CIA ajanları Diyarbakır'da

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

CIA ajanları Diyarbakır'da

İletigönderen Ram » Prş Haz 18, 2009 14:34

CIA ajanları Diyarbakır'da

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir ABD heyetini çok sıcak bir havada karşıladı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi James F. Jeffrey ve Adana Konsolosu Eric F. Green Diyarbakır’da çeşitli temaslarda bulundu. CIA ajanları, önce Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yla bir araya geldi. Buradaki görüşme basına kapalı gerçekleştirildi. Ajanlar, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i makamında ziyaret ederek, görüştü. Büyükelçi Jeffrey, burada Türkçe yaptığı konuşmada, “Türkiye ile bu terörle mücadeleye katılıyoruz. Fakat askeri tedbirlerle güvenlik eylemleri yeterli değil, aynı zamanda siyasi kültürel başka eylemler lazım” diyerek Türkiye’ye akıl vermeye kalktı.

Size katılıyorum
CIA ajanını onaylayan Baydemir ise, tek başına güvenlik perspektifi ile sorunları aşmanın mümkün olmadığını ifade ederek, umutlarının ortak paydada ve diyalogda buluşmak olduğunu anlattı. Başkan Baydemir, Diyarbakır’ın Orta Doğu coğrafyasının en kadim, en tarihi kentlerinden biri olduğunu söylemesi üzerine Büyükelçi Jeffrey, “Size katılıyorum” diye konuştu. Baydemir, diyaloglaşılmayacak hiçbir sorunun olmadığına inandıklarını dile getirmesi üzerine Büyükelçi, “Çok iyimsersiniz” ifadesini kullandı. Baydemir, konuşmasının sonunda Jeffrey’e Kürtçe “Hoş geldiniz” dedi.
Kaynak
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

Ziyaret

İletigönderen 1920denberi » Çrş Haz 24, 2009 19:38

Diyarbakir'imiz nasilsa yine Amerikalilari ilgilendiriyor Irak'daki petrol yetimiyormu,anladigim kadari ile Irak'taki amerikan askerlerinin yerlesebilecegi bolge Diyarbakir olabilir ustelik Buyuksehir Belediye Baskani'da Turkçe konusmadan hos geldiniz
demesi ilginç.Bu ziyaretin gerçeklerini yakinda ogreneriz çunku okadar guçlu medyamiz varki kus uçsa bunu basindan hemen ogreniyoruz.Turkiye Turk'lerindir seven kalir sevmeyen gider.
Kullanıcı küçük betizi
1920denberi
Üye
Üye
 
İletiler: 47
Kayıt: Çrş Eki 15, 2008 0:58


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x