Cehalet, Cahillik AKP İktidarının Güç Kaynağı Oldu… ALİ ERALP

Cehalet, Cahillik AKP İktidarının Güç Kaynağı Oldu… ALİ ERALP

İletigönderen Gamze Okur » Pzt Haz 29, 2020 10:42

“Cehalet, Cahillik AKP İktidarının Güç Kaynağı Oldu…”

AKP, iktidara geldiği günden bu yana bir şeyleri değiştirmek, bir şeyleri yok etmek için elinden gelen, gelmeyen tüm çabayı gösteriyor.

Yok etmek istediği şeylerin en başında Atatürk, Cumhuriyet, bilim, çağdaşlık, laiklik bulunmaktadır.

Ve özellikle AKP yöneticileri Atatürk’e, Cumhuriyete, bilime, çağdaşlığa aşırı bir kin, nefret besliyorlar. Hele hele Türk, Türklük, milliyetçilik laflarından hiç hoşlanmıyorlar.

İktidar oldukları 2002 yılından bu yana bir tek hedefleri var onların: Atatürk’ü, Cumhuriyeti, laikliği yok edip yerine Osmanlı düzenini kurmak. Bu hedefe ulaşma tarihi ise 2023’tür. Yani Atatürk Cumhuriyetinin 100.cü yılı…

İşte bu nedenle onların kitabında Türk, Türklük ve milliyetçilik gibi kavramlar yer almamaktadır. Peki, ne vardır? Osmanlı ve şeriat düzeni…

Şu anda resmi tabelaların bazılarının başında TC kısaltması da yok.

Çünkü bir zamanlar TC kısaltmasını devlet kurumlarının adından tamamen çıkarmak istemişlerdi. Ama büyük bir karşı koyma, direnme hareketi ile karşılaştıkları için vazgeçtiler.

İşte bu nedenle tabelaların bazılarında TC var, bazılarında yok.

Günümüzde de “Atatürk” adlı yerlerin, kurumları yok etmeye başladılar…

Özellikle “Türk, Türklük, milliyetçilik” sözcüklerini konuşurken kullanmamaya büyük önem veriyorlar.

Yeni aldığımız bir habere göre,1948’lerde kurulan “Milli Kütüphane”yi de kaldırmışlar. Yok etmişler.

Bünyesinde 3 milyon kitap barındıran, en güvenilir, en zengin kaynak olarak kullanılan ve ulusumuzun belleği görevini yerine getiren kurum tarih oldu şimdi.

Yine, yeni gelen haberlere göre Bursa’nın merkezinde “Kitap okuyan genç kız” heykelini de kaldırmışlar.

Kaldırma nedeni neymiş efendim? Heykel halkı “Ateizme özendiriyormuş…”

Çocuk kandırıyorlar sanki… Masal anlatıyorlar…

Burada önemli olan, ateizm falan değil. Burada önemli olan, bir genç kızın kitap okumasıdır. Kitap okumaya gençlerin özendirilmesidir. Bu adamların “GICIK” olduğu asıl nokta işte burasıdır…

Yani vatandaşın okuması, bilinçlenmesidir… İyiyi kötüden, kötüyü iyiden ayırt etmeye başlamasıdır… Gerici, ilkel Arap dünyasından çıkıp, uygarlığa koşmasıdır…

Çünkü okuyan, aydınlanan insan hurafelere, batıl inançlara, gericiliğe, ilkelliğe, din sömürüsüne ve din tüccarlarına karşı koyar. Onlara değer vermez.

İşte asıl korktukları şey budur… Ekmek kapılarının kapanacak olmasıdır.

Bir zamanlar, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı bir televizyon programında şunları söylemişti:

“Ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış – sezgi) güveniyorum bu ülkede. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halkın ferasetine güveniyorum ben…”

Adam açık açık cahilliği, cahilleri savunuyor. Saklamıyor. Gizlemiyor. Açık açık söylüyor ve devam ediyor:

“Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor.

Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış cahil halk.”

Türkiye’nin okumuş kesimi profesörden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Üniversite ve sonrası çok vahim. Çünkü zihinleri bulanık.”

Bu “Kitap okuyan genç kız” olayından daha önce de Cumhuriyet caddesindeki “Kemancı Kız” heykeline bir saldırı olmuş; keman ve yay, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalınmıştı.

Son olarak Rize’nin Fındıklı ilçesinde bir parka verilen “Atatürk” adı kaymakam tarafından kaldırılmak istenmişti.

Kaldırılma nedeni, parka ‘Atatürk’ adının verilmesinde kaymakamın bir “kamu yararı görmemiş” olması gerekçesine dayanıyor…

Neyse ki belediye başkanı bu karara direniyor ve “Atatürk Parkı” tabelası yerinde duruyor. Zaten yargıya da başvurmuş…

Bir taraftan da halkımızı kutuplaştırma yoluna gittiler. Kendilerinden olan, olmayan diye insanlarımızı iki kampa ayırdılar.

Böldüler… Parçaladılar.

Kendilerinden yana olanları dost, yurtsever; kendilerinden yana olmayanları ise düşman ilan ettiler…

Oylarınızla, sözlerinizle, eylemlerinizle iktidarı desteklerseniz “Vatansever” oluyorsunuz; ama düşüncelerine, yöntemlerine, uygulamalarına, gittikleri yola karşı çıkarsanız ya terörist ya da FETÖCÜ ilan ediliyorsunuz…

Daha da ileri gidip, tekerlerine taş koyarsanız, kendinizi ya emniyette ya da savcının, hâkimin karşısında buluyorsunuz…

(alieralp37@gmail.com)
Kullanıcı küçük betizi
Gamze Okur
Üye
Üye

İletiler: 466

Re: Cehalet, Cahillik AKP İktidarının Güç Kaynağı Oldu… ALİ ERALP

İletigönderen Asun Kale » Çrş Tem 01, 2020 12:43

Bir zamanlar, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı bir televizyon programında şunları söylemişti:

“Ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış – sezgi) güveniyorum bu ülkede. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halkın ferasetine güveniyorum ben…”

Adam açık açık cahilliği, cahilleri savunuyor. Saklamıyor. Gizlemiyor. Açık açık söylüyor ve devam ediyor:

“Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor.

Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış cahil halk.”

Türkiye’nin okumuş kesimi profesörden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Üniversite ve sonrası çok vahim. Çünkü zihinleri bulanık.”

BÖYLE PROFESÖRLERİN OLDUĞU BİR ÜLKE UYGARLAŞABİLİR Mİ? KALKINABİLİR Mİ? MEDENİLEŞEBİLİR Mİ? LÜTFEN CEVAP VERİN BANA...
Kullanıcı küçük betizi
Asun Kale
Üye
Üye

İletiler: 150

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Tem 04, 2020 9:04

"İKTİDARA GELDİĞİ GÜNDEN BU YANA AKP, BİR ŞEYLERİ YOK ETMEK İÇİN ELİNDEN GELEN GELMEYEN HER ÇABAYI GÖSTERMEKTEDİR. YOK ETMEK İSTEDİĞİ ŞEYLERİN EN BAŞINDA ATATÜRK, CUMHURİYET, BİLİM, ÇAĞDAŞLIK, LAYİKLİK BULUNMAKTADIR. İŞTE BU NEDENLE ONLARIN KİTABINDA TÜRK, TÜRKLÜK VE MİLLİYETCİLİK GİBİ KAVRAMLAR YER ALMAMAKTADIR." teşhisini, tesbitini, örneklemesini, irdelemesini, teşhirini ve tel'inini tamamen nesnel, bilimsel ve mükemmel bir biçimde yapmış ve kanıtlamış olan sevgili Ali'ye en yürekten tebrikler, en kalpten selamlar, en iyi dilekler ve yeni başarılar.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Tem 04, 2020 9:25

Öpülesi güzel ağzına sağlık sevgili Asun. Sözünü ettiğin ve çok haklı olarak kınadığın ve lanetlediğin o PROFESÖRLER, eski ve yeni BOP'cular ve BEŞİNCİ KOL'cular tarafından doçent ve profesör maskesi takılmış meczublar ve bilim ve fen düşmanlığı yapmak için kiralanmış ve satın alınmış sapıklar ve kaçıklarıdr. Bunların ve efendilerinin OLDUĞU BİR ÜLKE TABİİ Kİ UYGARLAŞAMAZ, KALKINAMAZ, MEDENİLEŞEMEZ.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye

İletiler: 1285

İletigönderen Asun Kale » Cmt Tem 04, 2020 10:02

Teşekkürler can dostum sevgili Gönül. Dizelerini hayranlıkla okuyorum. İyi ki varsın. Sevgiler.
Kullanıcı küçük betizi
Asun Kale
Üye
Üye

İletiler: 150

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzr Tem 05, 2020 22:52

Gel evladim, gel, gel. Yanaklarin da ne kadar tombulmus senin. Seni sevimli sey. Sen ne kadar yurekli ve cesursun, afferim sana. Anliyorum evladim da biz elitler seni bu bodur boyunla ciddiye alamayiz, aramiza alamayiz, yukseltemeyiz. Bak sen simdi hazirlikli ol, ulkenin kontrolu biz elitlerlerden ingiliz elitlere gececegi zaman, biz seni cagiracagiz, vatan icin sehit olacaksiniz milyon milyon. O zamana kadar sen buyuklerin isine karisma. Esitlik, adalet, Kuran, Allah, Ataturk falan bunlar utopya, hikaye seyler, gerci en vatansever, Ataturkcu, ve Allahci biz elitleriz. Yersen tabi. Sen simdi findigini ye, sut tozunu ic. Isleri elimize yuzumuze bulastirirsak, vatan isgal edilmeye baslarsa gel, milyonlarca arkadasini da getir vatan icin sehit ol. O zamana kadar uslu dur ama. Hadi sen gec simdi sirana. Acin kitabinizi, sayfa 1919, 1071 numarali kissadan hisseyi okuyalim. Hadi Ali, uyuma ama. Sen oku, uyan bakalim. Hepberaber okuyalim arkadaslar.
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletiler: 299

İletigönderen Kurtlu Adalet » Pzt Tem 06, 2020 0:47

Allah diyorsun, "Allah'in alasi bizde var, biz yarattik onu" diyorlar, Kuran diyorsun "Kuran'in alasi var bizde 10 cilt tasvir yazdik diyorlar. Ataturk diyorsun, biz biliriz onu, 100 cilt kitap yazdik diyorlar, esitlit diyorsun "doktoram var diyorlar", kardeslik diyorsun "gel sana saz caliyim" diyorlar, komunizm diyorsun "das kapital" okudum diyorlar, eeeee peki niye hic bir seyi degistiremiyorlar ve degistirmek icin bir girisimde bulunmuyorlar, bulunamiyorlar, hic bir dogruluk durustluk ise yaramiyor, ahlaksizlik ve yozlasma her yere yayiliyor. Sen kurtar vatani, yok olmaz, ben kurtariyim, yok olmaz,eeeee kim kurtaricak vatani ? sus bakiyim, sen bizler kadar bilgili ve zeki olamazsin, isgal baslarsa seni cagiririz, gemiyi kurtarmak icin sen ve milyonlarca arkadasin sehit olur, senin ve sizlerin gorevi bu, karisma isimize ! bin cilt kitap okuduk bizler ! haddini bil ! benim egom senin egonu dover ! libyadaki osmanli gazi ile calisan ego otobuslerine dolustuk, milletce ucuyoruz, aya sofya uzerinden yukselip, ruzgari arkamiza alip, goc edecegiz yakinda
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

İletigönderen Kurtlu Adalet » Sal Tem 07, 2020 19:22

Turkiye'yi Bekleyen Tehlikeler. Imparatorluklar cokerken kan doker. https://www.youtube.com/watch?v=G4ED97TF3ZA[font=Times New Roman][size=300] [/size][/font]
Kullanıcı küçük betizi
Kurtlu Adalet
Üye
Üye

Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x