Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi .. / Ali ERALP

Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi .. / Ali ERALP

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Ağu 07, 2010 11:32

Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi Ey Halkım!..

Önümüzde seçim var. Anayasa seçimi. 12 Eylül’de AKP anayasası oylanacak.

Türkiye ringlerinde 8 yıldır oynanan maçın son raundudur bu…

Bu bir ölüm kalım maçıdır… Bir var olma, yok olma savaşımıdır… Bu maçın bir yanında ABD, AB, AKP, BDP, Fethullah Gülen, öteki yanında ulusalcılar, Kemalistler, devrimciler, antiemperyalistler vardır…

Maçın bir yanında Damat Ferit’ler, Kenan Evren’ler, Turgut Özal’lar, Tansu Çiller’ler, Recep Tayyip’ler, öteki yanında Mustafa Kemal’ler, Kubilay’lar, Deniz Gezmiş’ler vardır… Maçın bir yanında Sevr, çok yıldızlı Amerikan bayrağı ve sarı yeşil PKK bayrağı, öte yanında ay yıldızlı Türk bayrağı, Lozan vardır…


Bu mücadele, ezenle ezilenin, sömürenle sömürülenin, aydınlıkla karanlığın, şeriatla cumhuriyetin, ABD ile Türkiye’nin kavgasıdır. AKP, bu maçı kazanmak zorunda olduğunu çok iyi biliyor… Bu nedenle neyi var, neyi yok, ortaya koyuyor. Tüm gücüyle savaşıyor. Yoksa yolunun üzerinde yüce divan vardır, hesap vermek vardır.

Savaşan taraflardan ılımlı İslam, yani yeşil köşe, maçı kazanabilmek için her hileye, her çeşit ayak oyununa başvuruyor. Belden aşağı çalışıyor. Amacına ulaşabilmek uğruna etik olmayan her yolu deniyor, her yolu geçerli sayıyor. Kendi deyişi ile her yol mubah onun için.

Bu nedenle zaman zaman onarılması mümkün olmayan kararlar alıyor. Yanlışlıklar yapıyor. Arı kovanına çomak sokuyor. Kumar oynuyor.

Emperyalizmin ağır sömürüsü altında bulunan bir toplumda açlık, yoksulluk, işsizlik sorunlarını kamu malları ve yüz yıllık Cumhuriyet kurumlarını satarak çözmeye çalışıyor. Sanayi ve tarımı çökertmek için elinden geleni yapıyor. Çünkü ağababaları IMF, ABD, AB öyle istiyor. Bir zamanlar dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri olan Türkiye bu yöntemlerle şimdi üretimsiz, sanayisiz, sadaka ekonomisi ile yönetilen bir ülke haline getirildi.

Ulusal zenginliklerimizi yağmalıyorlar. Talan ediyorlar. Altından girip üstünden çıkıyorlar. Limanlar, bankalar, fabrikalar, madenler, ormanlar, iletişim ağı, her şey yabancılara devrediliyor.

12 Eylülün sayım sonuçları da, bir yıllık karına yabancılara peşkeş çekilen “Telekom”un yönetiminde bilgisayarlara yüklenecek. Emperyalizmin denetiminde yapılan bir seçim, ne kadar sağlıklı olabilirse, bu seçim de o kadar sağlıklı olacak.

Sadaka ekonomisi, Kürt açılımları, Ermeni, Yeşilçam açılımları derken AKP’nin hoşgörü ortamında PKK da gelişti, serpildi, şan şöhret kazandı. Türkiye Cumhuriyeti ile boy ölçüşmeye, dayatmalarda, isteklerde bulunmaya başladı…

Şu sıralar, ülke parçalanmaya, bölünmeye doğru hızla yol alıyor. Ortalık barut fıçısı gibi. Bazı illerimiz, ilçelerimiz savaş meydanına döndü. Kardeş kardeşe düşman oldu. Diş biliyor. Öfke kusuyor. Kin kusuyor. Elinden gelse bir kaşık suda boğacaklar birbirlerini. Bütün bu olaylar ABD, AKP ve Fethullah üçlüsünün Kürt açılımlarından sonra ortaya çıktı.

Her gün birkaç şehit haberi duymayı kanıksadık artık. Binlerce suçsuz, günahsız insanın katili Apo neredeyse demokrasi, özgürlük savaşçısı gibi tanıtılıyor tüm dünyaya. Yaşadığı ortam, modern sağlık koşullarına göre yeniden düzenlenerek, beş yıldızlı bir otele dönüştürüldü. Ama cani muamelesi gören paşalar, gece yarıları evlerinden alınıp, hapishanelere dolduruluyorlar.

Ordu, Cumhuriyet ordusu olmaktan çıkarılıyor. Kimsenin yarınına, geleceğine güveni kalmadı. Komutanlar tutuklanacağı günü bekliyorlar. Terfiler, atamalar bile artık Genelkurmayın iradesi dışında Fethullah Gülen tayfası tarafından yapılıyor.

Sözün kısası, günümüzde, emperyalistlerin önderliğinde ve gözetiminde yürütülen planlı programlı eylemlerle yargı, ordu dağıtılmaya, etkisizleştirilmeye, yetkileri elinden alınmaya çalışılmaktadır.

İlk nabız yoklaması, 4 Temmuz 2003 tarihinde ABD tarafından Süleymaniye’de Türk subayının başına geçirilen “çuval olayı” ile yapıldı. Amerika ve işbirlikçileri, her hangi bir tepki ile karışılaşmayınca, “köpeksiz köy bulup, eli değneksiz gezmeye” başladılar. Sonra da arkası çorap söküğü gibi geldi. Komutanların onurlarıyla, kişilikleriyle oynadılar. İçlerinde intihar edenler oldu. ABD’lilerin Türk subayına yapmak isteyip de yapamadığını AKP gerçekleştirdi.

Yaş arifesinde 78’i muvazzaf, toplam 102 subaya “yakalama” emri çıkarıldı. Yaş toplantısından önce “Balyoz sanığı” ilan edilen subaylar terfi edemediler. Böylece Fethullah’ın dediği oldu.

İktidar, 8 yıldan bu yana işledikleri suçların, haraç mezat satılan Türkiye’nin, yağmanın, talanın, haksız tutuklamaların, gözaltında yaşanan ölümlerin, işkencelerin, sakat kalmaların, yani kısaca, yasa dışı uygulamaların hesabını vermemek için yüksek yargıyı Anayasa değişikliği ile yeniden düzenlemeye girişmiştir. Her iki Cumhuriyet kurumunu da dilediği gibi yönetebilmek, istediği yargıçları, savcıları atayabilmek için referandumla ortam hazırlamaktadır. Sandıktan “evet” oyunun çıkması için ölüleri bile seçime sokarsa hiç şaşırmamak gerekir.

Artık saklısı gizlisi de kalmamıştır zaten. Her şeyi açıktan, göstere göstere yapıyor.

Şunu demek istiyor bu yolla: “Orduyu da yargıyı da dize getirdim. Artık kimse bana karşı gelemez. Bak, koca koca komutanları evlerinden alıyorum, yakalama emri çıkarıyorum, içeri atıyorum. İfade vermeye, ayağıma çağırıyorum. Tıpış tıpış geliyorlar. Kimseden bir ses çıkmıyor…”

“ Ben her şeyi yapmaya muktedirim (gücüm yeter). Bugün serbest bıraktığımı yarın tutuklayabilirim. İstersem terfileri bile durdururum. Herkes benden çekinsin, korksun, herkes ayağını denk alsın. Sizleri daha ne sürprizler bekliyor, yaşayıp göreceksiniz, inşallah çok güzel şeyler olacak…”

Hani bu söylediklerinde haksız da sayılmazlar. Bu milletin komutanları, Genelkurmay başkanları bile, kapalı kapılar arkasında, bir takım gizli planlar, tertipler düzenleyip, zalimlerle işbirliğine giriyorsa eğer, artık sözün bittiği yerdeyiz demektir…

Ey halkım, bütün bu pisliklere, çıkarcılara, fakir fukara düşmanlarına “DUR” diyebilmek için önüne yeni bir fırsat çıkmıştır. Doğrulup, ayağa kalkmanın tam zamanıdır şimdi. Tam bağımsız, özgür, mutlu, onurunla, adam gibi yaşamak istiyorsan geleceğine yön vermelisin.

Büyük ozan Nazım’ın deyişi ile: “Bir şafak vakti karanlığın kenarından, ağır ellerinizi toprağa basıp doğrulduğunuz zaman. Sürülmüş toprağın ve şehirlerin bahtı değişmiş olacaktır…”

Ayağa kalkmanın tam zamanıdır şimdi ey halkım!..
Ali ERALP, 7 Ağustos 2010
ali-eralp@hotmail.comResim
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi .. / Ali ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş Ağu 27, 2020 11:20

Tam 10 yıl önceki yaşamsal düzeyde önemli ulusal ve toplumsal GÜNCELLİĞİNİ, ÖZELLİĞİNİ, NİTELİĞİNİ, BİLİMSELLİĞİNİ, GÜZELLİĞİNİ, DEĞERLİLİĞİNİ VE MÜKEMMELLİĞİNİ hiç ama yitirmemİş hatta daha da artırmış ve yükseltmiş her sözcüğü MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. Yazarı sevgili Ali'yi ve onu bizlere tekrar anımsatanı ve sunanı sevgili İlteriş'i en içten duygular ve en iyi dilekler sunarak kutluyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1074
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi .. / Ali ERALP

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Prş Ağu 27, 2020 11:21

Tam 10 yıl önceki yaşamsal düzeyde önemli ulusal ve toplumsal GÜNCELLİĞİNİ, ÖZELLİĞİNİ, NİTELİĞİNİ, BİLİMSELLİĞİNİ, GÜZELLİĞİNİ, DEĞERLİLİĞİNİ VE MÜKEMMELLİĞİNİ hiç ama yitirmemİş hatta daha da artırmış ve yükseltmiş her sözcüğü MUHTEŞEM bir analiz ve sentez. Yazarı sevgili Ali'yi ve onu bizlere tekrar anımsatanı ve sunanı sevgili İlteriş'i en içten duygular ve en iyi dilekler sunarak kutluyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 1074
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02

Re: Doğrulup, Ayağa Kalkmanın Tam Zamanıdır Şimdi .. / Ali ERALP

İletigönderen Ali Eralp » Cum Ağu 28, 2020 11:38

Teşekkürler sevgili arkadaşlarım Gönül ve İlteriş... Yürekten selam ve sevgilerimle.
Kullanıcı küçük betizi
Ali Eralp
Üye
Üye
 
İletiler: 266
Kayıt: Prş Ağu 16, 2018 18:02


Şu dizine dön: Ali ERALP

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x