“Canlı Bombalar”dan sonra sıra nükleerde…

“Canlı Bombalar”dan sonra sıra nükleerde…

İletigönderen Erkan Güçiz » Sal Nis 19, 2016 4:51

Araştırmacı yazar Robert Parry, Consortiumnews.com sitesinde çıkan, “El Kaide yüzünden Nükleer Savaş Riski” başlıklı yazısında bugüne kadar üzerinde fazla durulmayan çok ciddi bir konuya değiniyor.

“Türk, Suudi, ve ABD’li “neoconlar”ın, Rus askerlerin ölümüyle sonuçlanacak Suriye’yi işgal planlarının doğuracağı çok taraflı Suriye savaşı, III. Dünya Savaşını ateşleme riski taşıyor. İnanılmaz gibi olsa da, El Kaide teröristlerini koruma uğruna büyüyen Suriye krizi, bir nükleer güç gösterisine dönüşebilir.Suriye sınırına yığdığı yüz binlerce kara kuvvetleri ile Türkiye, en ileri teknolojilerle donatılmış hava kuvvetleri ile Suudi Arabistan, içinde El Nusra’nın da bulunduğu El Kaide asilerini kurtarmak için Suriye’ye karşı bir askeri hareket başlatırsa, Suriye içindeki 20 bin askerini korumak için Rusya ne yapması gerektiğine karar vermek zorunda kalacak.Rus Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’e yakın bir kaynak, Rusya’nın Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyardığı, ve Rus askeri güçlerini bir ortak Türk-Saudi saldırısından korumak gerektiğinde taktik nükleer silahları kullanmaya hazır oldukları haberini veriyor. Türkiye, bir NATO üyesi olduğundan, böylesine bir gerilim kısa zamanda bütün cepheleri saran bir nükleer çatışma seviyesine yükselebilir.

Erdoğan’ın megalomanyak davranışları, ruhî dengesizliği ve saldırganlığı, ve Suudi Prens Muhammed bin Salman’ın (Suudi Savunma Bakanı) deneyimsizliklerine bakılırsa, bir Türk-Suudi işgalini önleyebilecek tek kişi Başkan Obama. Böylesine bir müdahaleye hiç bir şekilde karşı olmadığı halde Erdoğan’ı yatıştırmaya çalıştığını ve ABD’nin işgale katılmayacağını açıkça belirttiğini biliyoruz.”


Biz de, ABD’nin İncirlik hava üssünde 90 tane B61 nükleer bomba stokladığını biliyoruz.

Anlaşılması üstün zeka gerektirmeyen bir gerçek te, böylesine bir nükleer savaşta Rusya’nın atacağı ilk adımın İncirlik’teki bomba stokunu ortadan kaldırmak olacağıdır.
Şimdi ABD’nin, İncirlik ve Adana’daki sivil vatandaşlarını alelacele toparlayıp memleketlerine geri göndermesinin sebebini açıkça görebiliyoruz, değil mi?https://consortiumnews.com/2016/02/18/risking-nuclear-war-for-al-qaeda/
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x