Cehalet kadar tehlikeli: Yarı-aydın(!)

Cehalet kadar tehlikeli: Yarı-aydın(!)

İletigönderen Erkan Güçiz » Cum Eki 16, 2015 0:54

Tarihi Karar! Ermeni Soykırım Yalanı Kanıtlandı! - Sarızeybek Haber
Seven var sevmeyen var ama Doğu Perinçek devletimiz adına büyük bir hukuk zaferini neredeyse tek başına kazanmıştır. Kendisini bu büyük mücadelesinden dolayı kutluyoruz!

Türkiye Kazandı Ermeni Soykırımı Yalanını Bitirdik - Vatan Partisi
100 yıllık emperyalist yalan bitti. Genel Başkanımız Doğu Perinçek, Türk milletine yönelik "soykırımcı" saldırılarını berteraf etti.

Yukarıdakileri ve medyayı dolduran benzerlerini okuyunca göğsümüz kabarıyor, gururlanıyoruz, ve ötesini araştırmadan doğruluğunu kabul ediyoruz. Yıllar süren çarpıtılmış eğitim sistemi ve biat kültürü bizi böyle yaptı; sormak, sorgulamak yok.

Haberin aslı aşağıda; sahte kahraman Perinçek davası sayesinde, “1915 ve sonrasında Osmanlı’lar tarafından Ermeni halkının katliamlara uğratıldığı ve kitlesel olarak sürgüne gönderildiği” mahkeme kayıtlarına girdi.

Yok, hayır, “soykırım” demediler çünkü “bizden bunun yargılanması istenmedi” ve, “bu mahkeme bunun yargılanacağı yer değildir”, dediler.

Hâlâ Vatan(!) kurtaran aslan Perinçek demeye devam edecek miyiz?


Mahkeme’nin Kararı

Mahkeme, davanın kapsamı ile ilgili olarak, 1915 ve sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nun elinde Ermeni halkının uğradığı katliamlar ve kitlesel sürgünlerin uluslararası hukuktaki terimin anlamına göre soykırım olarak nitelendirilebilecek olup olmadığını belirlemenin Mahkeme’den istenmediğinin altını çizer.

Mahkeme’nin, uluslararası ceza mahkemelerinde aksine, bu noktada yasal olarak bağlayıcı bildirilerde bulunma yetkisi yoktur.


Kaynak: http://hudoc.echr.coe.int/app/conversion/pdf?library=ECHR&id=003-5199806-6438950&filename=Grand%20Chamber%20judgment%20Perincek%20v.%20Switzerland%20.pdf

Ek bilgi: Megalomanyak ne demektir…
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x