prş Nis 05, 2007 15:30

Eveet yaaaa bak yine aklıma geldi sinirden titriyorum. kader denen bişey var onun dışına çıkamıyorsun burca murca bakmıyor. :?
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Aslıhan
Üye
Üye

İletiler: 151

İletigönderen Egeli » Prş Nis 05, 2007 16:50

Günah Günah :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Egeli
Üye
Üye

İletiler: 1724

İletigönderen Hasta » Prş Nis 05, 2007 17:47

Aslıhan, haklısın,kader-kısmet,alınyazısı...
Stratejist, :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Batuhan Önder » Prş Nis 05, 2007 17:49

Bunlar 20 milyonda anlamış ben ik kişide anladım artık diyecek sözüm yok. :kikirik:
Resim

Lütfen özel mesaj yolu ile yardım istemeyiniz. Sitemizde konu açıp yardım isteyerek aynı sorunu yaşayan binlerce kişiyede bir anlamda yardımcı olabilirsiniz.
Kullanıcı küçük betizi
Batuhan Önder
Üye
Üye

İletiler: 213

İletigönderen Hasta » Prş Nis 05, 2007 19:35

Batuhan Önder, :mrgreen: eheheee :wink:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Panzehir » Cum Nis 06, 2007 19:11

Ben biliyordum da söylemiyordum. :)

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Hasta » Cum Nis 06, 2007 19:17

Panzehir, :mrgreen: senin bildiğin;Allah bilir;daha ne doğrular var da,halkla paylaşmıyorsun!!! 8) :wink: :mrgreen:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Panzehir » Cum Nis 06, 2007 19:34

nurdi yazdı:Panzehir, :mrgreen: senin bildiğin;Allah bilir;daha ne doğrular var da,halkla paylaşmıyorsun!!! 8) :wink: :mrgreen:

Halka açılacağız, biraz zaman lâzım. :twisted: 8)

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Hasta » Cum Nis 06, 2007 19:38

Panzehir, önce sevgi keleböcüklerini yetiştir,müritlerin,sahip olduğun bilgileri,yaavaş yavaş paylaşsın halkla...Yoksa ağır gelir,kaldıramaz millet,sendeki derin mevzuları... :mrgreen: :P
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Panzehir » Cum Nis 06, 2007 19:46

nurdi yazdı:Panzehir, önce sevgi keleböcüklerini yetiştir,müritlerin,sahip olduğun bilgileri,yaavaş yavaş paylaşsın halkla...Yoksa ağır gelir,kaldıramaz millet,sendeki derin mevzuları... :mrgreen: :P

Bizim stratejimiz farklı olacak, beyin yıkamak değil, gerçekleri gün yüzüne çıkararak çevre genişletmek olacak. Önümüze her gelen adamı değil, alınması gereken adamları kadromuza aldıktan sonra, derin mevzular faso fiso olur... Duyumlara göre hareket eden insancıklarla işimiz yok... :) Bize sevgi adamı, şekil adamı değil, strateji & fikir adamı lâzım. 8)

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Hasta » Cum Nis 06, 2007 19:49

Panzehir, :shock: vaaaays,aşmışız yaniii,eyvallah... :wink: :P
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletigönderen Panzehir » Cum Nis 06, 2007 23:42

nurdi, eyvallah sana da. Yalnız sağlığına felan dikkat et, fikir adamı dedik yani. :) İlerde lâzım olursan elimizin değeceği yerde bulun da belimiz ağrımasın. 8)

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Sonraki

Şu dizine dön: Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk