DİKKAT! AYDINLANMACI LİSELER HAREKETİ… Dr.Noyan UMRUK

İletigönderen Noyan Umruk » Pzt Haz 13, 2016 14:19

İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin mezuniyet törenindeki protestosunun ardından geçen kısa sürede bildiri yayınlayan lise sayısı 19'a çıktı.
İstanbul Erkek, Beyoğlu Anadolu, Galatasaray, Vefa, Notre Dame De Sion, Bakırköy Anadolu, İzmir Atatürk, Beşiktaş Anadolu, Ankara Gazi Anadolu, İzmir Fen, Etiler Anadolu, Atanur Oğuz, Pertevniyal, Samsun Anadolu, Cağaloğlu Anadolu, İzmir Çiğli Fen, Bornova Anadolu, Erenköy Kız ve Kabataş lisesi gibi seçkin öğretim kadroları ile ciddi, gelenekleri olan, bir zamanlar ülke milli eğitiminin yüz akı olan ve de bu özelliklerini öğrencileri ile birlikte sürdürmek amacındaki liseler…
Yönetici ve öğretmenlerin görevden alınması, kadın öğrencilere dönük ayrımcılık ve kıyafet kısıtlamaları, okuldaki yaşam alanlarının kısıtlılığı, idarenin konferans, panel, tiyatro, konser vb. kültürel ve bilimsel etkinlikleri engellemesi, bilimsel eğitimden uzaklaşma, dini içerikli baskılar bildirilerde dile getiren ortak sorunlar…

Gelişmelerin Nedeni: Organize İşler…

Milli(!) Eğitim Bakanlığı her tarafı İmam Hatip Liseleri ile doldururken, “başa çıkamadığı” bu tür ciddi, köklü ve başarılı liselerin içini boşaltmak için “PROJE LİSELER” başlığı altında bir plan ya da tuzak hazırladı…

Plan şu adımları içeriyordu:

• İlk adım olarak kaliteli öğrenimin sürekliliği ilkesi çöpe atılarak, bu liselerin değerli, deneyimli, kariyer sahibi , isim yapmış müdür ve öğretmenleri yurdun dört bir köşesine çil yavrusu gibi dağıtılmaya başlandı…Onlar da yargıya başvurup davaları kazanmaya başladılar...
• Bu öğretim kadrolarının yerine malum eğitim sendikasının üyesi kadrolar atandı…
• Bu kadrolar iktidarın atadığı İl ve İlçe Eğitim müdürlerinin talimatlarına uygun olarak uygulamalara başladı…
• Ve tepkiler patladı…

Görüldüğü gibi gidişat ve tepkiler her alanda olduğu gibi gayet de anlaşılır durumda…
Bu çocuklara sonuna kadar ve ciddi biçimde sahip çıkmak gerekiyor…Hepimizin çocukları, torunları var..
Kullanıcı küçük betizi
Noyan Umruk
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 1041

Şu dizine dön: Dr. Noyan UMRUK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x