Büşra

Büşra

İletigönderen Deli Haydar » Prş Şub 04, 2010 19:32

Ergenekon müneccimi Can Dündar'ın buğulu sesinden dinlediğimiz ödleklik ve çaresizlik timsali uçkur düşkünü ayyaş "Mustafa Mıstık"...

Babadan günlükçü, aileden enerjik Tolga Örnek’in Türksüz Gılipıli’si…

Çuvallanması müstehak Türkiyeli Silahlı Kuvvetleri’nin silah sesinden korkup ateş etmekten aciz çapulcu komandolar ve onların zürriyetsiz, maddiyatçı ve ruhsuz bir ruh hastası olan komutanlarının nefes kesen serüvenleri…

Ormanlar aleminin "Mahsun kralı"nın gözünden devletin kalpleri laik devlet aşkıyla dolu polislerinin terrorist belleyip peşinden cehennemin dibine değin gitmeye ant içtikleri bilge Hocaefendi'nin USA maceraları…

Yiğidinden, aslanından kazandığı paralar yetmezmiş gibi bir de özgürlüğünü İngiliz iletişim devine satan Livaneli’den, ölüm döşeğinde gözlerini fır döndürdüğü Gazi Niyazi'nin ak perdedeki vedası…

Babadan beş minareci Sæzæn’in eski sevgilisinden, daha fragmanından derdi anlaşılan, her saniyesi acı acı ihanet kokan ormantik bir komedi: Ay Lav Yu...

Ve tabii "Tek Türkiye"ler, "Bu Kalp Seni Unutur mu"lar, "Hatırla Sevgili"ler gibi daha izlemeye olanak bulamadığımız onlarca sinema ve dizi filminin ardından, başbakanın mağdur karısını işareti ile birlikte vizyona girecek olan Büşra kızımız!

Karşısında durduğunuzu Allah aşkına, bu kadar da ötekileştirmeyin, yaftalama uzmanı iliştirilmiş vatandaşlar... Sonra, karşınıza inşa ettiğiniz sanal düşmanınızı usunuzca eleştirip mağdur olayım derken gülünç duruma düşersiniz mazallah. Akıl vermek gibi olmasın ama, illa ki Hitler olacaksa filminizde, "parti insanı laik Kemalist züppeler" yerine, ne bileyim Baron Rudolf von Sebottendorff'tan ya da Hazar Türkleri'nden dem vurun. Ama lütfen böyle belden alta vurmayın! Yemezler zira...

www.dailymotion.com Video from : www.dailymotion.com

www.dailymotion.com Video from : www.dailymotion.com

Filmin yapımcı-yönetmeni Alper Çağlar'ın zamanında bloğuna satır satır döşediği vatan ve Atatürk aşkı da dillere destan imiş... Yavaş Alpercik, yavaş!

cumartesi, nisan 28, 2007
Paşam Arkandayız

Paşam,

Diğerlerinin gözü afyonlanmış ve bulandırılmış olsa bile biz biliyoruz.

Biliyoruz ki kendine ve vatanına sahip çıkamayanları alırlar, çevirirler, uşak yaparlar. Bunu illa silahla değil, bir yönetimin ve yargının kurumlarını yozlaştırarak, rejimin altına ocak yakarak, insanlarının iradesini kemirerek yaparlar.

Ama sen hiç endişe etme Paşam, bir fikrin gücü onun uğrunda ölecekler ile belli olur.
Sen de vakti geldiğinde, hiç çekinme,

Öl de Ölelim.

salı, aralık 06, 2005
Kimlik Fenomeni

Süper zeki, yakışıklı, sempatik, kültürlü, laik, modern, ahlaklı ve kesinlikle haketmediği bir suikaste kurban gitmemesi gereken Tayyip Erdoğan'ın üst kimlik ve alt kimlik tartışmasına kendi nacizane katılımımı gerçekleştirmek istiyorum.

Adım Arifoğlu Süleyman Alper Çağlar,

Üst Kimliğim Türktür.
Orta Kimliğim Türktür.
Alt Kimliğim Türktür.
Dinim Türklük, Dilim Türkçedir.
Bu böyle biline.
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi

İletiler: 714

Re: Büşra

İletigönderen Ram » Çrş Haz 09, 2010 2:58

Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Comte » Prş Haz 10, 2010 14:02

Ayni bu sekilde bir kac sene daha gecirelim, Atatürk'ün basrolde oldugu bir komedi filmi gelecegi kesindir.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Comte
Dilmaç
Dilmaç

İletiler: 195

İletigönderen İrfan Tuna » Prş Haz 10, 2010 14:45

Sevgili Comte, Atatürk'ün başrolde olacağı bu film, komedi filmi mi olur, trajedi mi, onu bilemem ama, filmin adı; ''Kendim Ettim, Kendim Buldum'', ''Erken Tüyen Yol Alır'', ya da ''Aç Kollarını Anavatanım Vaşington Ben Geliyorum'' olabilir mi acaba... Ne dersiniz...
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

Şu dizine dön: Sinema & Tiyatro

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x