Çay içerken gönül demlenir/ Levent BULUT

Çay içerken gönül demlenir/ Levent BULUT

İletigönderen Oguzhan34 » Çrş Şub 10, 2021 9:13

Emekli bir Türk ile evlenen 72 yaşındaki Rus hanım, Türklere ait gözlemlerini anlatıyor:
"Ben Türkiye'ye geldi, evlendi. Türk erkek, Türk kadınlar çok yemek seviyor.
Hep çeşit istiyor.
Biraz oturuyor hemen yemek soruyor. Sonra hasta olmak anlatmayı çok seviyor.
Şikâyet çok.
Kadınlar kendine zaman ayırmak bilmiyor. Hasta olmak bekliyor, doktora gitmek sonra doktor diyecek; 'Dinlen çok yoruldun.' Bunu bahane ederek hep hastalık konuşarak geçiriyor.
Çocuklar hep televizyon başında.
Eşimin oğlu evlendi. Torun televizyon başında.
Geline dedim ki; çocuk seni az görüyor onları çok görüyor.
Zihninde sen az, onlar çok. Reklamları ezberlemiş. Öyle ezberlemiş istiyor anne reddedince ağlıyor.
İşte böyle ağlıyor sonra yine istiyor yine ağlıyor. 3 gün 4 gün sonra anneyle arada çatışma oluyor. Şimdi saygı nasıl olsun?
Çocuğun zihninde anne az, televizyondakiler çok.
*
Kapat onu çocuk seni seyretsin seni anlasın senin güzelliğin onun beyninde yer etsin dedim.
Kimse anlamıyor çocukların beyni kimlerle doluyor.
Sen çocuğu doğurdun. Sen hatırlıyorsun onu kundakladı büyüttün. Sen hatırlıyorsun
O bunları bilmiyor.
Karnını bile televizyon başında doyuruyorsun senin yüzüne bakmıyor o çizgi filme bakıyor.
Sonra diyor ki çocuk yüzümüze bakmıyor hiperaktif.
Çünkü çocuğun beynini televizyon artık yeniden tasarladı.
*
Sonra çocuk o çizgi kahramanların vitrinde kostümünü görüyor istiyor ağlıyor. Çünkü çocuk aslında artık onlara ait oldu.
Kardeşi ile oynarken bile oradaki karakterler gibi davranıyor ve o karakterler gibi konuşuyor. Diyorum ki bak çocuk babası gibi değil senin gibi değil konuşması televizyon gibi.
*
Kadınlar çok konuşuyor hiç susmuyor.
Düşünmeden konuşmak Türkiye'de çok.
Hep hastalıklar çok konuşmaktan diyorum bana ters bakıyorlar.
Tiroit hasta diyor çok yiyorsun ve çok konuşuyorsun diyorum bana kızıyor.
Bana çok konuştukları zaman hemen elimle reddediyorum. Diyorum ki çok konuştun ben yoruldum.
Çünkü dinlerken beyin doluyor ve ısınıyor.
Susuyorlar o zaman.
Çünkü kalp yoruluyor.
Türk kadını güzel şeyler konuşmayı bilmiyor hep şikâyet.
Kocasından şikâyet ediyor, ailesinden şikâyet ediyor, çocuğundan şikâyet ediyor Kendisinden şikâyet ediyor.
1 saat çay içiyor. Çay içerken gönül demlenir fakat öyle olmuyor. Herkesin sinirleri kabarıyor sonra herkes evine gidiyor bu sefer ne oluyor, hastalık oluyor."
*
Sosyal medyada da dolanan bu alıntı yazıyı bana bir yazar arkadaşım gönderdi. Kaynağı yok. Yazanı kim bilinmiyor. Gerçekten böyle bir gelin hanım var mı?
Yoksa birisi hayali bir yabancı gelin ağzından mı yazdı?
Cevaplar muallak.
Fakat toplumumuzu bir başka gözle özetliyor.
Belki ülkece özeleştirimizi yaparız niyetiyle köşeye taşıdım.
Özeleştiriler insanı ve toplumu geliştirir.
Umarım faydası olur.

MHP neden sessiz?
Atatürk'ün kurduğu ülkede bir takım mevkilere gelebilmiş insanların ona yaptıkları düşmanlığı anlayamıyorum. Bakın eleştiri, vefasızlık falan demiyorum.
Düşmanlıktan bahsediyorum.
Örneğin, Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu'nun makamındaki Atatürk tablosunu pencerenin önüne yerleştirmesi, tablonun üstünde stor perdenin yer alması düşmanlıktan başka bir şey değildir.
Hanımefendi gelen eleştirilere karşılık, makam odasının yeterince büyük olmamasını öne sürmüş. Özrü kabahatinden büyük derler ya tam da öyle bir durum.
Ama ne yaparlarsa yapsınlar tarihi değiştiremeyecekler. Güneş balçıkla sıvanmadığı gibi Atatürk de stor perde ile kapatılmaz, unutturulamaz.
*
İşin üzücü yanı ise hadi AKP'yi anladık zihniyetleri belli de, verdiği destek ile AKP'yi ayakta tutan MHP'den neden bir ses çıkmıyor? İttifaka zarar gelmesin istiyorlar herhalde.
Ama bir ittifakı devam ettirecekseniz karşılıklı çaba ile olur.
Oysa yaşanan bu tür olaylara bakınca AKP'nin pek de MHP'nin hassasiyetlerine dikkat ettiğini sanmıyorum. Zira daha geçenlerde Millî Mücadele döneminde, İngilizlerin desteği ile Kuvayi Milliye'ye düşmanlık yapan İskilipli Atıf Hoca devletin valisinin katıldığı törenle anıldı.
Bu durumda ya MHP'den tepki gelmeyeceğini biliyorlar ya da bizimle ittifaka mecbur ses edemezler diye düşünüyorlar.
Bilemiyorum.
Ama MHP'nin bu tür olaylarda sessiz kalması üzücü ve düşündürücü!..
Kullanıcı küçük betizi
Oguzhan34
Üye
Üye

İletiler: 214

Re: Çay içerken gönül demlenir/ Levent BULUT

İletigönderen Kurtlu Adalet » Cum Şub 12, 2021 19:52

Gün Gelir Kelleler Gider...

Turk Milleti, yuz yil oncesinden daha vahsi ve kanli bir sekilde, musluman dunyasinin etnik ve dini gruplar arasinda bolunerek vahsilestirilmesine, Islam medeniyetlerinin birer birer bombalanip tas devrine gonderilmesine, seyirci kalan ve de destek olanlari, Turkiye'nin Bati'nin taseronlugunu yaparak bolunmesine hizmet edenleri, unutmayacaktir.

Siranin Turkiye'ye de gelecegini bilen Turk Milleti, Islam medeniyetlerinin birer birer yokedilmesi sirasinda Bati'nin kucagina oturanlari, Hacli ordusunun katliamlarina destek verenleri gunu geldiginde birer birer sallandiracaktir.

Vatanini bolunmenin, isgal edilmenin ve yokedilmenin kiyisindan dondurmeyi cok iyi bilen Turk Milleti, O an geldiginde onlarca yildir Turk Milletini Bati cikarlarinin usakligini yapmaya zorlayan kadrolari, gruplari, kisileri ve is adamlarini bulup , bunlarin binlercesini belki de on binlercesini sallandirmayi bilecektir.

Kimsenin gucu Turk Milleti'ni uzun sure Hacli Ordularinin hizmetkari olarak yasatmaya yetmez.

Allah'in insanliga armagani Ataturk'un politikalarinin 180 derece tersini uygulayarak Irak katliamina, Afganistan isgaline, Libya'nin bombalanmasina ve Suriye'nin bolunmesine destek verenlerin O gun geldiginde Turk Milletine hesap vereceklerini unutmamalari gerekiyor.

Gun gelir kelleler gider efendiler!

Yuzyillarin kole tuccarlari, yuzyillarin hacli seferleri yagmacilari, kitalari calanlar, yagmalayanlar, katledenler ve kolelestirenler, Bati'nin savas makinasi, Islam medeniyetlerini tas devrine gondererek ve Islam cografyasini kontrol ederek , degisen dunya dengelerini, yukselen doguyu ve Asya'yi kontrol etmek istiyor.

Dolar basabilmek icin ve enerji kaynaklarini kontrol etmek icin muslumanlarin petrolune ihtiyaclari var.

Israil genislesin ve Islam cografyasini kontrol etsin isteyen bir kuresel Siyonist bankerler cetesi var.

Muslumanlarin etnik ve dini cizgiler uzerinden bolundugu, vahsilestirilmis cahil, Kuran laik ve kul ile Allah arasinda olmasina ragmen, sahte seriat hukuku uygulayan CIA guruplarinin kontrol ettigi ve icine ettigi, zayif dusmus ve bolunmus, ve boylece Siyonist bankerlerin ve Israil'in rahatlikla kontrol edebilecegi, somurebilecegi ve kolonilestirebilecegi bir Orta Dogu yaratilmak isteniyor.

Asya ile birlikte kalkinan ve de Afrika'ya enerji ve yatirim aktaran, guclu ve kalkinmis bir Orta Dogu istenmiyor.

Asya , yukselen dogu, kalkinan mazlum milletler ve Orta Dogu'nun el ele vererek kalkinmalari ve kole tuccarlarinin Savas Makinasinin hegemonisinden kurtulmalari istenmiyor.

Kurduklari kanli saltanat sistemini korumak istiyorlar, tahttan inmek istemiyorlar kuresel cetenin krallari ve kraliceleri.

Turk Milleti vatani satanlari ve ulkenin gelecegini tehlikeye atanlari gunu geldiginde mutlaka sallandiracakdir, ne kadar Ataturkcu olduklarini iddia etseler de, ne kadar musluman gecinseler de,

Turk Miletini ve Islam Dunyasi'ni atese atanlari bu millet affetmez, gunu geldiginde hepsini sallandirir.

Canakkale'de denize gomdugumuz ve Izmir'de denize doktugumuz yuzyillarin kole tuccarlarina ve Haclilara bu topraklari ve bu vatani satanlari, Islam alemine ve Turk dunyasina ihanet edenleri bu millet asla unutmayacaktir!

M.K.A. ( Milli Kurtulus Atilimi )
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletiler: 299

İletigönderen Kurtlu Adalet » Cmt Şub 13, 2021 9:15

I forbid you to use the american dollar.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Kurtlu Adalet » Cmt Şub 20, 2021 6:13

Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye