Çocuklarımız Kutsaldır, Emperyalizme Terk Edilemez! / Misilleme

Çocuklarımız Kutsaldır, Emperyalizme Terk Edilemez! / Misilleme

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Prş May 02, 2013 1:23

Çocuklarımız Kutsaldır, Emperyalizme Terk Edilemez!

[Vidyo linki: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/1 ... rk-kizlari]

Popüler kültürün ilahlarından Justin Bieber, (ki bana göre değer yargılarını vuran silaha takılan susturuculardan) Türkiye'ye geldi.

Yukarıdaki linkte onu görmeye çalışan kızların yorumlarını izliyorsunuz.

Çığlıklar duyuyorsunuz, bugün meydanlarda yükselen bir çok sesi bastıracak kuvvette
[Şiddet ve biber gazı, sesin kuvvetiyle ters orantılıysa demek ki!]

Devamı şöyle:
- Ama yani yandan da olsa gördük yani en azından bu da bir şey yani canlı canlı gördük
- O'nunla aynı havayı solumak bile zaten çok güzel
- Aynen ya
- O'nunla aynı gökyüzünü görmek bile..
- Aynen aynen aynen
(konuşan kızın arkadaşı onaylarken kendinden geçiyor)

Vurgulamak istediğim şey "tam" olarak da bu.

Şimdi, bu hayran kitlesini yoğun olduğu evleri hangi partinin seçmenleri oluşturuyordur?

Mantık yürüterek düşünelim.

AKP'ye oy verenlerin evlerinden dinleniyor mudur?
AKP tabanından "sermaye sınıfını" çıkaralım. Geriye çok büyük bir kısım kalır cemaat baskıyla yetişen.

O evlerde dinlenir mi?
Bence hayır.

Feodalite sarmalından sıyrılamayan (beslendiği yerden kim sıyrılmak ister ki) BDP'li ailelerin çocukları?
Bence hayır.

MHP'nin oy kitlesini iki kesime ayırırsak, İslamcı yanı ağır basan kesimin çocukları da dinlemez, dinletilmez.

CHP'nin kırsal kesimden çıkan oyunu çıkarırsak, geriye kalan büyük kesimin evlerinde?
Çoğunlukla evet.

Yani, bu tarz popüler kültürün esiri olan yerler,

Genelde ülkesinin bulunduğu durumdan endişe duyan, sosyal paylaşımlarda "gençler nerede" diyen "umut arayan" kesimleri barındıran evler.

Cehaletin olduğu yerde direk kapıdan giren emperyalizm, cehaletin olmadığı evlere de arkadan dolaşarak giriyor.

Çocuklara verilen ve "özgürlük" sanılan boşluktan faydalanarak.

Gerçek kahramanları bir yandan karalanıp bir yandan yok sayılmaya çalışılırken, yapay kahramanlar yaratarak.

Yani tam olarak "Özgürlük bir nimettir, hudutları çizilmezse külfettir" noktası.

Değerli aileler.

Değerli büyüklerim.

Şu vidyoyu tekrar izleyin. Sonra okuyun çocuklarınızın sosyal paylaşımdaki "konuşmalarını"

Sonra da son yıllarda ülke de olanları düşünün.

Sonra şapkalarınızı önüne koyun.

Bu ülkede bir şeyleri değiştirebilecek olan sizlersiniz.

Gençler sizin eseriniz.

Cumhuriyet de sizin yetiştirdiğiniz/yetiştireceğiniz gençlere emanet.

Düşmanı uzakta aramayın.

Dinsel ve mezhepsel baskının dışında ki her "özgürlüğü" de doğru sanmayın.

Yapmanız gereken basit: Dengeyi sağlayın!

Misilleme, 2 Mayıs 2013
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 142

Şu dizine dön: Misilleme

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x