Danimarka Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal ediyor: Savaş bitti artık evinize dönün

Genel & Güncel Konular

Danimarka Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal ediyor: Savaş bitti artık evinize dönün

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal Eki 05, 2021 19:54

Danimarka hükümeti, "evinize dönebilirsiniz artık güvenli" diyerek Suriyeli mültecilerin oturma izinlerini iptal etti.. Danimarka oturma iznini iptal eden ilk Avrupa ülkesi oldu.
Resim
KOPENHAG- Danimarka hükümeti Suriye’nin başkenti Şam’ın artık „güvenli bir bölge“ olduğunu gerekçe göstererek Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı. Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod göçmenlerin ülkelerindeki „yaşanabilir yerlere“ geri dönmeleri gerektiğini söyleyerek, konuyla ilgili Politiken gazetesine yaptığı açıklamada, „Suriye’nin birçok yerinde hala iç savaş sürüyor, ancak ülkenin durumun farklı olduğu bazı kısımları var“ ifadelerini kullandı.

Bakan Kofod, geri dönmeye gönüllü olan mültecilerin maddi destek alacağını ve bu nedenle zorla sınır dışı edilmekten kaçındıklarını vurgulayarak geri dönenlerin Suriye’nin yeniden inşasına da yardımcı olacağını savundu.

İade anlaşması yok
Geçtiğimiz hafta 94 Suriyeli göçmenin geçici oturma izinlerini iptal ettiği bildirildi. Gelecek haftalarda da bu sayının çok daha artabileceği ifade edilirken, Suriyeli göçmenlere oturma izni vermeyen ilk Avrupa ülkesi Danimarka oldu.

Danimarka Göçmen ve Entegrasyon Bakanı Mattias Tesfaye de Suriyeli mültecilerin oturma izninin geçici olduğunu ve artık gerekli değilse iptal edilebileceğini dile getirmişti. Ancak Kopenhag ile Şam yönetimi arasında iade anlaşması bulunmadığı için göçmenlerin sınır dışı edilmesinin nasıl uygulanacağı henüz belirsiz.
Aklı Başında Bir Toplum Her 5 Yılda bir Meclisi Ve Yönetimi yenileyen Toplumlardır. http://bc.vc/gObxOsm
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 962
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Danimarka Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal ediyor: Savaş bitti artık evinize dönün

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cum Eki 08, 2021 20:28

Tamamen haklı ve temelli, özel ve güzel bir karar ve haber. Tebrikler Danimarka. Teşekkürler sevgili İlteriş. Darısı Türkiye'ye ve Türkiye'dekilere.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1118
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x