Dün akşam Güngören, bugün Kerkük???

Dün akşam Güngören, bugün Kerkük???

İletigönderen borabey » Pzt Tem 28, 2008 16:09

Değerli Dostlar,

Dün akşam GÜNGÖREN kana bulandı..
Bugün KERKÜK !...
Biz hala "öküz altında buzağı arıyor"
PKK mı yaptı,
Başkası mı !...diye sirkte ipin üzerindeki cambazları heyecanla seyrederken,
Müdüriyetten malı götürüyorlar...
Hala uykuya devam..
Resmin tamamını bir türlü göremiyoruz.
iSTANBUL VE KERKÜK'TEKİ TERÖR ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET,
YARALILARIMIZA ACİL ŞİFA VE
TÜRK/TÜRKMEN MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.
En içten dualarımla....

Kerkük'de kara provakasyon

28 Temmuz 2008 Pazartesi 14:49

Kerkük fena karıştı. 22 kişi öldü. Kürtler, Türkmenler'e saldırdı. 5 kişi kaçırıldı ve Türkmen bürosu ateşe verildi. Sıcak gelişmeler.

Kerkük intihar saldırısı ile fena karıştı. Bir gösteri sırasında düzenlenen saldırıda 22 kişi yaşamını yitirdi. O andan sonra gelişen olaylar ise kara bir provakasyonu işaret etti. Toplanan kalabalık, Türkmenler'e saldırdı. Hedef de Türkmen lideri bulup linç etmekti.

Kanlı saldırı Kürtler'in protesto yürüyüşü için toplandıkları sırada meydana geldi. İntihar saldırısı ile ortalık kan gölüne döndü. 22 kişi yaşamını yitirirken 70'den fazla kişi de yaralandı.

Saldırıyla panik olan polis havaya ateş açtı. İlk belirlemeler patlamaya bir kadın intihar eylemcisinin yolaçtığı şeklindeydi. Ancak henüz bilgi kesin değil. Bomba olasılığı da çok kuvvetli. Patlama yerine 1 kilometre uzakta bomba yüklü bir aracın bulunması da bu ihtimali kuvvetlendirdi.

KARA PROVAKASYON

Bu kanlı saldırının ardından toplanan Kürtler, Irak Türkmen Cephesi bürosunu bastılar. Saldırıda aralarında koruma müdürünün de bulunduğu bazı görevlileri yaralandı.

ITC'ye ait bir çok araçta provakasyona alet olan grup tarafından ateşe verildi. Grup daha sonra Türkmeneli Televizyonuna saldırdı. Olay yerinde bulunan 100 kişilik polis timinin göstericilere müdahale etmemesi Türmenler'in büyük tepkisini aldı.

HEDEF LİDERİ LİNÇ ETMEKTİ

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Saddettin Ergeç, göstericilerin, kendisini öldürmek için geldiğini söyledi. Baskın sırasında Bağdat'da bulunan Ergeç, "Türkmen bürosuna saldıranlar beni öldürmek için oraya gelmiş. Yaralılar var... BM'nin Kerkük'te güvenliği sağlamasını istiyoruz. Tüm devletlere çağrıda bulunuyorum" dedi.

5 KİŞİ KAÇIRILDI

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Ankara Temsilcisi Ahmet Muratlı ise yeni gelişmeler hakkında bilgi verdi. Göstericilerin "ITC bürosunu ateşe verip, 5 kişi de kaçırdıklarını" açıkladı.

Muratlı, Kerkük'te güvenliğin vali ve peşmergeler tarafından sağlandığını hatırlatarak "Güvenlik güçleri bu yürüyüşün güvenliğini sağlayamadı ve kışkırtılmaya açık bir olaydı. Sanki birileri bunların olmasını arzu etti" diye konuştu.

Türkmenlerin bugüne kadar intihar saldırısı düzenlemediğine de dikkat çeken Muratlı, "Bu, Kerkük'ü bugün kana bulamak isteyenlerin bir oyunu ya da dış güçlerin kışkırtarak, etnik kavga çıkarmak istemesi olabilir" dedi.

Kaynak

Lütfen konu basliklarinin tamamen büyük harflerden olusmamasina dikkat ediniz!
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

İletiler: 333

İletigönderen maydonos » Pzt Tem 28, 2008 17:35

utanmaz rte ve ab utanmadan birde aciklama yapiyor bir hafta once o ulkedeydi.bolucu basi hukumet bir an once gitmeli.yargilanmalililar butun hainlerle isbirligi yapti bunlar...sen alir muhalefetini iceri tikarsan daha sana ne bombalar atarlar hain akp ve destekcileri..teroru yaratanda onlar...onlar hukumet oldugundan beri halk ordu danistay tum kurumlar perisan bu hukumet defolsun..
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Tem 28, 2008 17:47

Çocukluğumun geçtiği evin 25-30 metre ilerisinde olmuş patlamalar.Ölenlere çok üzülmemin yanı sıra bu tesadüf bana garip duygular yaşattı.
Kerkük'te de,Güngören'de de bu terör saldırılarını gerçekleştirenlerin hizmet ettiği yer ABD-AB-İsrail şeytan üçgeninden biri-ikisi veya her üçüdür.
Bu benim bu kısa ömrümde edindiğim tecrübelerin sonucunda vardığım neticedir.
Hem Güngören'de ve hem de Kerkük'te hayatlarını kaybeden tüm soydaşlarımıza Tanrı'dan rahmet ve ailelerine de sabır diliyorum.
ATV'de programa çıkıp bombanın patladığı yer olan Güngören'de son genel seçimlerde AKP'ye 50%'den fazla oy çıkmasına dikkat çeken ve bu saldırının AKP'li seçmene yapıldığını iddia eden İstanbul Üniversitesi profesörünün de bir şekilde Allahından bulmasını diliyorum.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen AlpereN » Pzt Tem 28, 2008 19:53

Gerçekten bende çok üzüldüm saldırıda hayatını kaybeden insanlara Allahtan rahmet diliyorum.Ve bu terörün asıl amacına ulaşmasını sağlayan medyanın o kanlı görüntüleri göstermesinide kınıyorum,o görüntüleri görünce insanlığımdan utandım.Lanet olsun bu gözünü kan bürümüş insanlık düşmanlarına,yazıklar olsun.
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen Ram » Pzt Tem 28, 2008 20:09

İki gün evvel de Hindistan'da 17 ayrı bomba patladı, siviller öldü.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Çetin Taş » Pzt Tem 28, 2008 21:29

Afganistan-Pakistan-Hindistan-Irak-Türkiye-İsrail-Filistin-Mısır......

Bombaların hiç susmadığı ülkeler bunlar.

Bu ülkelerde patlayan bombalar sizce hangi ülkenin ya da ülkelerin çıkarlarına hizmet eder?
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen tc-tim » Sal Tem 29, 2008 4:49

Olaylari biraz daha derinden irdelemek icin cikis noktasina bir bakalim.
Yani bu olay pkk nin isidir ama aslinda isin özüne bakarsak Asalanin kurdugu pkk diyelim.
Ermenistaninda bugün bizimle komsu ülke olmasi tesadüfmüdür?
Kesinlikle hayir bilincli bir sekilde komsu ülke olarak yerlestirilmistir!
Nedeni ise "Jeopolitik" tabiiki.

+Basbakan cikiyor ve övünerek söylüyor;
BOP' un esbaskaniyim diye!

Bunca olaylar olurken hicbir yetkili Ülke yöneticisi aciklama geregi bile duymadi.
Fazla uzaga gitmeye bile gerek yok mesela Hocali Katliami!
Sene 1992! Ve herkes kuru bir ifade ile kinadi.

Simdi aynisinin yada Bosnada yasananlarin herhangi bir Avrupa ülkesine yapildigini düsünebiliyormusunuz?
"Herhalde 3. Dünya savasi nedeni olurdu"
Basi cekenlerden en ileri geleni ise, Birlesmis Milletlerdir ve hangi zihniyete hizmet edildigi de bellidir.

Sonuc olarak, hicbirsey tesadüf degil heleki politika ise konu.

Saygilarimla
[img]http://www.joomla-star.com/images/stories/logo.png[/img]
Kullanıcı küçük betizi
tc-tim
Üye
Üye

İletiler: 16

İletigönderen Kadir Kavri » Cum Ağu 01, 2008 0:30

Güngören'de patlamada bir tanıdıgım yitirdim maalesef :cry: İktidar yanlısı medya bu vahşi olayı ergenekon ile bağlantılı oldugunu iddia ediyor artık deprem olsa ergenekon'da bilecekler
Kullanıcı küçük betizi
Kadir Kavri
Üye
Üye

İletiler: 41

Türkmenlerin ve Türklerin başı saolsun

İletigönderen borabey » Cum Ağu 01, 2008 11:11

Değerli Kardeşim Kadir,

Başınız sağolsun.
Allah'tan rahmet diliyorum.

Evet, Kerkük olayları bir yere bağlı ama kesinlikle ergenekon değil..
AKP kapatılması daha doğrusu kapatılmaması davası ile ilgili ve ilintili...

Dünkü"GÜL-ERDOĞAN GİZLİ GÖRÜŞMESİNİN PERDE ARKASI" konu başlıklı forumda da açıkladığımız üzere;

Bu davayı takiben,

Ermenistan başta olmak üzere Kıbrıs ve Kerkük'te geri dönüşümsüz tavizlerin verileceği ve bedelin bu şekilde ödeneceği öngörüsünde bulunmuştum.

Bu kadar çabuk olmasını beklemiyordum...
Keşke yanılsaydım.

Dün kerkük yerel meclisi sözde kürdistanla birleşme kararı aldı..

AKP TEPKİSİ
Yaralı Kürtlere insani yardım olarak uçak göndermeyi teklif etmesine karşın RED YANITI ALDI...
Yaralı Türkmenler için TIK YOK..
TELAFER'DE SEYRELTİLMİŞ URANYUM BOMBALARI İLE YAPILAN SALDIRILARA TEPKİ YOK.İNSANİ YARDIM YOK..

Gene dün ABD yetkilileri ERMENİ SOYKIRIMININ TANINMASI YÖNÜNDE BAĞLAYICI kararlar aldı..

Kıbrıs zaten dava öncesinde TEK DEVLET adı altında Bağımsız KKTCde kanımız pahasına elde edilen kazanımlar geri verilerek eşit asli kurucu unsurluktan azınlığa düşmenin önünü açtı..

Korkumuz bu ve buna benzer tavizlerle ciddi anlamda bir açmaza düşürülmemizdir.

İnancım o dur ki!
Gçmişte olduğu gibi bugün de

Yüce Türk Milletinin ,
KENDİ İRADESİ ve AZMİ
Bunları aşacaktır.

Yeter ki bir olalım birlik olalım.

En içten sevgi ve saygılarımla

Borabey
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

AB samimiyet sınavında...

İletigönderen borabey » Cum Ağu 01, 2008 11:33

Değerli dostlar,

Çok değil, iki ay önce AB de yapılan bir toplantıda ;AB kerkük konusuna farklı bir bakış açısı ile yaklaşmışsa da..
Bugün gelinen noktaya ne yanıt verecek...,
Toplantıda ifade edilen hususlar bir temenniden mi ibaret olacak?..
Yoksa görüşlerinin arkasında durup smaimiyet testinden sınıfı geçecek mi?
AP’de Kerkük sorunu tartışıldı
23/06/2008 - 18:34

Fotoğraflı/Görüntülü
BRÜKSEL (LNA) Avrupa Parlamentosu (AP) Irak Raportörü Ana Maria Gomez, Kerkük'te referandumun, ''sorunu çözmek yerine büyüteceği'' uyarısında bulundu.

AP'de, Irak Türkmen İnsan Hakları Araştırma Vakfı ve Temsil Edilmeyen Uluslar ve Halklar Örgütü'nce ortaklaşa düzenlenen ''Kerkük sorunu ve 140. madde: Alternatiflari tanımlamak'' konulu panelde konuşan Ana Maria Gomez, son dönemde Irak'ın kuzeyindeki yönetimden pragmatist yaklaşımlar gözlemlediğini belirterek, Kerkük sorununun da aynı yaklaşımla ele alınmasını istedi.

Gomez, ''Kerkük'te referandum, sorunu çözmek yerine büyütür. Kürtler, akıllı ve yararlı hareket etmeli. Zaten 2007 yılı sonunda referandum isteğinden vazgeçerek bunu gösterdiler'' dedi.

BM Irak Özel Temsilcisi Stefan De Mistura'nın hazırladığı önerilerin Irak'ın kuzeyindeki tüm etnik gruplarca kabul edilmesini isteyen Gomez, şunları kaydetti:

''(Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin üst düzey yetkilisi) Neçirvan Barzani'nin 'Kürtler olarak Kerkük'te iktidar paylaşımına hazırız. Bir çözüm istiyoruz. Referandum olması gerekmiyor. Durum karmaşık olduğu için BM'den teknik olarak müdahil olmasını istedik' biçimindeki sözleri, yeni bir uzlaşma isteğini gösteriyor. Barzani'nin olası Türkiye ziyareti Kerkük sorununa çözüm bulunmasından bağımsız olamaz. Irak'ın kuzeyinde yaşayanlar Saddam döneminden ders almalılar, sorunlarına barış içinde çözüm aramalılar.''

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Türkmen Danışmanı Muzaffer Arslan ise Saddam döneminin sona ermesiyle Kürtler'in, Irak'ın kuzeyindeki diğer gruplara baskı ve yıldırma politikası uygulamaya başladıklarını ve haklarını gaspettiğini belirterek, bunun sona ermesi için AB'nin Irak merkezi hükümetine ve kuzeydeki yönetime baskı yapması çağrısında bulundu.
''Kuzey Irak'ta Kürt, Türkmen ve Arap eşit ortaklığı tanınmalıdır'' diyen Arslan, ''Kuzey Irak, çok toplumlu, çok kültürlü ve çok dinli bir bölge. Hiçbir grup mutlak çoğunluğu oluşturmuyor. Kürtler'in nüfusu fazla olabilir ama diğerlerinin toplamından fazla değil'' diye konuştu.

''Saddam döneminde Arap olmayanlara yapılanların Saddam sonrası Kürt olmayanlara uygulandığını'' anlatan Arslan, kendi kendini yönetme hakkı yalnızca Kürtlere değil, diğer etnik gruplara da tanınmalı'' dedi.

Neçirvan Barzani ,
Kendini akıllı bizleri aptal yerine mi koyuyor?
AB'de başka konuşup
Bugün başka şey yapınca
Yanına kar mı kalacağını zannediyor?
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

BM de aynı sınavda..

İletigönderen borabey » Cum Ağu 01, 2008 11:38

Değerli Dostlar

BM'de aynı sınavda..
O da Haziran 2008 kararının arkasında duracak mı?

BM raporu: K.Irak'taki iki bölge Bağdat'a bağlansın

07 Haziran 2008, Cumartesi |

Birleşmiş Milletler, Irak'ın kuzeyindeki Kürt yönetiminin hak iddia ettiği 4 bölge konusundaki önerilerini Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'ye iletti.

Birleşmiş Milletler, Irak'ın kuzeyindeki Kürt yönetiminin hak iddia ettiği 4 bölge konusundaki önerilerini Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'ye iletti.

BM Irak Özel Temsilcisi Staffan de Mistura tarafından önceki gün teslim edilen ön raporda, eski rejimde Erbil vilayetine bağlı olan Mahmur ve Musul vilayetine bağlı Akra'nın bölgesel Kürt yönetimine katılması, aynı vilayetteki Hamdaniye ile Diyala'daki Mandali'nin merkezî hükümete bağlanmasını teklif etti.

BM, Türkmen ve Kürtlerin yaşadığı Mandali için, güvenlik güçleri ve yerel idarede iki toplumun eşit şekilde temsil edilmesini teklif etti, bölgenin merkezî hükümete bağlanması gerektiğini vurguladı. Nihai statüsü hâlâ netleştirilmemiş olan Kerkük'te de Türkmen, Arap ve Kürtler bir arada yaşıyor. Kentin geleceğini belirlemek için geçtiğimiz yıl yapılması planlanan referandum ertelenmişti. Kürt yönetimi, bu hafta Kerkük'te referandum dışı egemenlik paylaşımına yeşil ışık yakmıştı. Irak Parlamentosu'ndaki Kürt İttifakı yetkililerinden Mahmud Osman, Hamdaniye ile Mandali hakkındaki BM görüşünün kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. BM, Hamdaniye'de Hıristiyan ve Arap toplulukların yaşadığını ve Musul'la güçlü idari ve ekonomik bağları olduğunu gerekçe göstererek bölgenin merkezî hükümete bağlanmasını teklif etti. BM, Irak güvenlik güçlerinin ivedilikle bölgeye sevk edilerek peşmergelerin yerini almasını istedi. Bağlayıcılığı bulunmayan ön raporda, eski rejimde Erbil vilayetine bağlı olan Mahmur'un bölgesel Kürt yönetimi sınırları içerisine alınması öneriliyor. Bu bölgede Türkiye'den göç eden mültecilerin barındığı bir kamp da bulunuyor. Ankara, Mahmur Kampı'nın terör örgütü PKK tarafından kullanıldığını öne sürerek kapatılmasını istemişti. Bağdat..
Kullanıcı küçük betizi
borabey
Üye
Üye

Şu dizine dön: Arif DOĞU

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x