Devlet Öldürülüyor!

Devlet Öldürülüyor!

İletigönderen Alp Ergenekon » Çrş Oca 10, 2018 12:12

Devlet Öldürülüyor!

(OECD) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün "2016 Tek Bakışta Eğitim" adlı yıllık raporunda, Türkiye, 38 OECD üyesi ülke arasında 35. sırada yer aldı.
Türkiye'de kız öğrencilerin eğitime katılımı ise OECD sıralamasının sonlarında!..

Son derece kötü olan ve insanın içini acıtan bu sonuca bakıldığında, Milli Eğitimdeki eksiklerden yararlanarak önce okullarımızda örgütlenip Milli Eğitimi ele geçiren, sonrasında ise açtıkları kendi eğitim kurumları üzerinden çocuklarımızı zehirleyerek taraftarı haline getiren terör örgütlerinin neden oldukları zararın büyüklüğü ortadadır.

Hükümetin bu tabloya rağmen İmam Hatip Okullarının sayısını artırma dışında eğitimi iyileştirici bir önlem alamamış olması ise düşündürücü ve manidardır.
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün ortaya koyduğu tablo ile Devletin hiçbir kurumuna istenen özelliklere sahip nesil yetiştirilemeyeceği gibi böylesi bir durumla geleceğe yürümek de hiç mümkün değildir.

Tarımda gelinen durum da ortadadır; son 15 yıl içinde Türkiye’yi iflas ettiren politikalar nedeniyle nerede ise her ülkeden et ithaline başlanmıştır. Düşük gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ifade etmek amacıyla hükümetin dilinden düşürmediği ve moda deyim haline getirdiği “garip gureba”, yanlış tarım politikası ile ete hasret hale getirilmiş, ithal et yöntemi stratejisi ise “garip gureba” için çözüm olarak sunulmaya başlanmıştır!..

Endüstri ve sanayide sırası ile; su ve buhar teknolojisi olan “1.0”, Elektrik teknolojisi olan “2.0” ve Bilgi işlem teknolojisi olan “3.0” versiyonlarını ıskaladık ve gelişen Dünya, Yapay zeka, nanoteknolojisi olarak özetlenebilecek Endüstri 4.0 için kolları sıvamış ve bu yönde gerçekleştirilebilir vizyon peşinde koşarken, biz ise ülke olarak 9 yaşında kızlarımızı evlendirip evlendirilmemesini tartışmaya açmış durumdayız.

Dış politikada meşhur “stratrejik derinlik” yaklaşımı ile hedeflenen “sıfır sorun” yerine “sıfır komşu” saçmalığına doğru koşar adım ilerler durumdayız. Çevremizde güvenebileceğimiz ya da güven verebileceğimiz tek bir komşu dahi kalmamış durumdadır.

Güneyde Suriye, batıda ise Yunanistan ile geldiğimiz nokta ortada; Suriye’ye bir saat içinde girip Cuma namazı kılmayı hedeflerken, Suriye yaklaşık 3-4 milyonluk bir nüfusu ile Türkiye’ye girmiş, Yunanistan ise iflas etmiş ekonomisine rağmen görüş mesafesindeki 18 adamıza el koymuş durumdadır!..

Devletin bir çok Kurumu kripto Fetö canileri ya da tarikat ve cemaat mensupları ile yönetilmeye ve liyakat sahibi bürokrasinin olanca hızla tasfiyesine devam ediliyor!..
Son atılan adıma göre 3.500 subay, 5.500 astsubay alımı için düğmeye basılmış durumda. Yapılan açıklamalarda ise 3.500 subayın 6 aylık bir eğitim sonrası orduya Teğmen olarak atanacağı ifade ediliyor.

Kabak yetiştirilmiyor ya da yabancı dil eğitimi değil bu. Savaş ve barışa karar verecek yetkinlik ve stratejik sezgiye sahip SUBAY eğitimi, bu kadar kısa süreli olamaz olmamalı!..
Küreselliğin çöktüğü, Milliyetçiliğin yeniden değer olmaya başladığı yeni bir dünya düzenine doğru koşar adımlarla ilerliyoruz (Bakınız Deniz Ülke Arıboğan’ın “Duvar” adlı kitabı)

Kitapta anlatılan Ulus Devlet sınırlarının tahkimini hedefleyen Duvar inşaatı ile sadece bariyer oluşturmuş olmuyor, sınır dışında kalanların ötekileştirileceği hatta düşman ilan edileceği bir dünya ya doğru da ilerliyoruz.

Böylesi bir oluşumda Ulusal Güç Unsurlarınızı gözden geçirmek durumundasınız. Deniz Hanım’ın kitabında da ifade ettiği gibi derin bürokrasi mekanizmasını tetikleyecek ve yönetecek liyakata sahip elit insan kaynağına ihtiyaç duyulacağı kesindir!

Özetleyecek olursak;
• Eğitim bitmiş, hatta terör odakları ile siyasal İslamcı grupların eline geçmiş durumda.
• Tarım nerede ise tükenmiş halde.
• Endüstri ve sanayi gelişmiş dünyanın en az 100 yılı gerisinden gidiyor.
• Dış politikada tam bir fiyasko yaşanıyor.
• Ulusal güç unsurlarının en tepesindeki güç TSK, sivil orduya dönüştürülmek üzere.
• Derin bürokrasiyi tetikleyecek ve yönetecek yetkinlikteki kadro tasfiye ediliyor!

Ve sözün özü;
DEVLET ÖLDÜRÜLÜYOR!..
Bu memleket, dünyanın beklemediği bir müstesna mevcudiyetin tecellisine sahne oldu. Bu sahne, 7 bin senelik bir Türk Beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgârlarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvelâ korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu, şimşek, yıldırım, güneş oldu. Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.
ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
Alp Ergenekon
GM Yazarları
GM Yazarları
 
İletiler: 41
Kayıt: Cmt May 02, 2009 14:42
Konum: Ankara

Şu dizine dön: Alp Ergenekon

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x