Cumhuriyet yine Gülen'i yazdı,

Genel & Güncel Konular

Cumhuriyet yine Gülen'i yazdı,

İletigönderen Ram » Cmt Mar 03, 2007 1:55

Cumhuriyet gazetesi Rusya'nın sağlık sorunları nedeniyle halen ABD yaşayan Fettullah Gülen'in peşine düştüğünü iddia etti. İşte gazetenin haberi..

"Moskova yönetiminin, Rusya Federasyonu içinde Fethullah Gülen'e dolaylı destek veren dernek, vakıf, şirket ve okulları da yakın takibe aldığı öğrenildi.
Cumhuriyet'in ulaştığı bilgilere göre bugüne kadar, Gülen cemaati ile direkt bağı olan okulları ve vakıfları saklayan Rusya, şimdi de ülke sınırları içinde Gülen cemaatine dolaylı yoldan finansal destek veren kurum ve kuruluşları araştırma kapsamına aldı. Rusya Federasyonu'nun ilgili güvenlik ve araştırma merkezlerindeki yüksek seviyeli uzmanların söz konusu kurum ve kuruluşların faaliyetleri ve Türkiye'deki bağlantıları ile ilgili olarak hazırladığı dosyalar en üst düzeyde değerlendirmeye alındı. Ancak söz konusu dernek, vakıf ve şirketlerin Gülen'e verdikleri desteğin üçüncü kişiler üzerinden ve dolaylı olması nedeniyle, Moskova yönetimi, bu bağlantıların belgelerine henüz ulaşamadı.

Aynı nedenden dolayı Gülen cemaatine destek veren kurum ve kuruluşların sayısını bile net olarak ortaya çıkarılamamış olması, Rusya federasyonu açısından sıkıntının büyük olduğunu gösterdi.

Gülen cemaatinin Rusya'daki faaliyetlerine dolaylı yoldan finansal destek veren şirketler arasında Türkiye'de çok bilinen bazı markaların sahiplerinin de bulunduğu belirtildi. Bu çerçevede Moskova yönetimi, Rusya'da faaliyet gösteren uluslararası bir okulun Gülen cemaati tarafından finansal olarak desteklendiğini ortaya çıkardı. Ancak okulun, "Rusya federasyonu yasaları' çerçevesinde faaliyet gösteriyor olması nedeniyle, kapatılması için bir gerekçe bulunamadı.

Öte yandan Rusya federasyonu İç İstihbarat Örgütü FSB'nin 2002 yılında Gülen cemaatinin faaliyetlerine ilişkin yürüttüğü operasyonda, sınır dışı edilen Türk vatandaşı sayısının 100'ün üzerinde olduğu ortaya çıktı."

[img]http://img95.imageshack.us/img95/7087/interhaberuo9.png[/img]


Ruslar da işe el attı. :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Panzehir » Cmt Mar 03, 2007 2:06

Rusya'nın el attığı bir mevzuda kan çıkar.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
 
İletiler: 3483
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:02

İletigönderen Sandra » Cmt Mar 03, 2007 2:58

Panzehirin dedigi dogru bir yerde ama su faktör cok önemli Rusya ve Amerika karsi karsiyaysa bu iste ciddiden kan cikar ama bi fettullah gulen icinde ulkeler birbirlerine girmezler herhalde
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Sandra
Üye
Üye
 
İletiler: 171
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 18:25
Konum: Nereye

İletigönderen |Kuralsız| » Cmt Mar 03, 2007 12:13

Masum Türk Öğrencilerinin yetiştirildiği okullarla ne işi olur Rusya gibi Büyük bir Devletin :twisted:

vardır bi bildiği ... 8)


haber için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Hasta » Cmt Mar 03, 2007 13:27

Bazı yorumlar okudum değişik forum sitelerinde,şöyle ki;gûya,Rusya,kimliğini,kültürünü yitirmekten,Türk kültürünün etkisine girmekten korktuğu için uğraşıyormuş,hocafendi'yle... :kikirik: :kikirik: :kikirik: Başka bir neden yokmuş...Harbi güldüm ya... :mrgreen: Sağol,Panzehir...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 14:52

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 03, 2007 14:25

nurdi yazdı:Bazı yorumlar okudum değişik forum sitelerinde,şöyle ki;gûya,Rusya,kimliğini,kültürünü yitirmekten,Türk kültürünün etkisine girmekten korktuğu için uğraşıyormuş,hocafendi'yle... :kikirik: :kikirik: :kikirik: Başka bir neden yokmuş...Harbi güldüm ya... :mrgreen:

nurdi, Allah razi olsun, beni de güldürdün :kikirik: :kikirik: :kikirik:

Efsane_38, Panzehir, :twisted:

Ram, azizim, haber icin tesekkürler :artis: Rusya In Pectore'ye saygisizlik etmis yané :evil:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Mar 03, 2007 17:35

Putin'e olan saygım bir kat daha arttı.Adam gibi adam,adam gibi devlet başkanı,hükümet gibi hükümet nasıl olur?Hepsini gösteriyor Rusya ve Putin,bize ve tüm dünyaya.
Helal olsun.
Haber için sağol RAM kardeş.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen TheBradva » Sal Mar 06, 2007 20:00

Çetin Taş yazdı:Putin'e olan saygım bir kat daha arttı.Adam gibi adam,adam gibi devlet başkanı,hükümet gibi hükümet nasıl olur?Hepsini gösteriyor Rusya ve Putin,bize ve tüm dünyaya.
Helal olsun.
Haber için sağol RAM kardeş.


yorum budur....
Kullanıcı küçük betizi
TheBradva
Üye
Üye
 
İletiler: 62
Kayıt: Çrş Şub 21, 2007 19:04


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 4 konuk

x