ÇÜRÜYEN SİSTEM AHLAK YAPISINI DA ÇÜRÜTÜR / MİTHAT AKAR

Üniversiteli Gençler Burada Yazıyor

ÇÜRÜYEN SİSTEM AHLAK YAPISINI DA ÇÜRÜTÜR / MİTHAT AKAR

İletigönderen mithat akar 1923 » Pzt Ağu 08, 2016 22:31

Çürümenin Başladığı Merkez

Resim


Batının kültürüne, eğitimine, ekonomisine bağlanan siyasal sistemler; bağımlı ulusların, kendi tarihsel kültürüne, milli kültürüne ve diğer sosyal dinamiklerine ve gelişimine tırpan vurur.

Ekonomik, siyasi sistemin merkezinden başlayan çürüme ve yozlaşma toplumu ayakta tutan diğer organlara doğru yayılır. Batı'nın görevlendirdiği aydınlar, sivil toplum örgütleri ( NGO ), medya bu çürümenin derinleşmesi için görevlendirilir.

Batının gözlüklerini takarak kendi ülkesine bakan aydınlar milleti aşağılamanın ve halktan kopuk, "elitist" yapının temsilcisi konumundadırlar. "İhanet aydınlardan başlar."

Emin Değer'in tespit ettiği "İtaatkar bir öncü kuşak" oluşturulduktan sonra, sistem kendisini sürekli yeniden üretir.

Holywood kültürü, başlı başına ABD'nin propaganda mekanizması olarak çalışır. "İyi Amerikalı askerler" , yer altı kaynakları zengin, jeopolitik önemi olan ülkelere "demokrasi götürmek için" savaşmaktadır bu filmlerde.

Bunun bizde yansıyan şekli kendi amcasının, ağabeyinin veya arkadaşının eşine göz koyanlarla, bu göz koymayı içine sindirenlerin dizi filmler şeklinde karşımıza çıkmasıdır.

İhanet eden kadın ve bu kadının yanına yamanan erkek, bu tip dizilerde "önemli" ve "öne çıkan" karakteri canlandırırlar. Bu dizilerde ihanet çemberine dahil olanlar "iyi" roldedir. Diziye odaklanan izleyici "aman ihanet ortaya çıkmasın " diye dua etmektedir adeta.

Yarışma programlarında renkli kutulardan kaç para çıkacak diye, kolay yoldan sınıf atlamanın hayalleri kurulur.

Yemekteyiz gibi programlar ile Türk kültüründe yer alan misafirperverlik ve misafir olma adabı, dedikoduya dönüşür.

İzdivaç programları ile kutsal olan evlilik birliği para ve sınıfsal statü ile verilecek kararlara bırakılır. Türk kültüründe yaşlı olmak, bilge olmak ile eşdeğerde iken bu programlarda dalga konusu haline gelir.

Batı kültürü toplumsal milli dinamiklerimizi adeta paramparça etmek için taarruz eder.

Aşkı Memnudaki ihanet, izdivaç programlarında evliliğin laçka haline getirilmesi ile birleşir. Ahlaksızlık meşrudur. Buna karşı çıkanlar ise "ahlaksız" olarak görülmektedir.

Ekranlarda bu mekanizma çalışırken, Güneydoğu'da ve Doğu Anadolu'da şehitler vermeye devam ederiz. ABD, Suriye'nin kuzeyinde ikinci Kürt Çadır Devletçikleri kurma derdindedir. Ortadoğu'da Batı'nın küresel egemenlik planlarına karşı direnme odağı olan TSK "dilimlenmekte" 2003'ten bu yana "darbe üstüne darbe" yemektedir.

Ancak bu millet aptal değil. Biz Türkler, aptal olmadığımızı tarihin her safhasında göstermiş bir ırkın evlatlarıyız.

Türk büyüklerimizin dediği gibi "İhanetin mazereti olmaz, bedeli olur."

Çürüyen organ, vücuda mikrop yayıyorsa, lokal anestezi yapmak yetersizdir. Vücut metabolizması baştan sona temizlenmelidir.

Çürüme, ahlaksızlık, ihanet o zaman son bulacaktır.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006232153226

Mithat Akar
Kullanıcı küçük betizi
mithat akar 1923
Üye
Üye
 
İletiler: 298
Kayıt: Çrş Ağu 28, 2013 16:18

Şu dizine dön: Gençlik Diyor ki

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x