Ceviz Kabuğu - 22 / 02 / 08 - Vakıflar Yasası

Gazeteci-yazar Hûlki Cevizoğlu; birbirinden seçkin konuklarıyla soruyor, sorguluyor, anlatıyor...

Ceviz Kabuğu - 22 / 02 / 08 - Vakıflar Yasası

İletigönderen Ram » Sal Şub 26, 2008 3:17

Vakıflar Yasası İle Neler Olacak?.

20 Şubat çarşamba günü Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen Vakıflar Yasası, Türkiye’ye neler getiriyor neler götürüyor?..

Yeni Vakıflar Yasası, niçin birçok çevre tarafından “tehdit” olarak görülüyor?.. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş anlaşması olan Lozan deliniyor mu?..

Laikliğe aykırı olduğu, Dumlupınar’ın rövanşı ve yeni bir kapitülasyon olduğu ileri sürülen Vakıflar Yasası ile yeniden Tanzimat dönemine mi giriyoruz?..

Tüm bu soruların yanıtları canlı yayında Ceviz Kabuğu’nda.
Gazeteci-Yazar Hûlki Cevizoğlu; birbirinden seçkin konuklarıyla soruyor, sorguluyor, anlatıyor...

Konuklar: Jeopolitik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni / Doç. Dr. yaşar HACISALİHOĞLU, Eski "Tapu Kadastro Genel Müdür yardımcısı" / Orhan ÖZKAYA

İzle

Bölüm 1

Bölüm 2

Resim

Görüntü: DivX 5 25.00fps [Stream 00]
Ses: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 104Kbps [Stream 01]
Süre: 306 dk. 22 sn.
Boyut: 899 MB
Çözünürlük: 480x368

Şifre
guncelmeydan

Linkler

Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V
Parça VI
Parça VII
Parça VIII
Parça IX
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Sal Şub 26, 2008 14:33

Ram, eline saglik mirim..
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen mbolat » Sal Şub 26, 2008 22:33

Ram, Eline saglik!
Kullanıcı küçük betizi
mbolat
Üye
Üye

İletiler: 29

İletigönderen erenus » Çrş Şub 27, 2008 5:02

Ram, ellerine sağlık...

"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkâr edenler ve bana taan edenler çıkabilir. Hattâ bunlar benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidir ki, bu fikirler, Hind'den, Mısır'dan döner, dolaşır gene gelir, feyizli neticeleri kalpleri doldurur!"

Resim
Kullanıcı küçük betizi
erenus
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 423

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 29, 2008 1:24

Tek parca video eklenmistir... (Viddler 4 saat 39 dakika ve 37 saniyenin üzerine cikmiyor bir türlü, son 27 dakikasini kesmis :| )
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen mustafakoc » Cum Şub 29, 2008 1:55

"Özetle, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, "Ne mutlu Türküm diyene!" anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır."

TAMAMEN KATILIYORUM

YA SEV, YA TERK ET
Kullanıcı küçük betizi
mustafakoc
Üye
Üye

İletiler: 28

İletigönderen ngykhc » Cum Şub 29, 2008 5:54

tesekkurler
Kullanıcı küçük betizi
ngykhc
Üye
Üye

İletiler: 48

İletigönderen Türk-Kan » Cum Şub 29, 2008 11:56

ngykhc, Ram sagolsun... Onun calismalarina ufakta olsa bir destegim oluyorsa ne mutlu bana :)

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Ram » Cum Şub 29, 2008 14:15

Türk-Kan, mirim ne ufak desteği, harikalar yaratıyorsun.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen ngykhc » Cmt Mar 01, 2008 6:32

ram'e tesekkur etmenin sonu olmadigindan ruh halimi ram yaparak ,surekli bir tesekkur durumundayim,epeydir,,,,yukarida ram'i bos gecmisim gibi olmasin,,ama tek parca viideolar da gercekten cok cok ii oluyor,,,ayrica umariz ki butun videolari arsiv olarak sakliyosunuzdur,,,,,,,,arsiv arsiv
Kullanıcı küçük betizi
ngykhc
Üye
Üye

İletiler: 48

İletigönderen forreal » Çrş Nis 09, 2008 1:50

Tesekkurler arkadaslar, guncelmeydan.com' u bulmak bizi ailecek sevindirdi dersem yalan olmaz.
Kullanıcı küçük betizi
forreal
Üye
Üye

İletiler: 8

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Nis 14, 2008 9:10

Görüntü adresi yenilenmistir. :melek:

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Ram » Pzt Nis 14, 2008 9:21

Türk-Kan, teşekkürler mirim. 8)

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen gokdeniz » Pzt Nis 14, 2008 11:37

turkkan , ram tesekkurler
yani artik bu kelime burada anlamini yitirdi ..
siz olmasaniz bu kadar cok seyi takip etmemize imkan yok ...
sagolun , varolun
Kullanıcı küçük betizi
gokdeniz
Üye
Üye

İletiler: 202

İletigönderen altinkopru » Cmt May 24, 2008 21:36

Teşekkürler. Ellerinize sağlık.
...Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır.
Genç, �Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir� diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Onu hapse atacaklar. Diyecek ki, �Ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.�
İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği.
Kullanıcı küçük betizi
altinkopru
Üye
Üye

İletiler: 77

Sonraki

Şu dizine dön: Ceviz Kabuğu

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x